وقتی سیاه‌چاله رخ داد! (راه شیری – قسمت اول)

DIGIKALA MAG PRODUCTION ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

در اولین قسمت از مجموعه اینترنتی «راه شیری» به سراغ یکی از مهم‌ترین اخبار نجومی دهه‌های اخیر رفتیم؛ انتشار اولین تصویر واقعی از یک سیاه‌چاله در هفته‌های گذشته موجی از هیجان را در میان علاقمندان به نجوم و اخبار فضایی به راه انداخت. حالا و در اولین قسمت از برنامه نجومی راه شیری، سیاوش صفاریان‌پور به گفت‌وگو با کارشناسان خبره نجومی پرداخته تا پاسخ سوالاتی را پیدا کند که پس از انتشار اولین تصویر واقعی از سیاه‌چاله در ذهن علاقمندان به نجوم به وجود آمده بود.

شرکت در مسابقه

در این برنامه دکتر محمد‌تقی میرترابی و مهدی صارمی‌فر به عنوان کارشناس حضور دارند و یکی از کارشناسان ایرانی که در پروژه ثبت تصویر سیاه‌چاله مشارکت داشت، آن‌ها را همراهی می‌کند.

همچنین با توجه به همزمانی انتشار اولین قسمت از برنامه راه شیری با هفته نجوم، در بخش دیگری از برنامه، سیاوش صفاریان‌پور با یکی از منجمان کهنه‌کار کشورمان، دکتر محمدرضا نوروزی به گفت‌وگو نشسته و به اهمیت روز نجوم در ترویج این علم پرداخته است.

در مسابقه راه شیری شرکت کنید!

اما برای مخاطبان برنامه راه شیری که با علاقه به تماشای این برنامه می‌نشینند، مسابقه‌ای هم تدارک دیده‌ایم! پس از تماشای این برنامه می‌توانید در مسابقه راه شیری شرکت کنید و به سوالات ما پاسخ دهید. اگر برنامه را با دقت دیده باشید جواب تمام سوالات را در داخل برنامه می‌توانید پیدا کنید. جایزه مسابقه قسمت اول راه شیری یک قطعه شهاب سنگ واقعی است.

بارگذاری مسابقه چند لحظه طول می‌کشد، لطفا شکیبا باشید…

Digikala Mag Production چیست؟

Digikala Mag Production نام پروژه جدید دیجی‌کالا مگ است که قصد دارد محتوای متفاوتی از آنچه تا کنون از این وبسایت دیده‌اید تولید کند. «راه شیری» اولین محصول این پروژه است و برنامه‌های بعدی به زودی منتشر خواهند شد. انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص این برنامه با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶۶ دیدگاه
 1. Avatar امید نکونام

  سیاوش صفاریان‌پور مردی که کم نمیاره 🙂
  از جمله “اگر از دیدن آسمان شب لذت میبرید تماشای او رو به دوستان خود توصیه کنید” رسیده به این جمله که ” اگر از دیدن راه شیری لذت میبرید آن را بازنشر دهید”
  دمتون گرم شما و تیمتون که این کار یه تیم خوب و پایه میخواد وگرنه نشدنیه
  ما که لذت بردیم و بازنشر کردیم
  موفق باشید

 2. Avatar سعید جمشیدی

  خیلی خیلی خوشحال شدم از دیدن این مجموعه و این که دوباره میشه به دنیای آسمون شب رفت.
  به امید تداوم برنامه