با این ۴ ترفند خلاقیت خود را بیشتر کنید! (فرمول قسمت ۲۷)

همه‌ی ما افراد خلاقی را می‌شناسیم که چشمه‌ی خلاقیت آن‌ها هیچ‌وقت خشک نمی‌شود و همیشه در مواجه با مشکلات، راه حل‌های خلاقانه دارند. در حقیقت همه‌ی آدم‌ها از ابتدا خلاق نیستند. خبر خوب اینجاست که خلاقیت مثل یک عضله است و ‌می‌توان با ترفند و تمرین آن را تقویت کرد. در این قسمت از برنامه‌ی فرمول، ۳ راه ساده و موثر برای افزایش خلاقیت به شما یاد می‌دهیم که حتما در زندگی روزمره به کارتان خواهد آمد.

یکی از ترفندها پیاده‌روی است؛ تحقیقات نشان داده است که مغز ما هنگام فعالیت‌های فیزیکی بهتر کار می‌کند و حین پیاده‌روی می‌توانیم روی مشکلاتمان بهتر تمرکز کنیم.

دوم ایجاد محدودیت است، وقتی ما ابزارهای محدودتری داشته باشیم، ایده‌های خلاقانه‌تری به ذهنمان می‌رسد که با راه حل‌های ساده‌ی همیشگی تفاوت دارد.

سوم بیشتر استفاده کردن از رنگ آبی در محیط اطرافمان است. تحقیقات نشان داده رنگ آبی با ایجاد احساس آرامش و سکون، باعث افزایش خلاقیت فکری و فکر کردن فراتر از چهارچوب‌ها می‌شود.

چهارم هم مدیتیشن کردن به روش Open Monitoring است. در این روش از مدیتیشن، ذهن شما بدون این که روی ایده‌ی خاصی تمرکز کند پذیرای همه‌ی افکار و احساسات می‌شود.

بیشتر بخوانید:
۱۰ ترفند روانشناسی برای افزایش خلاقیتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. طارق نیسی

    خیلی خوش صدایی تا حالاکسی بهت گفته

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما