اسپلینتر سل جدید در راه است؛ اما نه به این زودی‌ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Splinter Cell: Blacklist

طبق شایعه‌های جدیدی که منتشر شده، به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت پس از یک دهه بالاخره مجوز ساخت یک بازی جدید از مجموعه آثار اسپلینتر سل (Splinter Cell) را صادر کرده است.

به‌تازگی منبعی به سایت VGC اعلام کرده است که قسمت جدیدی از این بازی وارد مرحله‌ی توسعه شده است. یوبی‌سافت امیدوار است که از این طریق بتواند نظر طرفدارانی را که به خاطر دوری از این سری و همچنین معرفی نسخه‌های موبایل و واقعیت مجازی ناامید شده بودند، دوباره به‌سوی این سری بازگرداند.

مشخص نیست که کدام استودیوها روی این پروژه کار می‌کنند. با این حال، دو نفر که از برنامه‌های یوبی‌سافت مطلع بودند، احتمال دادند که اسپلینتر سل جدید توسط استودیویی غیر از شعبه مونترال که معمولا وظیفه‌ی ساخت آثار این سری را بر عهده داشت، توسعه داده خواهد شد. نکته‌ی جالب این است که منابع اشاره کرده‌اند بازی در مراحل آغازین توسعه‌ی خود به سر می‌برد اما احتمال کمی وجود دارد که یوبی‌سافت تصمیم بگیرد که آن را در سال آینده معرفی کند. اگر چنین چیزی درست باشد، شاید E3 سال آینده فرصت مناسبی برای معرفی این اثر باشد.

به نظر می‌رسد یوبی‌سافت هنگامی به سراغ این دنباله‌ی پرطرفدار رفته که در حال بازیابی چهره‌ی خود برای گیمرها و رسانه‌ها بوده است. در پی موجی از اتهامات تبعیض و آزار جنسی، گروهی از کارمندان می‌گویند از بعضی تغییرات فرهنگی که یوبی‌سافت اعمال کرده، راضی نیستند.

Splinter Cell: Blacklist

جدیدترین بازی اصلی در سری آثار اسپلینتر سل، بازی Splinter Cell: Blacklist بود که در سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر شد. در واقع ۸ سال از آخرین قسمت این سری می‌گذرد. از زمان شروع این سری بازی در سال ۲۰۰۲، این بیشترین زمانی است که طرفداران برای قسمت جدیدی از این سری منتظر مانده‌اند.

البته یوبی‌سافت سال پیش یک پروژه‌ی مرتبط با بازی اسپلینتر سل معرفی کرد اما آن پروژه‌ نتوانست طرفداران را راضی کند چرا که فقط متعلق به هدست‌های واقعیت مجازی بود و با همکاری فیس‌بوک توسعه داده شده بود. این در حالی است که طرفداران خواهان یک قسمت جدید و اصلی در سری بودند.

سال گذشته، ایو گیلموت، مدیرعامل یوبی‌سافت، بیان کرد که اسپلینتر سل قبل از اینکه بتواند بازگردد، نیاز به یک تکامل دارد. او گفت: «وقتی یک بازی جدید را توسعه می‌دهید، باید مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی با کاری که قبلا انجام داده‌اید متفاوت باشد. آخرین باری که ما یک بازی اسپلینتر سل را ساختیم، از سوی طرفداران تحت فشار زیادی بودیم و آن‌ها می‌گفتند که آن را تغییر ندهید، این کار نکنید، آن کار را نکنید. بنابراین تیم توسعه‌‌دهنده‌ی بازی کمی برای کار روی بازی مضطرب شده بود».

او همچنین گفته بود که یکی از عواملی که باعث شده آن‌ها برای توسعه‌ی بازی جدیدی از اسپلینتر سل صبر کنند، موفقیت دیگر سری‌ها بازی‌هایی نظیر اساسینز کرید و حتی سری‌های جدیدتری مثل Watch Dogs و The Division بوده است. این آثار نه‌تنها فروش نسبتا خوبی داشته‌اند‌، بلکه توسعه‌دهندگان هم مشتاق کار بر روی آثار تازه‌تر بوده‌اند. در گذشته در مطلبی به‌صورت مفصل به این موضوع پرداخته‌ بودیم که چرا یوبی‌سافت اسپلینتر سل جدید نمی‌سازد؟

اگرچه این خبر را نمی‌توانیم در حال حاضر به‌صورت قطعی قبول کنیم و فعلا در حد شایعه باقی‌مانده است اما صحت آن‌ می‌تواند برای طرفداران بسیار هیجان‌انگیز باشد و انتظار طولانی‌مدت آن‌ها برای دیدن دوباره‌ی سم فیشر و اثر جدیدی از اسپلینتر سل را به اتمام برساند.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما