۱۰ قسمت برتر سریال «پسران» از بدترین تا بهترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
بهترین قسمت‌های سریال پسران

این سریال شبکه‌ی آمازون پرایم، بر اساس کتاب‌های مصوری ساخته شده است که هرگز استثنائی به حساب نمی‌آمدند. این سریال هنگام آغاز به پخش، طی سال ۲۰۱۹ تبدیل به بزرگ‌ترین اتفاق بعدی تلویزیون شد و توانست تمام دنیا را شگفت‌زده کند. یک کمدی انتقادی هوشمندانه درباره‌ی ژانر ابرقهرمانی که فرهنگ عامه‌ی مدرن را به باد انتقاد می‌گیرد. بهترین قسمت‌های سریال «پسران» (The Boys) سرشار است از انتقادهای مستقیم نسبت به قواعد اجتماعی مدرن. این سریال بلافاصله پس از پخش شدن، توانست طرفداران دو آتیشه‌ی خودش را پیدا کند و از آن موقع تا به امروز این طرفداران پبیش‌تر هم شده‌اند. این سریال داستان گروهی از نقاب‌داران و شورشیان را روایت می‌کند که گروهی تشکیل می‌دهند تا با ابرقهرمان‌های فاسدی که از قدرت خودشان سواستفاده می‌کنند، مبارزه نمایند. قسمت نخست فصل چهارم این سریال، ۲۴ خرداد پخش خواهد شد.

طی سه فصلی که این سریال پخش شده است، توانسته قسمت‌های مختلف درخشانی را برای مخاطبان خود به نمایش درآورد. بعضی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» به دنبال بامزه یا هیجان‌انگیزبودن مورد استقبال قرار گرفتند و ماندگار شدند و بعضی دیگر به دنبال خطوط داستانی غیرمنتظره و غافلگیرکننده‌ی خود توانستند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند. به هر طریق، قسمت‌های مختلف این سریال ابرقهرمانی توانسته‌اند نفس مخاطبان را در سینه حبس کنند. قسمت‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، قسمت‌هایی هستند که هم داستان‌های آن‌ها به بهترین شکل ممکن به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند و هم از نظر جلوه‌های ویژه می‌توانند شما را شگفت‌زده کنند.

۱۰. نقشه‌ی پنج ساله‌ی خارق‌العاده (Glorious Five-Year Plan)

بهترین قسمت‌های سریال «پسران»

 • فصل ۳، قسمت ۴
 • سال: ۲۰۲۲

یکی از مورد انتظارترین عناصر فصل سوم، از راه رسیدن جنسن آکلس به عنوان سولجربوی در قسمت «نقشه‌ی پنج‌ ساله‌ی خارق‌العاده» بود که درست در میانه‌های فصل سوم از راه رسید. این قسمت بالاخره چیزی را به طرفداران ارائه کرد که مدت‌ها منتظر آن بودند. در این قسمت پسرها به دنبال سلاحی مخفی در روسیه می‌گردند، در حالی که مشکلات در شهر پایگاه وات هم‌چنان در حال بیشتر شدن هستند.

در قسمت «نقشه‌ی پنج ساله‌ی خارق‌العاده» شاهد بسیاری از شخصیت‌ها بودیم در حالی که به نقاط عطف خود می‌رسیدند؛ از ام. ام که تلاش می‌کند گروه پسرها را کنار یک‌دیگر نگه دارد گرفته تا هیویی که در حال تجربه کردن نیرویی است که پیش از این هرگز تجربه‌اش نکرده بود. در این قسمت، لحظات ناب و مهم در جهت شخصیت‌پردازی شخصیت‌های اصلی، در کنار سکانس‌های اکشن جذاب قرار می‌گیرد. در این قسمت، شاهد مرگ‌هایی خواهید بود که به شکلی غیرسنتی و با سلاح‌هایی غیرمعمولی رخ می‌دهند. در این قسمت که یکی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» است، شخصیت‌ها در تلاش هستند از قابلیت‌هایی استفاده کنند که طرفداران این سریال پیش از این هرگز تصور نمی‌کردند چنین قدرت‌هایی وجود داشته باشند.

۹. جنس مونث گونه‌ها (The Female of the Species)

پسرها

 • فصل ۱، قسمت ۴
 • سال: ۲۰۱۹

چهارمین قسمت فصل نخست این سریال، کیمیکو را به مخاطبان معرفی می‌کند؛ یکی از قدرتمند‌ترین و مهم‌ترین شخصیت‌های سریال «پسران». در «جنس مونث یک گونه» پسران به دنبال پیدا کردن یک سلاح انسانی قدرتمند، ردپاهای محلول وی را دنبال می‌کنند در حالی که سعی می‌کنند ماهیت این سلاح را هم کشف کنند. در همین قسمت، هوملندر و مائیو یک هواپیمای ربوده‌شده را نجات می‌دهند و مسافران آن را در بهت و وحشت رها می‌کنند.

این قسمت که یکی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» است، هم احساسی است و هم خون‌بار و می‌توان از آن به عنوان یک نقطه‌ی عطف ماندگار برای فصل نخستی جذاب و به یادماندنی یاد کرد. معرفی کیمیکو یکی از معارفه‌های درخشان است که طی آن عضوی ماندگار به تیم اولیه‌ی جذاب اضافه می‌شود. در کنار این معارفه در این قسمت، مخاطبان شاهد درگیری‌های احساسی هیوئی بعد از به قتل رساندن یکی از شخصیت‌های دیگر که دو قسمت پیش‌تر رخ داده است هم هستند. این درگیری‌های هیوئی باعث به وجود آمدن درامی درگیرکننده می‌شود. این قسمت را بیش از هرچیز، صحنه‌ی هواپیماربایی پر از استرسش ماندگار کرده است. در این قسمت است که هوملندر تصمیم می‌گیرد با وجود مخالفت مائیو مسافران هواپیما را در اوج ناباوری تنها بگذارد تا بمیرند. در این قسمت مخاطبان برای نخستین‌بار با بی تفاوتی نفرت‌انگیز شرور این سریال نسبت به جان انسان‌ها روبه‌رو می‌شوند. این قسمت باعث می‌شود مخاطبان به اوج ترسناک بودن هوملندر پی ببرند.

۸. نام بازی (The Name of the Game)

بهترین قسمت‌های سریال «پسران»

 • فصل ۱، قسمت ۱
 • سال: ۲۰۱۹

ساختن قسمت آزمایشی برای یک سریال، هنری پیچیده است. تنها بعضی از سریال‌ها توانسته‌اند به خوبی از عهده‌ی چنین وظیفه‌ی خطیری بربیایند و با قسمت نخست خود مخاطبان را شگفت‌زده کنند. علاوه بر این، سریال‌های کم‌تری وجود دارند که می‌توان قسمت اول آن‌ها را در بین بهترین قسمت‌های آن‌ها قرار داد. «نام یک بازی» که نخستین قسمت سریال «پسران» و یکی از بهترین قسمت‌های این سریال است، به خوبی موفق می‌شود دنیای این سریال و شخصیت‌های آن را به مخاطبان معرفی کند و پایه‌های اولیه‌ی خط روایی داستان آن را بنا نهد. در این قسمت نشان داده می‌شود که یک مرد جوان بعد از این که یکی از ابرقهرمان‌ها نامزدش را به قتل می‌رساند، تصمیم می‌گیرد تیمی از شورشی‌ها جمع کند و ابرقهرمان‌های فاسد را نابود سازد.

هواداران همیشه قسمت نخست این سریال را که طی آن ای-ترین در حال دویدن با سرعت خارق‌العاده‌اش رابین را متلاشی کرد به خاطر خواهند آورد. این صحنه یکی ازماندگارترین صحنه‌های این سریال است و پس از آن دیگر هیچ‌چیز شبیه به قبل نمی‌شود. این لحظه به مخاطبان نشان می‌دهد که این سریال قرار است سریالی خشن و بی‌رحمانه باشد. در کنار این صحنه، در این قسمت شخصیت‌های اصلی سریال به خوبی برای نخستین‌بار به مخاطبان معرفی می‌شوند و این سریال با نقیضه‌های ماندگار، خودش را در لفافه متصل به دنیاهایی مانند دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند. این قسمتی است که چشم تمام مخاطبان را به صفحه‌ی نقره‌ای تلویزیون خیره نگه می‌دارد.

۷. این هم یه شمع برای اینکه راه تخت خواب رو برات روشن کنه (Here Comes a Candle to Light You to Bed)

پسرها

 • فصل ۳، قسمت ۷
 • سال: ۲۰۲۲

در قسمت یکی مانده به آخر فصل سه، همه‌چیز در اوج هیجان قرار دارد و تنش هر لحظه بیش‌تر می‌شود. در این قسمت، هیوئی، بوتچر و سولجربوی به دنبال یکی از هم‌تیمی‌های سابق سولجربوی می‌روند. در همین حال، استارلایت همان‌طور که از تهدیدهای هوملندر دوری می‌کند، سعی دارد پرده از رازی مخوف بردارد. این قسمت که یکی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» است با پیچش داستانی‌ای شوکه‌کننده و حیاتی به پایان می‌رسد؛ هوملندر در واقع قرار بود جایگزین سولجر بوی شود و در واقع پسر او است.

در این قسمت مدتی هم صرف درگیری‌های داخلی ام. ام و فرنچی می‌شود و آن‌ها را به عنوان دو تن از بهترین شخصیت‌های غیرابرقهرمان این سریال، بیش از پیش، به مخاطبان معرفی می‌کند. ماندگارترین لحظه‌ی این قسمت احتمالا زمانی است که در آن بلک نوآر در توهمات خود به واسطه‌ی شخصیت‌های انیمیشنی، خاطرات‌اش با سولجر بوی را به خاطر می‌آورد. این قسمت بیش از این که بر روی صحنه‌های اکشن انفجاری متمرکز باشد، به خلق شخصیت‌های پیچیده و خطوط داستانی جذاب می‌پردازد. تمام وقایع، لحظه به لحظه پیش می‌روند تا مخاطب را در نهایت به شگفتی برملا شدن رازی هیجان‌انگیز برسانند.

۶. بر بلندای قله،‌ با شمشیرهای هزاران نفر (Over the Hill with the Swords of a Thousand Men)

بهترین قسمت‌های سریال «پسران»

 • فصل ۲، قسمت ۳
 • سال: ۲۰۲۰

از این قسمت بیش از هرچیز به عنوان قسمتی که در آن دیپ به کوسه‌ها و یک وال دستور می‌دهد به دنبال قایق پسرها بگردند یاد می‌شود. در این قسمت از فصل دوم سریال «پسران»، هیجان به اوج خود می‌رسد. در این قسمت پسرها به دریاهای دوردست سفر می‌کنند تا از زندانی خود، برادر تروریست کیمیکو، محافظت کنند، در حالی که هوملندر با بکا و رایا در حال تجربه کردن وقایعی جدید است. بهترین قسمت‌های سریال «پسران» معمولا قسمت‌هایی است که در آن‌ها ضدقهرمان چندین قدم از گروه «پسرها» جلوتر است؛ گروهی که در نهایت نمی‌توانند جلوی اتفاقات بد را بگیرند. این قسمت دقیقا همین کار را می‌کند. گروه اصلی پیش‌برنده‌ی داستان در این قسمت در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارند. در این قسمت ذات حقیقی شخصیت استورم‌فرانت برملا می‌شود و همکاری ناگسستنی او با هوملندر به مخاطبان نمایش داده می‌شود.

۵. منو پیدا کردی (You Found Me)

پسرها

 • فصل ۱، قسمت ۸
 • سال: ۲۰۱۹

«منو پیدا کردی» یکی از بهترین قسمت‌های نهایی چند سال اخیر تلویزیون است. در این قسمت تمام داستان‌هایی که فصل نخست سریال «پسران» در تلاش بوده است تا روایت کند به نقطه‌ی اوج خود می‌رسند. سوال‌ها در این قسمت پرسیده می‌شوند و رازها برملا می‌گردند. در این قسمت نهایی، تیم پسرها به شکلی ناامیدانه آخرین تلاش‌های خود را می‌کنند تا هوملندر را شکست دهند و این در حالی است که در این قسمت استارلایت بالاخره در می‌یابد که در این دنیای جدید و پر هیاهو چه نقشی دارد.

این قسمت به اندازه‌ای تعلیق دارد و هیجان‌انگیز است که تقریبا ترسناک می‌شود. «منو پیدا کردی» مشکلی ندارد که بعضی از خطوط داستانی را نیمه‌کاره رها کند و در عوض نخستین قدم‌ها را برای روایت خطوط داستانی جذاب و جدید برای فصل دوم بردارد. بزرگ‌ترین شوک این قسمت احتمالا وقتی به مخاطب وارد می‌شود که او در می‌یابد بکا زنده است و همراه با فرزند هوملندر در گوشه‌ای مخفی شده. در شگفتی رها کردن مخاطبان طی قسمت‌های نهایی فصل‌های مختلف سریال‌های تلویزیونی کاری دشوار است، اما این خبر به خوبی موفق می‌شود این قسمت را تبدیل به پایان‌بندی‌ای به یادماندنی برای فصل نخستی هیجان‌انگیز کند.

۴. قصاب، نانوا، سازنده‌ی شمعدان (Butcher, Baker, Candlestick Maker)

بهترین قسمت‌های سریال «پسران»

 • فصل ۲، قسمت ۷
 • سال: ۲۰۲۰

سه قسمت نهایی فصل دوم سریال «پسران» موفق می‌شود همه‌چیز را برای یک قسمت آخر خیره‌کننده مهیا کند و «قصاب، نانوا، سازنده‌ی شمعدان» یک قسمت میانی خارق‌العاده برای این سه‌گانه است. در این قسمت که یکی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» است، مالوری و پسرها اتحادی عجیب شکل می‌دهند تا پرونده‌ای را علیه سازمان وات به جریان بیندازند، در حالی که هوملندر و استورم‌فرانت نقشه‌ی شاهکارانه‌ی خود درباره‌ی محلول وی را پیش می‌برند.

قسمت‌هایی مانند این است که باعث می‌شود فصل دوم سریال «پسران» تبدیل به یکی از بهترین فصل‌های تاریخ تلویزیون در سایت IMDb شود. مانند سایر قسمت‌های درخشان پیش از قسمت نهایی تاریخ تلویزیون، این قسمت هم در حالی که همه چیز را برای فرا رسیدن نقطه‌ی اوجی دیوانه‌کننده فراهم می‌کند، موفق می‌شود قانع‌کننده و جذاب باشد. در حالی که نقشه‌ی هوملندر و استورم‌فرانت به آرامی در حال پیش‌روی است، خیانت لامپ‌لایتر و صحنه‌ی منفور منفجر شدن سر در دادگاه که تمام امیدها را برای موفقیت پسرها از بین می‌برد، این قسمت را تبدیل به قسمتی می‌کند که نگاه نکردن به آن ناممکن است.

۳. درهای لعنتی کنده بشن (The Bloody Doors Off)

پسرها

 • فصل ۲، قسمت ۶
 • سال: ۲۰۲۰

این قسمت باعث آغاز مجموعه‌ای از وقایع دیوانه‌کننده در فصلی از سریال «پسران» می‌شود که احتمالا می‌توان آن را بهترین فصل این سریال دانست. در این قسمت شاهد تیم اصلی و استارلایت هستیم که سرنخی مرتبط با مرکز وات را دنبال می‌کنند و در آن یکی از تاریک‌ترین رازهای این شرکت و شخصی تاریک‌تر از رازها، مرتبط با گذشته‌ی این شرکت را پیدا می‌کنند. در همین حال ارتباط هوملندر و استورم‌فرانت بیش از پیش عمیق می‌شود و تا جایی پیش می‌رود که می‌توان آن را ناراحت‌کننده دانست.

بیش‌تر وقایع این قسمت در مرکز وات به وقوع می‌پیوندد. در این مرکز مخفی، وات بیمارانی را زندانی کرده است و محلول وی و اثراتش را بر روی آن‌ها آزمایش می‌کند. صحنه‌هایی که در این قسمت اتفاق می‌افتند، از به یاد ماندنی‌ترین صحنه‌های سریال هستند؛ از رهایی ناگهانی و خشونت‌آمیز زندانی‌ها از آزمایشگاه مخوف گرفته تا معرفی شخصیت لامپ‌لایتر و ارتباط او با گذشته‌ی فرنچی. «درهای لعنتی کنده بشن» یکی از بهترین قسمت‌های سریال «پسران» است که به خوبی شخصیت‌پردازی‌های موفق را با صحنه‌های اکشن پر سر و صدا ترکیب می‌کند و همه‌چیز را برای پایان‌بندی‌ای ماندگار مهیا می‌گرداند.

۲. قهرمانانه (Herogasm)

بهترین قسمت‌های سریال «پسران»

 • فصل ۳، قسمت ۶
 • سال: ۲۰۲۲

این قسمت سریال «پسران» یکی از بهترین قسمت‌های تاریخ تلویزیون بر اساس امتیاز سایت IMDb است. این قسمت اقتباسی است از یکی از بدنام‌ترین کتاب‌های مصور. در این قسمت، تیم اصلی سریال وارد یک مهمانی مستهجن می‌شوند؛ مهمانی‌ای که در آن قرار است سولجر بوی یک‌بار برای همیشه هوملندر را شکست دهد. مثل همیشه اما هیچ چیز مطابق نقشه پیش نمی‌رود. در کنار صحنه‌هایی که احتمالا می‌توان آن‌ها را بهترین صحنه‌های اکشن فیلم دانست و البته صحنه‌های نبرد به یادماندنی بین هوملندر، سولجر بوی، بوتچر و هیوئی، «قهرمانانه» بیش‌تر از همیشه وارد روان در هم گسیخته‌ی هوملندر می‌شود و به بررسی رابطه‌ی رو به رشد کیمیکو و فرنچی می‌پردازد. اقتباس این قسمت از کتاب مصور بدنام و شناخته‌شده بین طرفداران، درست به همان اندازه که آن‌ها امیدوار بودند، آزاردهنده و انقلابی بود. رویارویی نهایی بین هوملندر، هیوئی، بوتچر و سولجر بوی، مانند گیلاسی بود که در نهایت روی یک کیک فنجانی خوشمزه می‌گذارند.

۱. چیزی که میدونم (What I Know)

پسرها

 • فصل ۲، قسمت ۸
 • سال: ۲۰۲۰

«چیزی که میدونم» فصل دوم خارق‌العاده‌ی سریال «پسران» را به پایانی شگفت‌انگیز می‌رساند. در این قسمت بکا به بوتچر التماس می‌کند تا کمکش کند. پسرها و استارلایت قبول می‌کنند تا در آخرین رویارویی او با هوملندر و استورم‌فرانت با او همکاری کنند. همه چیز اما خیلی سریع به هم می‌ریزد. این قسمت یکی قسمت نهایی نفس‌گیر است که در آن تا حد ممکن پیچش‌های شخصیتی و تغییرات حیاتی خطوط داستانی جای داده شده است.

با اکشنی درخشان، فیلم‌نامه‌ای خیره‌کننده و یکی از شوکه‌کننده‌ترین تغییرات داستانی این سریال، «چیزی که میدونم» به اندازه‌ای نفس‌گیر است که احتمالا بسیاری از مخاطبان تا رسیدن تیتراژ پایانی آن نتوانسته‌اند نفس بکشند. این قسمت نه تنها همه چیز را برای فصل سومی هیجان‌انگیز فراهم می‌کند، بلکه به پسرها اجازه می‌دهد در حالی که بعضی از نبردها را می‌بازند، در بعضی از آن‌ها هم به پیروزی برسند. خشونت، هیجان و تعلیق تمام‌نشدنی به سادگی باعث می‌شوند بتوانیم «چیزی که میدونم» را بهترین قسمت این سریال بدانیم.

منبع: collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما