۵+۱ مدل موی برتر در بازی‌های ویدیویی

۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰ ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

به لطف تکنولوژی‌های امروزی، به تصویر کشیدن مو به شکلی واقع‌گرایانه ممکن شده است. با این حال، در طراحی مدل مو فقط هم نباید جنبه‌های فنی را در نظر گرفت و در واقع، طراحی هنری و استایل مو بارها اهمیت بیشتری از برتری فنی یک مدل مو دارد.

مدل مو می‌تواند استایل یک شخصیت را مشخص کند و مدل مو می‌تواند در واقع عاملی برای پذیرفته شدن یا پذیرفته نشدن یک شخصیت باشد. طراحان شخصیت می‌توانند با مدل مو، از پس‌زمینه‌ی داستانی یک شخصیت بگویند یا رفتار و اخلاق او را مشخص کنند.

بازی‌های ویدیویی در چند دهه‌ی گذشته و حتی از همان ابتدای پیدای‌شان، ایده‌های خوبی برای تصویر کشیدن مدل‌های مختلف مو داشته‌اند؛ طوری که می‌توانیم استایل‌های مو بسیار جالبی را بین شخصیت‌های مختلف ببینیم.

در این میان، طراحان ژاپنی بیشتر به دنبال مدل‌ها و استایل‌های عجیب و غریب‌تر رفته‌اند، در حالی که طراحان و بازی‌سازان غربی بیشتر تلاش کرده‌اند تا مدل‌های مختلف مو را به واقعی‌ترین شکل ممکن به تصویر بکشند.

نهایتا ما هم تصمیم گرفتیم تا نگاهی به بهترین مدل‌های مو در بازی‌های ویدیویی داشته باشیم. در این مقاله‌ی ۵+۱ برتر سراغ مدل موهایی رفته‌ایم که به نظرمان یک سر و گردن از دیگران بالاتر هستند.

پیش از انتخاب نهایی لیست‌مان، یک قانون برای خودمان وضع کردیم: اینکه فقط یک شخصیت از مجموعه‌ی فاینال فانتزی انتخاب کنیم. در غیر این صورت تمام انتخاب‌ها را باید به شخصیت‌های مختلف فاینال فانتزی اختصاص می‌دادیم. اینکه مدل موهای شخصیت‌های فاینال فانتزی، بدون اغراق می‌گوییم تمام آن‌ها، از دیگر بازی‌ها بهتر است، از کسی پنهان نیست. چه از نظر طراحی هنری و چه از نظر فنی، بر و بچه‌های اسکوئر انیکس و سازندگان فاینال فانتزی کمی جلوتر از دیگر شرکت‌ها هستند. نهایتا، فقط یک شخصیت از فاینال فانتزی انتخاب کردیم.

مکان زیادی در لیست‌مان نداشتیم و قید مدل موی شخصیت‌های خیلی خوبی مثل «ناریکو» (Nariko) از بازی Heavenly Sword یا Aloy از بازی Horizon Zero Dawn را زدیم. کاراکترهایی مثل «کوزه» (Kuze) در یاکوزا هم به بهترین شکل ممکن مدل موی دهه‌ی هشتادی را به تصویر کشیده بودند، ولی نهایتا سراغ آن‌هایی رفتیم که به نظرمان واقعا استحقاق دارند لقب بهترین استایل مو را دریافت کنند.

در ادامه می‌توانید مدل موهای برتر در بازی‌های ویدیویی را ببینید.

 

بازی Uncharted 4۵. نیتن دریک (سری بازی‌های آنچارتد، مشخصا آنچارتد ۴)

شاید در نگاه اول بگویید که چه چیزی مدل موی «نیتن دریک»، شخصیت اصلی مجموعه بازی‌های آنچارتد، را جذاب می‌کند. طراحی و پیاده کردن یک مدل مو ساده ولی زیبا در بازی‌های ویدیویی بسیار سخت است. مدل موی نیتن دریک در عین اینکه ساده است، ولی در همه حال زیباست، چندان نیازی به رسیدگی ندارد و در هر زمان و مکانی هم جواب می‌دهد. فرقی نمی‌کند که نیتن در وسط جنگل باشد یا در یک مهمانی، مدل موی او زیباست و به خوبی جواب کارش را می‌دهد.

از بین آن همه مدل مو شگفت‌انگیز در آنچارتد ۴، از مدل موی فر «نادین راس» گرفته تا مدل موی «النا» یا «ریف»، انتخاب واقعا سخت بود، ولی مدل موی نیتن ساده و زیباست و به دل‌تان می‌نشیند.

باز هم اشاره می‌کنیم که از نظر فنی، پیاده کردن مدل موی نیتن به این زیبایی اصلا کار راحتی نیست و بر و بچه‌های ناتی داگ به خوبی از پس این کار برآمده‌اند.

نیتن دریک Nathan Drake Hair

 

بازی Street Fighter 2۴. گایل (سری بازی‌های استریت فایتر)

از بین شخصیت‌های بازی‌های مبارزه‌ای، دو سه گزینه مقابل‌مان داشتیم. در ابتدا تصمیم گرفته بودیم تا شخصیت «سی وایپر» استریت فایتر را به خاطر استایل موی بافته و زیبایش انتخاب کنیم، ولی نهایتا به دو گزینه‌ی شبیه به هم رسیدیم: شخصیت‌های «گایل» از استریت فایتر و «پاول» از تکن هر دو موهای بلند خود را مستقیما احتمالا به کمک حجم زیادی ژل و چسب، به سمت بالا راهی می‌کنند. هر دو شخصیت هم موی بلوند دارند.

با این حال کمی که به قدمت مجموعه بازی‌های استریت فایتر و خاطراتی که از «گایل» داشتیم رجوع کردیم و نهایتا به این نتیجه رسیدیم که موی گایل بسیار مشهورتر و معروف‌تر است؛ طوری که شخصیت گایل و حتی شماره‌های قدیمی استریت فایتر را با این مدل مو می‌شناسند.

در شماره‌های امروزی تکن می‌توان مدل موی پاول را در حالت آزاد و ژل نزده‌اش دید و این جلوه آن‌قدر ناخوشایند است که از ثبات مدل موی گایل خوشحال می‌شوید و نهایتا به بهتر بودن این شخصیت اطمینان پیدا می‌کنید.

Guile Street Fighter استریت فایتر

 

بازی Devil May Cry 3۳. دانته (سری بازی‌های دویل می کرای)

مدل موی شخصیت «دانته» حسابی برای گیمرها و طرفداران مجموعه بازی‌های دویل می کرای مهم است. این مدل مو برای طرفداران دویل می کرای آن‌قدر مهم است که به خاطر تغییر رنگ آن از سفید به مشکی، به طور کلی یکی از بهترین بازی‌های اکشن چند سال اخیر را نابود کردند و سراغ آن نرفتند.

مدل موی دانته، که البته منظورمان مدل موی اصلی و سفید آن است، قصه‌ی خاصی ندارد و قدرت‌های عجیب و غریبی به او نمی‌دهد، ولی باحال‌ترین مدل مویی است که تا به حال روی سر یک شخصیت دیده‌ایم!

در جدیدترین شماره‌ی مجموعه بازی‌های دویل می کرای که چند هفته‌ای از عرضه‌ی آن می‌گذرد، موهای دانته به بهترین شکل ممکن نمایش داده می‌شوند. رنگ موی دانته به خوبی درآمده است و در عین حال هم فیزیک حرکتی بسیار خوبی به موها داده شده و در همه حال از دیدن و حرکت کردن موهای این شخصیت لذت می‌برید.

مدل موی دانته این شخصیت را تعریف می‌کند و نمی‌توانیم او را بدون موهای سفید و نسبتا بلندش تصور کنیم.

دانته دویل می کرای Dante Devil May Cry

 

بازی Bayonetta۲. بایونتا (سری بایونتا)

شخصیت‌های زیادی در بازی‌های ویدیویی وجود ندارند که مدل موی‌شان، بخشی از منطق داستان بازی باشند. پیش از هر چیز باید به این اشاره کنیم که بایونتا یک جادوگر است و اگر دقت کنید، مدل موهای او به شکل یک کلاه جادوگری طراحی شده است.

جادوگران، آن طور که در قصه‌ها گفته‌اند و صد البته در قصه‌ی بایونتا آمده است، از مو در جادوها و معجون‌های خود زیاد استفاده می‌کنند. بایونتا هم بخش زیادی از قدرت خود را مدیون موهای خود است. بایونتا با احضار هیولاهای جهنمی مختلف، از آن‌ها در مبارزات کمک می‌گیرد. این هیولاها هم به لطف موهای بایونتا احضار می‌شوند.

حتی لباسی که بایونتا به تن دارد هم از موهای او ساخته شده است. اینکه بایونتا با موهای خود هیولا احضار می‌کند را کنار این موضوع که لباس او هم از موهایش تشکیل شده قرار دهید و این را هم در نظر بگیرید که بایونتا برای انجام دو کار موی کافی به سر ندارد.

بایونتا در قسمت دوم بازی خود، استایل موهای خود را از آن حالت جادوگری به یک استایل کوتاه تغییر داده، ولی هنوز هم مدل موهایش به زیبایی گذشته و یکی از جالب‌ترین مدل‌های مو در بین شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی است.

بازی Bayonetta

 

بازی Final Fantasy VII PS1۱. کلاد (در فاینال فانتزی ۷)

فرقی نمی‌کند سراغ قهرمان‌های مجموعه را بگیریم یا ضدقهرمان‌ها یا حتی شخصیت‌ها فرعی را، شخصیت‌های فاینال فانتزی همگی مدل مو شگفت‌انگیز و زیبایی دارند. در واقع داشتن مدل مو زیبا، یکی از اساس‌های طراحی شخصیت‌های فاینال فانتزی است و این اساس، به فاینال فانتزی ۷ و کلاد بازمی‌گردد.

برای همین هم سراغ کلاد رفته‌ایم و او را به عنوان بهترین مدل مو انتخاب کرده‌ایم. مدل موی کلاد، در عین اینکه یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین مدل‌های مو در بازی‌های ویدیویی است، بلکه آن‌قدر بازخورد خوبی گرفت که رویه‌ی طراحی شخصیت‌های فاینال فانتزی و اساسا مجموعه‌ای از بازی‌های ژاپنی و غیر ژاپنی، پس از فاینال فانتزی ۷ و مدل موی کلاد تغییر کرد.

در واقع شرکت بازی‌سازی اسکوئر انیکس طراح شخصیت بازی‌های فاینال فانتزی را از شماره‌ی ششم به بعد تغییر داد و از فاینال فانتزی ۷ تا به امروز، شخصیت تمام بازی‌های فاینال فانتزی و بازی‌های متعدد دیگری، به دست «تتسویا نومورا» طراحی شده‌اند.

مدل مو کلاد روند و جریان کاملا تازه‌ای را در طراحی شخصیت به وجود آورد و اساسا یکی از مهم‌ترین مدل‌های مو در بین تمام بازی‌های ویدیویی است.

کلاد Final Fantasy 7 Cloud

 

انتخاب اضافه: جان رومرو

جان رومرو، طراح و خالق بازی‌های Doom و Wolfenstein است. با این حال،‌ ما بیشتر او را به خاطر مدل موی بلندش می‌شناسیم؛ مدلی که از همان ابتدای کار و قدیم الایام روی سرش حفظ شده است.

مدل موی جان رومرو تبدیل به بخشی از تاریخ صنعت بازی شده است؛ مخصوصا که او چند سالی است که به مشاور بازی‌سازان مستقل تبدیل شده است و حسابی او را در هر مراسم و رویدادی می‌بینیم. آن هم با مدل موهای وحشتناک متال او.

جان رومرو John Romero Long Hair

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar احسان

    به نظرم توی این لیست جای وَس مونتنگرو Vaas Montenegro خالیه تو بازیه farcry3
    موهاش بینظیر بود