«دینامیت» عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از «مطرب» گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم دینامیت

فیلم «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی با بازی نازنین بیاتی، احمد مهرانفر، پژمان جمشیدی و محسن کیایی به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شد.

ساعاتی قبل مجموع فروش فیلم دینامیت به ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسید تا این فیلم کمدی با کنار زدن «مطرب» عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کند. این رکورد طی دو سال گذشته در اختیار مطرب بود، اما دینامیت در زمان دنیاگیری کروناویروس موفق به عبور از آن شد. البته شایان ذکر است افزایش قیمت بلیت سینماها در سال ۱۴۰۰ و مدت زمان اکران طولانی دینامیت در رقم خوردن این اتفاق بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. هرچند مطرب با بیش از سه میلیون مخاطب به این آمار فروش رسیده بود، اما همین نسبت بین مطرب و «هزارپا» و رکوردشکنی‌های قبلی هم وجود داشت و افزایش قیمت بلیت همواره در رکوردشکنی‌های سینمای ایران نقش داشته است.

هفته‌ی گذشته فروش کلی دینامیت تقریباً با «گشت ۳» برابر بود و حتی بنابر برخی گزارشات فروش فیلم مسعود اطیابی در تهران پس از ۲ ماه از گشت ۳ پیشی گرفته است. انتظار داریم فروش خوب این دو فیلم تا اسفند ماه ادامه یابد و فروشی بالغ‌بر ۴۰ میلیارد تومان را تجربه کنند.

در خلاصه داستان رسمی دینامیت آمده است: «این فیلم داستان آپارتمانی را روایت می‌کند که افرادی از اقشار مختلف جامعه، مانند ساقی و طلبه در آن ساکن هستند. دو طلبه با بازی پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر، ساقی با بازی محسن کیایی و همچنین دو دختر با ایفای نقش نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی بازیگران و شخصیت‌های اصلی دینامیت به‌شمار می‌روند که با توجه به تضادهای فکری‌شان موقعیت‌های طنزی را به وجود می‌آورند.»

در زمان دنیاگیری کروناویروس فروش بالای فیلم‌های کمدی امر خوش‌آیندی‌ست و به طور کلی باعث آشتی عموم مردم با سالن‌های سینما خواهد شد، اما سینمادوستان در این روزها نباید فیلم‌های دغدغه‌مند و دوست‌داشتنی در حال اکران، همچون «بی‌همه‌چیز»، «جنایت بی‌دقت» و «تومان» را از یاد ببرند؛ زیرا بازگشت سرمایه و موفقیت حداقلی این فیلم‌ها در گیشه، در کنار رکوردشکنی‌های دینامیت و گشت ۳ برای بقای سینمای ایران الزامی است.

نظر شما در این‌باره چیست؟برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Mr robot

  ی فیلم مزخرف پرفروش‌ترین بود
  ی مزخرف دیگه جایگزینش شد ©_©

  1. بوقچی

   هیچ هم مزخرف نبود خیلی خوب هم بود : |

  2. ناشناس

   خیلی هم هر دوش قشنگ بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما