آلبرت انیشتین چه نقشی در ساخت اولین بمب اتم داشت؟

۲۷ مرداد ۱۴۰۱

آلبرت انیشتین بدون شک مشهورترین فیزیک‌دان تاریخ محسوب می‌شود. او سال‌ها قبل تئوری نسبیت خاص را معرفی کرد. بر اساس این تئوری، هرچه سریع‌تر در فضا به پیش برویم، در زمان آرام‌تر حرکت می‌کنیم. با وجود اینکه در این دوران چندین مقاله‌ی مهم را منتشر کرد، اما واکنش جامعه‌ی علمی چندین ماه سکوت بود.

بعد از اینکه انیشتین متوجه شد تئوری نسبیت خاص فقط برای یک سرعت ثابت جواب می‌دهد، کار بر روی نسبیت عام را کلید زد. همزمان با شروع کار بر روی نسبیت عام، جنگ جهانی اول آغاز می‌شود. جنگ ارتباطات بین دانشمندان را از بین می‌برد و تبادل آزادانه‌ی اطلاعات یک شبه محو می‌شود. در این دوران برخی از همکاران انیشتین در آلمان به دنبال ساخت سلاح‌های بسیار موثر برای جنگ بودند و انیشتین اصلا از این وضعیت رضایت نداشت.

چرا هندی‌ها در سیلیکون ولی موفق هستند؟

چند سال بعد از جنگ جهانی اول، آلبرت برای یک سفر کاری به آمریکا رفته بود که در جریان این سفر متوجه می‌شود در آلمان آدولف هیتلر قدرت را به دست گرفته است. اوضاع برای یهودی‌ها به شدت سخت شد و اموال آلبرت انیشتین را مصادره کردند. کمی قبل از شروع جنگ جهانی دوم، آلمان در پی دستیابی به سلاح هسته‌ای بود. در همین دوران تعدادی از فیزیک‌دان‌های مشهور از جمله آلبرت انیشتین از رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند که به دنبال ساخت بمب اتم باشد.

این نامه سرنوشت جهان را برای همیشه تغییر داد و آمریکا در نهایت به بمب اتم دست پیدا کرد. انیشتین مدت‌ها بعد بعد از این نامه به‌عنوان اشتباه خود یاد کرد. از طرفی بر این باور بود که به لطف همین نامه و تلاش‌های دانشمندان آمریکایی، خطر دستیابی آلمان نازی به سلاح هسته‌ای از بین رفت.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar امید

    ولی تو فیلمش نشون داد که امضا نکرد و آخر عمرش هم با اپن هایمر مخالف بود

  2. Avatar کاربر

    مثل همیشه عالی بود👌

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه