«والت دیزنی» چقدر بزرگ است؟

بیتا مرزبان ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

وقتی نام «والت دیزنی» را می‌شنوید چه چیزی به ذهن شما می‌آید؟ کارتون‌های قدیمی و شاهکارهای عصر مدرن، پارک دیزنی، شرکتی چند ملیتی یا مردی به اسم والت دیزنی که بنیان‌گذار این اتفاقات بزرگ بود؟ همه این‌ها درست است. ولی داستان والت دیزنی که امروز همه ما آن را می‌شناسیم چیست؟ در این ویدیو خواهید دید.

شرکت والت دیزنی (The Walt Disney Company) شرکت رسانه‌های گروهی آمریکایی است، که به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان شناخته می‌شود. این شرکت در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ توسط والت دیزنی و با مشارکت برادرش روی اولیور دیزنی، در قالب یک استودیو کوچک انیمیشن‌سازی تاسیس شد. شرکت والت دیزنی به‌ سرعت توسعه پیدا کرد و به یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای هالیوود تبدیل شد.

این شرکت امروزه مالک ۱۴ شهر بازی، شمار زیادی شبکه تلویزیونی از جمله ای‌بی‌سی، شبکه دیزنی، ای‌اس‌پی‌ان و ای‌بی‌سی خانوادگی hsj. همچنین در حال حاضر شرکت‌های تابعه و زیرمجموعه والت دیزنی پیکچرز، پیکسار، مارول اینترتینمنت، لوکاس فیلم و هیولو هستند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar انیماتور

    چجوری میشه این فیلم رو دانلود کرد؟

  2. Avatar سید امیر حسنی

    ادم با دیدن این فیلم مو به تنش سیخ میشه و پی میبره که دیزنی چه فرد برگی بوده چقدر شکست خورده تا به اینجا رسیده ادم باید از این فرد درس بگیره که وقتی شکست میخوری خودتو نباز

  3. Avatar ایدن پرینس

    نوکیا لطفا