۱۹ مورد از لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای دویدن در فصل سرما

۱۳ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
دویدن در سرما

اگر دونده هستید، می‌دانید که وقتی زمستان می‌آید شرایط محیطی به کلی تغییر می‌کند و برای شما دو انتخاب باقی می‌ماند: روی تردمیل داخل خانه بدوید یا سرمای بیرون را تحمل کنید و شجاعانه در محیط باز بدوید. بله، دویدن در فضای باز می‌تواند بسیار سخت باشد، به خصوص زمانی که برف شروع به پوشیدن مسیرهای مورد علاقه شما می‌کند. اما ادامه دادن تمرینات ورزشی در هوای سرد می‌تواند بازدهی بزرگی بر روی سلامت عمومی، اهداف ورزشی و حتی کاهش وزن شما داشته باشد. ضمن اینکه دویدن در خارج از خانه بسیار بهتر و هیجان‌انگیزتر از دویدن در فضای آرام خانه است.

استفاده از تجهیزات مناسب در هوای سرد، هم از نظر راحتی و هم از نظر ایمنی بسیار مهم است. شما نمی‌خواهید با لباس ناکافی بیرون بروید تا دویدن شما تحت تأثیر قرار گیرد و همچنین نمی‌خواهید برای باد و سرما که ممکن است با آن مواجه شوید آمادگی لازم را نداشته باشید. در حقیقت این مسأله می‌تواند یک تعادل دشوار باشد. با این حال، هزاران محصول در بازار وجود دارد که به طور خاص طراحی شده‌اند تا شما را از یخ زدن و صدمات دیگر در جاده‌های برفی ایمن نگه دارند.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که با آن مواجه هستید «آگاهی از تغییرات آب و هوا در طول زمستان» است. مانند سایر ورزش‌های زمستانی، کلید دویدن ایمن و راحت در زمستان، پوشیدن لباس‌های چندلایه است. ضمناً از لباس‌های پنبه‌ای به هر قیمتی اجتناب کنید. این لباس‌ها عرق را روی پوست شما حبس می‌کند و باعث سرما خوردن شما می‌شوند. در عوض، از پشم مرینو که به طور طبیعی رطوبت را جذب می‌کند، برای لایه‌های زیرین و میانی استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از الیاف ترکیبی مصنوعی مانند پلی‌استر به عنوان گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر استفاده کنید. آن را با یک جلیقه‌ی عایق یا پوسته‌ی بیرونی که آب را دفع می‌کند و باد را مسدود می‌کند، بپوشید. برای گرم شدن پایین بدن، با یک جفت ساق که می‌تواند گرما را حفظ کند، مشکلی برایتان پیش نمی‌آید. اگر کمی گرمای بیشتری نیاز دارید، می‌توانید زیر شلوار یا شلوارک، جوراب‌شلواری پایه بپوشید.

دویدن در هوای سرد

بسیاری از دونده‌ها، کفش‌های کتانی یکسانی را در تمام طول سال می‌پوشند و در صورت لزوم روی کفش وسایل کششی می‌بندند. برخی دیگر راحتی و ایمنی یک کفش ورزشی با گل میخ‌های فولادی داخلی را دوست دارند.

شما همچنین به لوازم جانبی دیگری نیز نیاز خواهید داشت: جوراب‌های بالشتکی برای گرم و خشک نگه داشتن انگشتان پا، انواع دستکش برای شرایط مختلف، کلاه یا هدبند و بسته به طول مسافت دویدن شما یک جلیقه برای اینکه بتوانید لایه‌ها را پنهان کنید.

در مجموع دویدن در سرما ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما با تجهیزات مناسب و چند نکته مفید کاملاً قابل دستیابی است. چه در هوای سرد و چه در هوای طوفانی باشید، با توصیه‌هایی در مورد این موضوعات آماده شوید تا تردمیل را با هوای تازه معاوضه کنید:

  • چه نوع کفش و جورابی بپوشیم: یخ‌شکن و ضدآب بودن قطعاً نکات کلیدی در انتخاب کفش و جوراب هستند.
  • در زمستان برای دویدن چه بپوشیم: همه چیز در مورد لایه‌های لباس و چند نکته‌ی کوچک دیگر است.
  • نحوه‌ی ایمن ماندن: قابل مشاهده بودن و برنامه‌ریزی یک مسیر خوب مهم هستند.
  • نحوه‌ی دویدن در جاده‌های یخ‌زده: وسایل تعادلی مثل عصا و نکات تکنیکی می‌توانند شما را صاف نگه دارند.

در ادامه این مقاله، همه چیزهایی که برای رفتن به خیابان‌ها یا مسیرهای سرد زمستانی برای دویدن نیاز دارید، به طور کامل معرفی شده است. با ما همراه باشید.

لیست وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای دویدن در فصل زمستان

دویدن ۲ نفر روی برف‌ها

در این قسمت فهرست تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای دویدن در فصول سرد و زمستان معرفی شده است:

۱. کفش تریل رانینگ (کفش مخصوص دویدن روی سطوح خیس و لغزنده)

در فصل زمستان، بیش از هر زمان دیگری از سال، باید مطمئن شوید که کفش مناسب دویدن به پا دارید. وقتی برای دویدن به قضای باز می‌روید احتمالاً زمین مرطوب، گل‌آلود و شاید یخ‌زده و برفی باشد. به همین منظور باید به دنبال کفش‌های تریل رانینگ باشید که در گل‌ولای بهترین گزینه هستند. کف کفش باید دارای طرح مخصوص با برجستگی‌های چسبنده باشد تا بیش از حد روی خیسی و گل‌ولای پا نگذارید.

بسیاری از مردم دوست دارند برای زمستان کفش‌های تریل رانینگ ضدآب داشته باشند، به این معنی که باید به دنبال آسترهایی مانند (Gore-Tex) باشید که در کفش طراحی شده است.

۲. گِترهای دویدن

بسیاری از دوندگان ترجیح می‌دهند در زمستان از گتر دویدن استفاده کنند. هدف گترها جلوگیری از ورود برف و گل‌ولای به داخل کفش و همچنین ایجاد مقداری مقاومت در برابر رطوبت، و بارندگی است تا پاها و جوراب‌های شما خشک‌تر بمانند.

۳. میخ و کرامپون کفش تریل

کفش‌های ورزشی تِریل با کفی ضخیم و دندانه دندانه

میخ‌ها، کرامپون‌ها یا گیره‌های مخصوص یخ‌نوردی را می‌توان به کفش‌های تریل رانینگ متصل کرد تا اگر قصد دویدن روی زمین‌های سخت و یخی را دارید، به ایستایی و اصطکاک بیشتر شما کمک می‌کند. در ابتدا، ممکن است متوجه شوید که کفش‌های معمولی شما، با گل میخ‌های مناسب، برای برف تازه کافی است، اما اگر برف روی سطوح فشرده و یخ زده شود، بهتر است کرامپون‌ها یا گیره‌ها را بچسبانید.

۴. سلگینگ و جوراب‌شلواری مخصوص دویدن

پوست برهنه در برابر سرما، باد و برف آسیب پذیر خواهد بود، به این معنی که یک جفت لگینگ یا جوراب‌شلواری مخصوص دویدن بخشی از لیست لوازم ضروری زمستانی برای اکثر افراد خواهد بود.

لگینگی را انتخاب کنید که از تمام طول پاهای شما محافظت می‌کند. هیچ چیز بدتر از مچ پاهای سرد، خیس یا سرد نیست آن هم به این خاطر که لگینگ شما خیلی کوتاه است. اگر هم از سرمای زیاد رنج می‌برید، جوراب‌شلواری زمستانی بخرید که روکش پشمی دارد یا داخل آن بافت پنبه برس خورده است.

۵. لباس چندلایه

پوشیدن چند لایه لباس روی هم

چندین لایه‌ی نازک‌تر در مقایسه با یک لایه ضخیم‌تر، گرمای بیشتر و تطبیق‌پذیرتری را برای شما فراهم می‌کند. لایه‌های نازک‌تر هوای گرم را بین پوست و پارچه و همچنین بین دو لایه‌ی مختلف به دام می‌اندازند.

هنگامی که احساس می‌کنید خیلی گرم یا خیلی سرد است، می‌توانید در صورت نیاز یک لایه را بردارید یا اضافه کنید.

لایه‌ی پایه؛ قسمت داخلی لباس خشک بماند

رطوبت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای از دست دادن گرمای بیش از حد است. برای کمک به دور کردن عرق از پوست، از یک لایه‌ی پایه ساخته شده از پارچه‌ای با قابلیت تنفس و خشک شدن سریع شروع کنید. پشم مرینو، پلی‌استر، نایلون و لیکرا به خوبی این کار را می‌کنند. فقط پنبه این‌طور نیست، زیرا این ماده رطوبت را جذب می‌کند اما آن را از بین نمی‌برد.

لایه‌ی دوم؛ حرارت را حفظ کنید

برای لایه‌ی دوم، لباسی را انتخاب کنید که نرم، گرم و عایق باشد. در واقع شما چیزی را می‌خواهید که دارای زیربنا باشد، لایه‌ای که گرما را به دام می‌اندازد. وزن مناسب این لایه‌ی دوم به دمای بیرون بستگی دارد. ما یک کالای پشمی یا نیم‌زیپ را پیشنهاد می‌کنیم. اگر قبل از دویدن یک قدم به اندازه یک نان تست گرم هستید، ممکن است بیش از حد لباس پوشیده باشید.

هرچند در اینجا زیاده‌روی نکنید. بدن شما هنگام ورزش گرما تولید می‌کند. اگر بیش‌ازحد لباس پوشیده‌اید، به ویژه در لایه‌هایی که به خوبی نفس نمی‌کشند یا گرما خوب از آن‌ها بیرون نمی‌آید، ممکن است در پایان دویدن خود را مرطوب و سرد ببینید. یک قانون کلی: اگر وقتی بیرون می‌روید و شروع به گرم کردن می‌کنید، کمی احساس سرما می‌کنید، به احتمال زیاد درست کار کرده‌اید. اگر قبل از دویدن یک قدم به اندازه نان تست گرم هستید، ممکن است بیش‌ازحد لباس پوشیده باشید.

لایه‌ی بیرونی؛ عناصر زائد را دفع کنید

برای بهتر کردن کارها، به یک پوسته محافظ نیاز دارید، پوسته‌ای که از نفوذ عناصر خارجی مثل باد و باران به لایه زیرین لباس‌های شما جلوگیری کند. این لایه می‌تواند هر چیزی باشد، از یک بادگیر سبک تا یک ژاکت کاملاً عایق که باز هم بسته به شرایط باید آن را انتخاب کرد. جلیقه‌ای که بالاتنه شما را گرم نگه می‌دارد و بازوهای شما را برای خنک نگه می‌دارد نیز گزینه دیگری است.

لایه‌های اضافی

بیرون رفتن در زمستان می‌تواند موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی ایجاد کند. ممکن است در نیمه راه دویدن باشید و باران یا برف شروع به باریدن کند. یا ممکن است هوا گرم شود و نیاز داشته باشید که یک لایه را بردارید زیرا احساس گرما می‌کنید.

مهم است که کیت لباس‌های اضافی را به دلایل ایمنی همراه داشته باشید. به عنوان مثال، یک لایه پایه آستین بلند اضافی و یک ژاکت سبک وزن عایق یا پف‌دار حس خوبی دارد.

ایده‌های بیشتر برای دویدن در فصل زمستان

دویدن در هوای سرد و زمستانی

۶. جوراب ضدآب

بیشتر دوندگان در زمستان جوراب‌های ضخیم‌تر یا جوراب‌های ساخته شده از الیاف طبیعی مانند مرینو را می‌پوشند تا پاها را گرم نگه دارند. با این حال، می‌توانید یک جفت جوراب ضدآب سبک وزن را نیز امتحان کنید، البته اگر می‌دانید جایی که می‌دوید خیس یا گل‌آلود است.

برخی از مردم می‌گویند که جوراب‌های ضدآب برای دویدن باعث تعریق بیش از حد پاهایشان می‌شود، در حالی که برخی دیگر برای دویدن در هوای مرطوب زمستانی آن را کاملاً مناسب می‌دانند.

۷. کاپشن مخصوص دویدن

یک کاپشن زمستانی باید بتواند از نفوذ باران و باد جلوگیری کند و در عین حال سطح خوبی از تنفس پوست را نیز ارائه دهد. با وجود سرمای زمستان، هنگام دویدن همچنان عرق خواهید کرد و مهم است که بخار آن تبخیر شود. اگر عرق در داخل ژاکت بماند، در نهایت مرطوب خواهید شد و سپس سردتان خواهد شد.

یک کاپشن زمستانی احتمالاً کمی سنگین‌تر از کاپشن پاییزه است زیرا باید از شما در برابر بادهای شدیدتر و باران شدیدتر محافظت کند.

۸. شلوار ضدآب

این احتمال وجود دارد که در باران یا برف شدید گرفتار شوید، یا ممکن است در آب و هوای نامساعد قصد دویدن را داشته باشید، بنابراین یک شلوار ضدآب ایده‌ی خوبی است. این‌گونه شلوارها باید برای دوندگان طراحی شده باشند، بنابراین به دنبال شلوارهای سبک‌وزن و قابل تنفس باشید.

۹. کلاه (پوشش سر)

دویدن روی برف‌ها با کاپشن زمستانی

می‌دانید که در هنگام دویدن در هوای سرد، گرمای سرتان را از دست می‌دهید، بنابراین پوشیدن سر در هوای زمستانی ضروری است. بهترین سرپوش برای دویدن، چه کلاه باشد، چه هر نوع پوششی دیگر، گوش شما را نیز می‌پوشاند. این یک واقعیت وحشتناک در فصل زمستانس است که باد سرد، گوش‌های بدون پوشش را دردناک می‌کند.

۱۰. دستکش دویدن

دست‌های بدون پوشش در سرمای زمستان رنج می‌برند، به این معنی که باید دستکش دویدن بپوشید. اگر از هوای سرد و خشکی دست‌ها رنج می‌برید، دستکشی را انتخاب کنید که متناسب با دمای هوای منطقه‌ی شما باشد.

اگر در زمستان مسافت‌های طولانی‌تری را می‌دوید، بهتر است یک جفت دستکش ضخیم‌تر همراه خود داشته باشید تا دست‌هایتان سرد نشوند.

۱۱. هِدلایت (چراغ متصل شونده به پیشانی)

به احتمال زیاد در فصلی از زمستان باید در تاریکی بدوید. بیشتر مردم قبل یا بعد از ساعت کاری دویدن را انجام می‌دهند و این به معنای دویدن در تاریکی صبح یا عصر است. چراغ پیشانی یا هدلایت یکی از وسایل ضروری برای دویدن در فصل زمستان است تا بتوانید به درستی ببینید کجا می‌روید و دیگران نیز شما را در حال دویدن ببینند.

۱۲. غذا و آب

آب و غذا در تمام طول سال مهم است. زمستان هم فرقی نمی‌کند، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی این دو را برای طول دویدن همراه خود دارید. دویدن در سرما کالری بیشتری می‌سوزاند. در زمستان باید هوشمندانه تغذیه کنید و همیشه چند مورد تنقلات اضافی با خود حمل کنید (برخی از میان وعده‌ها یخ می‌زنند، پس هنگام گاز گرفتن آن مراقب باشید).

هیدراتاسیون یا آب‌رسانی نیز مهم است. ممکن است در سرما احساس تشنگی نکنید، اما بدن شما همچنان به آب نیاز داشته باشد. بطری‌های معمولی ممکن است در دماهای پایین یخ بزنند، بنابراین یک بطری آب عایق‌شده را برای دویدن طولانی‌تر استفاده کنید. اگر می‌خواهید نصف یا تمام روز را در تپه‌ها بدوید، یک فلاکس نوشیدنی گرم نیز توصیه می‌شود.

۱۳. کیت ایمنی

شلوار ورزشی برای دویدن

در زمستان، اگر در مسیرهای پیاده‌روی می‌دوید، احتمال بروز حادثه بیشتر است. ممکن است روی یخ یا ریشه‌های درخت خیس‌خورده لیز بخورید، یا روی شاخه‌های شکسته درخت یا زباله‌های ریخته شده ناشی از باد سقوط کنید. در نتیجه مهم است که مطمئن شوید کیت ایمنی مناسب همراه خود دارید، از جمله یک کیسه به یوی یا سرپناه اضطراری، یک سوت (برای کمک به صدا)، یک جعبه کمک‌های اولیه کوچک، و یک تلفن همراه و چراغ.

۱۴. عصا و باتوم مخصوص دویدن

همان‌طور که قبلاً گفتیم، خطرات و تهدیدات بیشتری در مسیرهای زمستانی وجود دارد، به این معنی که استفاده از عصاهای دویدن می‌تواند مفید باشد. برای سهولت استفاده، عصاهای سبک‌وزن را برای دویدن انتخاب کنید.

اگر روی برف می‌دوید، ایده‌ی خوبی است که سبدهای برف را به پایه‌ی عصاها اضافه کنید تا مطمئن شوید که به جای فرود آمدن در عمق برف، به سطح برف نزدیک‌تر می‌مانند. اگر سبد اضافه کنید، ثبات خود را در حین دویدن بهبود می‌بخشید.

۱۵. وسایل کمک ناوبری

زمستان اغلب دید ضعیف‌تری را به ارمغان می‌آورد، خواه تاریکی، هوای ابری، مه، باران یا سفیدی برف باشد. مگر اینکه به مسیرهای محلی آشناس پایبند باشید، در غیر این صورت مهم است که وسیله ناوبری داشته باشید. نقشه و قطب‌نما حیاتی هستند و همچنین یک برنامه ناوبری برای تلفن همراه شما ضروری است.

۱۶. ارتباط

مهم است که در دویدن‌های زمستانی نوعی ارتباط با دیگران داشته باشیم. تلفن همراه ایده خوبی است، اما اگر سیگنال ندارید، ممکن است به یک چراغ یا GPS نیاز داشته باشید. شما باید بدانید که در صورت نیاز به کمک در مسیرها چه باید بکنید. دویدن در مسیرهای پیاده‌روی در زمستان تضمین می‌کند که برای زمانی که هوای گرم‌تر بهار فرا می‌رسد، آماده هستید.

۱۷. برای بقیه بدن: قرار گرفتن در معرض هوای سرد را به حداقل برسانید

کاپشن چند تکه زیپ‌دار

پوست برهنه نه تنها گرما را به سرعت از دست می‌دهد، بلکه در معرض آسیب نیز می‌باشد. در هوای بسیار سرد، باید مطمئن شوید که از تمام نقاطی که مستعد آسیب سرما هستند، مانند گوش، بینی، گونه‌ها و انگشتان، محافظت می‌کنید. مثلاً گرم‌کن گردنی که صورت را می‌پوشاند یک گزینه‌ی عالی است. کلاه تنفسی که گوش‌های شما را می‌پوشاند نیز برای سرتان مفید است.

یک دستکش ساده به گرم نگه داشتن انگشتان کمک می‌کند. دستکش‌های پشم هوشمند نیز ضدعرق و مقاوم در برابر بو هستند، به صفحه‌نمایش لمسی حساسیت عالی دارند و در دماهای سردتر می‌توانند با دستکش به راحتی با تلفن همراهتان کار کنید. وقتی پای شما به میان می‌آید، در اکثر روزهای سرد یک لایه کافی است. یک جفت ساق تمرینی تمام قد معمولی احتمالاً پوشش و پشتیبانی کافی را ارائه می‌دهد.

۱۸. برای امنیت خودتان: دیده شوید!

طلوع دیرهنگام خورشید و نور روز که به سرعت محو می‌شود می‌تواند باعث شود مجبور شوید در هوای تاریک بدوید. جلیقه‌ی انعکاسی، انتخابی عالی برای بازتاب نور و تنظیم آن است (ضمناً پس از استفاده نیازی به شست‌وشو ندارد). به لطف طراحی هوشمندانه‌ی آن، جابه‌جایی آن آسان است و از همه‌ی زوایا قابل مشاهده است. اگر به دنبال دید بیشتر هستید، یک چراغ سر را در نظر بگیرید.

۱۹. یک مسیر امن را برنامه‌ریزی کنید

ممکن است لازم باشد مسیرهای دویدن معمولی خود را با فرا رسیدن زمستان تغییر دهید. اگر هوا در بیرون منفی ۱۵ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، هر مشکل جزئی مثل پیچ‌خوردگی در مچ پا، ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض سرما جدی شود. مطمئن شوید که به کسی اطلاع داده‌اید که کجا می‌روید و چه زمانی باید برگردید.

نکات برنامه‌ریزی مسیر برای دویدن‌های زمستانی:

  • به تلفن خود اعتماد نکنید؛ دمای سرد باتری را سریع تخلیه می‌کند. تلفن خود را نزدیک بدن خود نگه دارید و آن را فقط برای مواقع اضطراری ذخیره کنید.
  • برای سرپناه برنامه‌ریزی کنید؛ آیا نقطه‌ی امنی در طول مسیر وجود دارد که در صورت نیاز بتوانید در آن گرم شوید؟ کافی‌شاپ‌ها، مراکز اجتماعی یا فروشگاه‌ها گزینه‌های خوبی هستند.
  • خلاقیت به خرج دهید؛ به جای یک مسیر طولانی رفت و برگشت، یک مسیر برگ شبدری را در نظر بگیرید که به نقطه‌ی ایمنی یا خانه‌ی شما بازمی‌گردد.

جمع‌بندی

5 فایده‌ی ورزش در سرما و 3 نکته که باید رعایت کنید

خلاصه‌ی عملی مطالبی که تا اینجا گفته شد به شرح زیر است:

اگر دمای هوا ۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد یا بیشتر است:

برای دویدن آهسته: یک لگینگ سبک‌وزن در نیمه‌ی پایینی بدن مناسب است. یک تی‌شرت آستین‌کوتاه برای دویدن هم باید کافی باشد، اما اگر بازوهایتان تمایل به سرد شدن دارند، می‌توانید یک لایه‌ی پایه آستین‌بلند بپوشید. اگر هوا متغیر به نظر می‌رسد یک لایه ضدآب یا ضدباد نیز همراه خود داشته باشید.

برای دویدن سریع: مانند دویدن آهسته، اما می‌توانید لایه‌ی اضافی را در خانه بگذارید مگر اینکه باران سیل‌آسا باشد.

اگر دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد:

برای دویدن آهسته: همه چیز به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، اما اینجاست که برخی پاپوش خود را از شلوارک به لگینگ تغییر می‌دهند. یک جلیقه در روی یک لایه‌ی پایه‌ی خوب به گرمای بیشتری کمک می‌کند یا اگر هوا بارانی باشد ممکن است بخواهید با یک کاپشن ضدآب سبک وزن از خانه خارج شوید. این ممکن است زمانی باشد که شما یک دستکش سبک‌وزن را به همراه لباس دویدن خود بر تن می‌کنید.

برای دویدن سریع: ممکن است بخواهید پاهای برهنه را با یک لگینگ سبک بپوشانید زیرا دما به زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در نیمه بالایی شما، یک لایه پایه‌ی آستین بلند به اندازه کافی از شما محافظت می‌کند، اما برای هر موردی باید یک لایه‌ی ضدآب و ضدباد اضافی استفاده کنید.

اگر دمای هوا بین ۰ تا ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد:

ورزش در سرما چه فوایدی دارد؟

برای دویدن آهسته: لگینگ زمستانی، یک لایه پایه‌ی آستین‌بلند و یک ژاکت ضدباد انتخاب خوبی است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که قسمت‌های بدون لباس خود را نیز بپوشانید، دستکش و روسری مدور ضروری است و کلاه راهی عالی برای حفظ آرامش در صورت کمبود مو است.

برای دویدن سریع: اگر سخت می‌دوید، یک لگینگ سبک همچنان گرمای کافی را به شما ارائه می‌کند، و یک لایه پایه‌ی آستین‌بلند و ژیلت، مرز بین خیلی سرد و خیلی گرم را طی می‌کند. دستکش نیز مفید خواهد بود.

اگر دمای هوا ۰ درجه‌ی سانتی‌گراد یا کمتر است:

برای دویدن آهسته: البسه‌ی حرارتی (لگینگ، کاپشن) به عنوان مانع نهایی شما باقی می‌مانند، اما ممکن است زمان آن رسیده است که یک تاپ آستین‌بلند اضافی روی لایه‌ی پایه اضافه کنید. دستکش و روسری دایره‌ای نیز ضروری است. هنگام دویدن در این دماها، به احتمال زیاد با زمین‌های لغزنده نیز مواجه خواهید شد، بنابراین کفش‌هایی با چسبندگی خوب مانند کفش‌های دویدن تریل انتخاب کنید.

برای دویدن سریع: لگینگ حرارتی، یک لایه‌ی پایه‌ی آستین‌بلند و یک ژاکت ضخیم مخصوص زمستان. دستکش‌ها ناگفته نماند و یک روسری دایره‌ای را می‌توان در اواسط دویدن برای پوشاندن هر قسمت از سر یا گردن که سرد می‌شود استفاده کرد.

در نهایت، این احتمال وجود دارد که در طول ماه‌های زمستان پس از تاریکی بدوید، بنابراین اطمینان از اینکه قابل مشاهده هستید، مهم است. اگر در محیطی با نور ضعیف می‌دوید، لباس انعکاسی انتخاب کنید به همراه نور چشمک‌زن و مطمئن شوید که برخلاف جهت ترافیک می‌دوید تا بتوانید ترافیک روبرو را ببینید.

منابع: Mountain Equipment CompanyMen’s Health, Forbes

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه