۳۰ بازی خنده دار برتر تاریخ؛ از جزیره‌ی میمون تا شبیه‌ساز بز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی‌های ویدئویی تقریباٌ همیشه خنده‌دار بوده‌اند. از انیمیشن آدم ربایی در دانکی کونگ گرفته تا بازی با کلمات سری آنچارتد، توسعه‌دهندگان از هر ابزاری که در اختیار دارند، استفاده کرده‌اند تا هنگام شلیک، پریدن، کاوش و دویدن ما را وادار کنند که بخندیم. گاهی اوقات طنز از داستان سرچشمه می‌گیرد، گاهی اوقات مکانیک‌های گیم‌پلی و گاهی اوقات این رقابت با دوستان است که به لحظات خوشایندی منجر می‌شود. در هر صورت همه‌ی ما بازی‌هایی را به یاد می‌آوریم که کاری کرده‌اند که از خنده خسته شویم؛ بنابراین در اینجا با اندکی خاطره‌بازی، به ۳۰ بازی خنده دار برتر تاریخ خواهیم پرداخت.

۳۰. Far Cry 3: Blood Dragon

تهیه کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Montreal
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox one, PC

فارکرای 3 بلاد دراگون یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بسته‌ی الحاقی بلاد دراگون از فارکرای ۳، بازیکنان را در فضایی سایبرپانکی و غرق در جلوه‌های بصری نئونی قرار می‌دهد. در بازی‌های سری فار کرای قبل از Blood Dragon، سوزاندن چیزها و انفجار بیشتر به عنوان بخشی جدی از داستان‌ها تلقی می‌شد. بلاد دراگون همچنان به بازیکنان اجازه می‌دهد تا چیزها را بسوزانند و منفجر کنند اما به جای اینکه خودش را جدی بگیرد، یک تقلید طنز از فیلم‌های اکشن، کارتون و بازی‌های ویدیویی دهه‌ی ۱۹۸۰ است و در جزیره‌ای جهان باز اتفاق می‌افتد که در آن بازیکنان نقش یک سایبورگ را بر عهده می‌گیرند.

۲۹. !Snipperclips: Cut It Out, Together

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: SFB Games
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: Nintendo Switch

Snipperclips یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی Snipperclips یک اثر پازل کوآپ است که در آن شما و دوستانتان در قالب تکه‌های کاغذ قرار گرفته، شکل بدن خود را اصلاح کرده و پازل‌ها را حل می‌کنید. در وصف خنده‌دار بودن بازی می‌توان گفت که جدا کردن قسمت‌های کاغذی بدن از یکدیگر به ندرت همان‌طور که می‌خواهید پیش می‌رود و معمولا به هیولاهای کاغذی عجیب و غریبی تغییر شکل می‌دهید که خنده‌دار نیز هستند. به‌ علاوه، در حین بازی ناخواسته فریادهای زیادی بر سر یکدیگر می‌زنید که به لحظات سرگرم‌کننده‌ای منجر می‌شود.

۲۸. New Super Mario Bros. U Deluxe

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: Nintendo Switch

New Super Mario Bros. U Deluxe یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی New Super Mario Bros. U Deluxe یک اثر چند نفره روی فرمول کلاسیک ماریو دو بعدی است که در آن حداکثر چهار بازیکن برای رسیدن به انتهای مراحل و عدم وارد شدن به بحث‌های پر سر و صدا در اتاق نشیمن خود، با یکدیگر همکاری می‌کنند. بازی‌های سوپر ماریو، به طور کلی بازی‌های پر جنب و جوش و شادی هستند که سرگرمی را برای بازیکنان در هر سنی فراهم می‌کنند و این اثر نیز از این موضوع مستثنی نیست. در رابطه با گیم‌پلی می‌توان گفت که تنوع فوق‌العاده‌ی مراحل می‌تواند شما و دوستانتان را برای مدتی طولانی سرگرم‌کند.

۲۷. Jazzpunk

تهیه کننده: Necrophone Games / سازنده: Necrophone Games
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PS4, PC

جازپانک یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

جازپانک یکی از آن بازی های ویدیویی کمیاب است که در واقع به عنوان یک اثر طنز طراحی شده است. از همان ابتدا، وقتی از یک چمدان به شکل یک شخص خارج می‌شوید و وارد دنیای کارتونی و سایبرپانکی آن می‌شوید، احساس آن شما را فرا می‌گیرد. این یک ماجراجویی کمدی است که در یک نسخه‌ای تخیلی از جهانی درگیر جنگ سرد اتفاق می‌افتد که با جاسوسی شرکت‌ها، جرایم سایبری و موارد مشابه همراه است. گیم‌پلی بازی از فیلم‌های کمدی و کارتون‌ها با تمرکز بر ابزارهای عجیب و غریب، مکان‌های متفاوت و کاوش در سبک جهان باز الهام گرفته شده است.

۲۶. West of Loathing

تهیه کننده: Limited Run Games / سازنده: Asymmetric
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: Nintendo Switch, iOS, PC

West of Loathing یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی در دنیای پادشاهی نفرت و در یک محیط مرزی فانتزی با محوریت غرب وحشی اتفاق می‌افتد. شخصیت بازیکن مزرعه‌ی خانوادگی را ترک می‌کند و به سمت غرب می‌رود تا در سفر به شهر فریسکو به دنبال ثروت خود باشد. West of Loathing در هر مرحله‌ی خود فوق‌العاده است. داستان به طور مدام شما را می‌خنداند و پیچیدگی و وسعت جهان واقعاً چشمگیر است. از طرفی همه سیستم‌های گیم‌پلی برای اطمینان از اینکه بازیکن می‌تواند از دنیای آن تا حد امکان بدون خسته شدن عبور کند، طراحی شده‌اند.

۲۵. Spy vs. Spy

تهیه کننده: Global Star Software / سازنده: Vicious Cycle Software
سال انتشار: ۲۰۰۵
پلتفرم: Xbox, PS2

بازی Spy vs Spy یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی Spy vs. Spy اثری است که بر اساس کمیک‌ بوک‌هایی با همین نام ساخته شده است و دارای دو جاسوس  سیاه و سفید در یک حالت داستانی منحصربه‌فرد، حالت‌های مدرن و کلاسیک و یک حالت چند نفره‌ی برای حداکثر ۴ بازیکن است. این بازی یک چالش جاسوسی دو نفره است که ظاهر و طنز بی‌نظیر نوار کمیکی را که از آن الهام گرفته است، کاملاً به تصویر می‌کشد. در این میان بسیاری از خنده‌های بازیکنان هنگام تجربه‌ی آن از ایجاد تله برای حریف و سپس به طور تصادفی افتادن در دام آن‌ها که باعث ایجاد مجموعه‌ای از انیمیشن‌های مرگ دوست‌داشتنی می‌شود، نشات می‌گیرند.

۲۴. PaRappa the Rappa

تهیه کننده: Sony Computer Entertainment / سازنده: NanaOn-Sha
سال انتشار: ۱۹۹۶
پلتفرم: PS1, PSP

بازی PaRappa the Rappa یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی PaRappa the Rapper یک اثر موزیکال است که در آن شخصیت اصلی، PaRappa، باید با رپ کردن، مسیر خود را در هر یک از شش مرحله‌ی بازی طی کند. جلوه‌های بصری منحصر‌به‌فرد و گیم‌پلی مبتنی بر رپ باعث شده تا بسیاری این بازی را اولین اثر واقعی سبک Rhythm بشمارند. با این حال کوتاه بودن بازی مورد انتقاد قرار گرفته است. شاید بگویید که چه چیز این بازی خنده‌دار است؟ در پاسخ به این موضوع می‌توان گفت که آیا یک سگ خواننده‌ی رپ با ظاهری انسان مانند که معنای زندگی را از یک پیاز با لباس کاراته آموزش می‌بیند، جالب نیست؟!

۲۳. Undertale

تهیه کننده: ۸-۴ / سازنده: Toby Fox
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PC, PS4, PS Vita, Nintendo Switch, Xbox One

آندرتیل یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

در این بازی بازیکن کنترل کودکی را بر عهده دارد که به درون یک زیرزمین افتاده است؛ یک منطقه‌ی بزرگ و منزوی در زیر سطح زمین که توسط یک مانع جادویی از آن جدا شده است. بازیکن در طول سفر خود به سطح با هیولاهای مختلفی ملاقات می‌کند که برخی ممکن است او را درگیر مبارزه کنند. بازیکنان می‌توانند هیولاها را آرام یا تحت سلطه‌ی خود درآورند تا به جای کشتن آن‌ها، از آ‌ن‌ها در امان بمانند. این انتخاب‌ها بر روی بازی تأثیر می‌گذارند و دیالوگ‌ها، شخصیت‌ها و داستان را تغییر می‌دهد. در هر صورت این یک بازی ماجراجویی و نقش‌آفرینی جذاب است که لحظات خنده‌داری نظیر کنار زدن هیولاها با یک آغوش را ارائه می‌دهد.

بخوانید: آندرتیل؛ آیا بازیکن به موجودات بازی تعهد اخلاقی دارد؟

۲۲. Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

تهیه کننده: Infocom / سازنده: Infocom
سال انتشار: ۱۹۸۴
پلتفرم: PC

Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (1984) یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy یک داستان تعاملی بر اساس مجموعه‌ای کمدی و علمی تخیلی به همین نام است. این بازی توسط خالق سری یعنی داگلاس آدامز و استیو مرتزکی از Infocom طراحی شد و اولین بار در سال ۱۹۸۴ به عنوان چهاردمین بازی این شرکت منتشر شد. بازی داستان کتاب و مجموعه‌ی رادیویی را از نزدیک دنبال کرده و حاوی یکی از شیطانی‌ترین چالش‌ها در تاریخ بازی‌های ماجراجویی متنی است. برای کسانی که به این نوع از بازی‌ها علاقه دارند، نویسندگی داگلاس آدامز بدون شک می‌تواند آن‌ها را بارها بخنداند.

۲۱. Overcooked

تهیه کننده: Team17 / سازنده: Ghost Town Games
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PS4, PC, Xbox One, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, PS5

Overcooked یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

به قول معروف «آشپز که دو تا شد، آش یا شور می‌شود یا بی‌نمک!» و این دقیقا پیش‌فرض بازی Overcooked است؛ اثری که در آن مردان، زنان و حیوانات مختلف باید برای تهیه‌ی غذا در رستوران، اختلافات خود را کنار بگذارند. در واقع شما و تعدادی از دوستانتان باید غذاهای مختلف را آماده کنید. همانطور که غذاها تحویل داده می‌شوند، این به مرور سختی دستورالعمل‌ها را افزایش می‌دهد، حرکت در رستوران‌های متنوع بازی به طور فزاینده‌ای دشوار شده و شما با عصبانیت بر سر بازیکنان دیگر فریاد می‌زنید که چرا کارشان را درست انجام نمی‌دهند و در این میان متوجه می‌شوید که خود شما نیز چندان عملکرد خوبی نداشته‌اید!

۲۰. Katamari Damacy

تهیه کننده: Namco / سازنده: Namco
سال انتشار: ۲۰۰۴
پلتفرم: PS2, PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One

Katamari Damacy (2004) یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

داستان بازی مربوط به یک شاهزاده‌ی کوچک است که در مأموریتی برای بازسازی ستارگان، صورت‌های فلکی و ماه است که به طور ناخواسته توسط پدرش، پادشاه‌ همه‌ی کیهان، نابود شده‌اند. این امر با چرخاندن یک توپ جادویی و بسیار چسبنده به نام کاتاماری در اطراف مکان‌های مختلف، جمع‌آوری اجسام بزرگ‌تر، از شمشاد گرفته تا انسان و کوه‌ها، به دست می‌آید تا زمانی که توپ به اندازه‌ای بزرگ شود که به یک ستاره تبدیل شود. بسیاری این بازی را به خاطر گیم‌پلی، المان‌های طنز، موسیقی جذاب و ارزش تکرار بالا ستایش کرده و آن را یکی از بهترین آثار تاریخ و یک اثر کالت کلاسیک می‌دانند.

۱۹. سری Worms

تهیه کننده: Team17 / سازنده: Team17

بازی Worms یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

Worms مجموعهای از بازی‌های ویدیویی تاکتیکی است که توسط شرکت بریتانیایی Team17 ساخته شده است. در این بازی‌ها، جوخه‌های کوچکی از کرم‌های انسان‌نما در یک سری منطقه‌های تخریب‌پذیر با یکدیگر می‌جنگند و هدفشان این است که تنها تیم بازمانده باشند. این بازی‌ها به خاطر انیمیشن کارتونی و استفاده‌ی گسترده از سورئالیسم و طنز بی‌نظیر مورد توجه قرار گرفته‌اند. از عناصر طنز آن می‌توان به نارنجک‌های مقدس، بمب‌های موزی، مادربزرگ های مسلح شده و گوسفندان در حال انفجار اشاره کرد. اگر قصد دارید که نسخه‌ای نسبتا مدرن از این سری را تجربه کنید، بازی Worms W.M.D گزینه‌ی مناسبی است.

۱۸. سری WarioWare

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Intelligent Systems

WarioWare یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

واریوویر مجموعه‌ای از بازی‌های ویدئویی با نقش‌آفرینی شخصیت واریو و دوستانش است. برخلاف بازی‌های واریو لند که مانند سری اصلی ماریو، در سبک پلتفرمر ساخته شده‌اند، این سری شامل مینی‌گیم‌های مختلفی می‌شود که هر کدام از آن‌ها گیم‌پلی و جذابیت خاص خود را دارند. چه در حال فرار از یک دایناسور عظیم‌الجثه یا برداشتن یک بینی غول‌پیکر باشید، عنصر طنز با تماشای سناریوهای کارتونی همراه می شود و سپس خود و دوستانتان را در حال خندیدن در اکثر لحظات آن خواهید یافت.

۱۷. Octodad

تهیه کننده: DePaul University / سازنده: DePaul University
سال انتشار: ۲۰۱۰
پلتفرم: PC

Octodad (2010) یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی Octodad یک بازی ویدیویی مستقل و رایگان است که توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه DePaul ساخته شده است که بسیاری از آن‌ها شرکت Young Horses یعنی توسعه‌دهندگان دنباله‌ی آن Octodad: Dadliest Catch را تشکیل دادند. این بازی حول محور یک اختاپوس می‌چرخد که به عنوان یک انسان معمولی با یک خانواده‌ی مخفی زندگی می‌کند. بازیکن اختاپوس را کنترل کرده و تلاش می‌کند تا کارهای مختلف را انجام دهد. نیاز به کنترل هر یک از اندام‌های شخصیت به طور جداگانه ناگزیر باعث می‌شود که او حتی ساده‌ترین کار انسانی را به طرز خنده‌داری برای خود دشوار کند.

۱۶. سری Hitman

تهیه کننده: Eidos Interactive / سازنده: IO Interactive

هیتمن یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

ممکن است که بسیاری از شما از قرار گرفتن هیتمن در این لیست تعجب کرده باشید. این سری به نظر می‌رسد که یک شبیه‌ساز ترور بسیاری جدی باشد اما از طریق سیستم‌های فوق‌العاده انعطاف‌پذیر خود، اغلب باعث می‌شود که بازیکن بیشتر شبیه مستربین باشد تا ماموری مانند جیمز باند. اگر تا به حال سعی کرده‌ باشید که در این سری به صورت مخفیانه یک مأمور خارجی را بکشید و در این میان به طور تصادفی تعدادی از همراه او را متوجه‌ی حضور خود کرده باشید، متوجه‌ی منظور ما خواهید شد. در واقع بسیاری از سناریوهایی که قبل از هر مرحله در ذهن خود می‌ریزید، معمولاٌ به نتایج عجیب و غریبی ختم می‌شوند.

۱۵. Skate 3

تهیه کننده: Electronic Arts / سازنده: EA Black Box
سال انتشار: ۲۰۱۰
پلتفرم: PS3, Xbox 360

اسکیت 3 یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

اسکیت ۳ در شهر خیالی پورت کارورتون اتفاق می‌افتد که برخلاف بازی دوم، اسکیت بورد را در آغوش می‌گیرد. شخصیت بازیکن با نام مستعار افسانه شناخته می‌شود که هدفش ایجاد یک تیم موفق اسکیت بورد است. این بازی به این دلیل خنده‌دار است که ترکیبی از یک محیط جهان باز، یک موتور فیزیک گیج‌کننده و برخی باگ‌های عجیب و غریب باعث شده که به بزرگترین شبیه‌ساز تصادف در صنعت تبدیل شود. کافی است تا عبارت Skate 3 compilation را در یوتیوب جست‌وجو کنید تا شاهد لحظات مضحک بازی باشید.

۱۴. Psychonauts

تهیه کننده: Majesco Entertainment / سازنده: Double Fine Productions
سال انتشار: ۲۰۰۵
پلتفرم: PC, Xbox, PS2

سایکونات یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

سایکونات در یک در نسخه‌ی متفاوت و آینده‌نگرانه از سال ۱۹۸۲ جریان داشته و داستان رز به عنوان پسر جوانی با استعدادهای روانی را دنبال می‌کند که از سیرک فرار می‌کند تا مخفیانه وارد یک کمپ تابستانی برای افرادی شود که قدرت‌های مشابهی دارند. این بازی یک اثر ماجراجویی پلتفرمر است که داستان آن توسط تیم شفر به عنوان خالق جزیره‌ی میمون‌ها نوشته شده است و در مجموعه‌ای از جهان‌های رؤیایی عجیب و غریب از جمله یک کلان شهر که شش‌ماهی در آن ساکن شده است، شامل سناریوهای خنده‌داری است.

۱۳. South Park: Stick of Truth

تهیه کننده: Ubisoft / سازنده: Obsidian Entertainment
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PS3, PC, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

 Stick of Truth (2014) یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

این بازی که بر اساس مجموعه‌ی تلویزیونی South Park ساخته شده است، داستان پسر بی‌نامی را دنبال می‌کند که به شهر نقل مکان کرده و درگیر یک جنگ فانتزی، نقش‌آفرینی و حماسی می‌شود که شامل انسان‌ها، جادوگران و الف‌هاست که برای کنترل چوب دستی حقیقت با هم درگیر می‌شود. با این حال بازی آن‌ها به سرعت از کنترل خارج می‌شود و آن‌ها را با بیگانگان، زامبی‌های نازی و کوتوله ها درگیر کرده و در نهایت کل شهر را تهدید به نابودی می‌کند. برای اینکه بدانید این بازی چقدر خنده‌دار است، کافی است که آن را تجربه کنید زیرا هرگونه توضیحی در مورد سکانس‌های آن، از جذابیت بار اول تجربه‌ی آن می‌کاهد!

۱۲. Goat Simulator

تهیه کننده: Coffee Stain Studios / سازنده: Coffee Stain Studios
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PC, Android, iOS, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, Nintendo Switch

شبیه‌ساز بز 3 یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

در این بازی بازیکنان در یک جهان باز با اندازه‌ی مناسب و بسیار تخریب‌پذیر به عنوان یک بز رها می‌شوید. این بز به ظاهر معمولی (!) می‌تواند بدود و در اطراف محیط پرسه زده و انواع و اقسام کارهای مختلف و عجیب و غریب را انجام داده و حسابی خراب‌کاری به بار آورد. شبیه‌ساز بز روی کاغذ مانند بسیاری از آثار شبیه‌ساز دیگر مانند شبیه‌ساز کشاوری، شبیه‌ساز اتوبوس و غیره است اما همچنین یک اثر سندباکس است که فیزیک را به مسخره گرفته و باعث به وجود آمدن سناریوهایی می‌شود که محال است به آن‌ها نخندید. جالب است بدانید که توسعه‌دهنده سوئدی بازی، آن را به عنوان یک شوخی ساخته و در واقع قصد انتشار آن را نداشته است اما این کار را انجام داد و اکنون بیش از ۲.۵ میلیون نفر آن را تجربه کرده‌اند.

۱۱. Conker’s Bad Fur Day

تهیه کننده: Rare / سازنده: Rare
سال انتشار: ۲۰۰۱
پلتفرم: Nintendo 64

Conker’s Bad Fur Day یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

این اثر پلتفرمر ماجرای یک سنجاب قرمز حریص را دنبال می‌کند که باید پس از نوشیدن زیاد الکل به خانه نزد دوست دخترش بازگردد اما یک راسوی خشمگین مانع می‌شود. در این میان بازیکن باید دنباله‌ای خطی از چالش‌ها را تکمیل کند که شامل پرش از روی موانع، حل پازل و مبارزه با دشمنان است. یک حالت چند نفره که در آن حداکثر چهار بازیکن می‌توانند در هفت حالت بازی مختلف با یکدیگر رقابت کنند نیز گنجانده شده است. این دومین قسمت از سری Conker محسوب می‌شود که یکی از خنده‌دارترین سری‌های پلتفرمر تاریخ است.

۱۰. Lego City Undercover

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: TT Fusion
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم:Wii U, Nintendo Switch, PS4, PC, Xbox One

لگو سیتی آندرکاور یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی لگو سیتی آندکاور ماجرای افسر پلیسی به نام چیس مک‌کین را روایت می‌کند که به شهر لگو بازمی‌گردد و رکس فیوری را به عنوان یک رئیس باند جنایتکار فراری تعقیب می‌کند. در گیم‌پلی، مک‌کین هم در حال کاوش در شهر لگوی جهان باز است و هم مراحل مستقل شامل پازل‌ها و مبارزات مختلف را تکمیل می‌کند. بازی به طور کلی شامل شخصیت‌های خنده‌دار بسیاری است و از کلیشه‌های مفرح فیلم‌های اکشن بهره می‌برد. این بازی را همچنین می‌توان نسخه‌ای پلاستیکی از سری جی‌تی‌ای دانست!

۹. The Stanley Parable

تهیه کننده: Galactic Cafe / سازنده: Galactic Cafe
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PC

The Stanley Parable یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

استنلی پربل یک ساختارشکنی کامل از قراردادهای روایی در بازی‌های ویدئویی است که به بازیکن در قالب یک کارمند اداره با نام استنلی اجازه می‌دهد تا از اطاعت نکردن و انجام اقدامات تضاد با صدای راوی لذت ببرد. این مانند یک رمان تعاملی از نویسنده‌ی مشهور آلمانی، فرانتس کافکا، است. همان‌طور که ذکر شده بازیکن می‌تواند اقدامات ذکر شده توسط راوی را انجام دهد یا به مسیر خود برود و بسته به انتخاب‌های انجام شده، بازیکن با پایان‌های مختلفی مواجه می‌شود. به طور کلی بازی دارای مضامینی مانند انتخاب در بازی‌های ویدئویی، رابطه‌ی بین سازنده و بازیکن بازی و سرنوشت است.

۸. Saints Row IV

تهیه کننده: Deep Silver / سازنده: Volition
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Saints Row IV یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

داستان این نسخه از سری Saint Row همان شخصیت ساخته شده توسط بازیکن در بازی‌های قبلی را دنبال می‌کند که پس از خنثی کردن یک تهدید تروریستی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب می‌شود. ماهیت جهان باز بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا آزادانه شهر خیالی استیل‌پورت را در حین انجام مأموریت‌های اصلی و فرعی در اوقات فراغت خود کشف کنند و به انجام کارهای احمقانه بپردازند. بازی دارای سلاح‌های عجیب و غریبی است که بهتر است خودتان آن‌ها را تجربه کنید تا دلیل خنده‌دار بودن بازی را کشف کنید.

۷. سری Fable

تهیه کننده: Xbox Game Studios

بازی Fable یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

سری Fable یک مجموعه‌ی بازی نقش‌آفرینی ساخت بریتانیا است که در کشور خیالی آلبیون می‌گذرد؛ کشوری که در زمان بازی اول، از شهرهای خودمختار متعدد با مناطق وسیع حومه‌ای و بیابان تشکیل شده است. این کشور در اصل با برخی عناصر اروپایی شبیه به بریتانیای قرون وسطی است و جالب است بدانید که نام آلبیون به خودی خود یک نام باستانی است و هنوز برای بریتانیای کبیر استفاده می‌شود. این سری با عناصر کمدی خود، به طرز شگفت‌انگیزی، شکوه و عظمت بیشتر بازی‌های فانتزی را به چالش کشید و نکته غم‌انگیز این است که ما هرگز بازی دیگری را از استودیوی خالق آن نخواهیم دید.

۶. Surgeon Simulator

تهیه کننده: Bossa Studios / سازنده: Bossa Studios
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PC, iOS, PS4, Android, Nintendo Switch

شبیه‌ساز جراحی یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

در این بازی اول شخص، گیم‌پلی شامل تلاش بازیکن برای انجام عمل‌های جراحی مختلف، به عنوان مثال پیوند قلب است. چندین حالت اضافی پس از اتمام نیز در دسترس هستند که شامل انجام یک عمل در داخل آمبولانس است که در آن ابزارهای جراحی به طور تصادفی به اطراف جهش می‌کنند و کار در فضایی با گرانش صفر که باعث می‌شود همه‌ی ابزارها شناور بمانند. البته این بازی بیشتر از اینکه یک شبیه‌ساز دقیق باشد، از نوعی فیزیک استفاده کرده که باعث شده اثری خنده‌دار باشد.

۵. سری Grand Theft Auto

تهیه‌ کننده: Rockstar Games

جی تی ای 5 یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

سری بازی‌های جهان باز جی‌تی‌ای را تقریباً هر گیمری می‌شناسد و سعی کرده آن را تجربه کند. این بازی‌ها به خاطر آزادی عمل فوق‌العاده‌ای که در اختیار بازیکنان می‌دهند، شناخته می‌شوند. به دلیل آزادی عمل بالا، بسیاری هنگام تجربه‌ی بازی کاری به خط داستانی نداشته و معمولا سعی می‌کنند به یک فروشگاه اسلحه رفته، تعدادی اسلحه و مواد منفجره خریده و در شهر هرج و مرج به پا کنند. هرج و مرجی که در نهایت به تعقیب و گریز با پلیس انجامیده و به مرگ آواتار بازی ختم می‌شود؛ مرگی که البته غم‌انگیز نیست و با خنده‌های فراوان همراه است!

۴. Bulletstorm

تهیه کننده: Electronic Arts / سازنده: People Can Fly
سال انتشار: ۲۰۱۱
پلتفرم: PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

بولت‌استورم یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

بازی تیراندازی اول شخص بولت‌استورم، در قرن بیست و ششم اتفاق می‌افتد و ماجرای گریسون هانت، مامور سابق سیا را دنبال می‌کند که در سیاره‌ای جنگ‌ زده مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در این میان سعی می‌کند که از ژنرال سارانو، فرمانده‌ی سابقش که او و افرادش را فریب داده است، انتقام بگیرد. این اثر علمی تخیلی روی کاغذ ممکن است تاریک به نظر برسد اما دارای عناصر طنزی در داستان خود است که سرگرم‌کننده هستند. از طرفی وجود المان‌های مختلف در گیم‌پلی نیز باعث شده که به نوعی این کمدی در مبارزات نیز وجود داشته باشد و به لحظات عجیب و غریبی منجر شود.

۳. سری The Sims

تهیه کننده: Electronic Arts / سازنده: Maxis

بازی The Sims 4 یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

خالق این سری یعنی ویل رایت هنگام ساخت آن در نظر داشت که مجموعه‌ی شبیه‌ساز زندگی سیمز، کاوشی در زندگی شهری و روابط بین مردم باشد اما بازیکنان آواتارهایشان را در استخرها غرق کردند، آن‌ها را مجبور کردند که در کف آشپزخانه ادرار کرده و را در سرداب حبس کردند تا بتوانند برای سود ما به صورت بی‌پایانی نقاشی تولید کنند. سری سیمز به ما آموخت که در بازی‌های ویدیویی، هیولاهای واقعی در این سمت از صفحه نمایش هستند و آزادی عمل بالا همواره منجر به لحظات خنده‌داری می‌شود.

بخوانید: ۱۲ عجیب‌ترین راه مردن در سری بازی‌های سیمز

۲. سری Portal

تهیه کننده: Valve / سازنده: Valve

پورتال 2 یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

یکی از بزرگترین شخصیت‌ها در تاریخ بازی‌های ویدئویی یک کامپیوتر قاتل است که در هر فرصتی که بدست می‌آورد، سعی می‌کند که با روان بازیکن بازی کند. این شخصیت گلادوس است؛ یک هوش مصنوعی انتقام‌جو که تمام وظایف بازیکن را در یک گیم‌پلی از منظر اول شخص تعیین می‌کند، در حالی که شما را یک هیولا خطاب می‌کند، درباره‌ی کیک دروغ می‌گوید (!) و درباره‌ی علم آواز می‌خواند. نسخه‌ی دوم یک شخصیت جذاب دیگر به نام ویتلی را اضافه می‌کند اما این گلادوس است که یک بار دیگر ستاره‌ی بازی است.

۱. The Secret of Monkey Island

تهیه کننده: Lucasfilm Games / سازنده: Lucasfilm Games
سال انتشار: ۱۹۹۰
پلتفرم: PC

راز جزیره‌ی میمون‌ها یکی از بهترین بازی خنده دار تاریخ

راز جزیره‌ی میمون‌ها یک ادای احترام دوست داشتنی به فیلم‌های بی‌نظیر ارول فلین، ستاره‌ی سینمای کلاسیک، است که به طرز درخشانی قراردادهای ژانر خود را به سخره می‌گیرد و آن‌ها را زیر و رو می‌کند. در طول دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی، لوکاس‌‌آرتز مجموعه‌ای از آثار ماجراجویی اشاره و کلیک مانند Day of the Tentacle ،Full Throttle و Sam and Max Hit the Road را خلق کرد که به خاطر کمدی خاصشان به افسانه تبدیل شدند اما جزیره‌ی میمون‌ها به دلیل شخصیت‌های عجیب و غریب و عناصر طنز خود در کنار گیم‌پلی جذاب توانست فراتر از همه‌ی آثار ذکر شده رود. در این میان بازی راز جزیره‌ی میمون‌ها بدون شک خنده‌دارترین نسخه‌ی سری است که تجربه‌ی آن به هر بازیکنی پیشنهاد می‌شود.

منبع: The Guardian

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما