چگونه طول عمر باتری لپ‌تاپ را افزایش دهیم؟

۱۹ آبان ۱۴۰۱

لپ‌تاپ‌ها دستگاه‌های ارزان‌قیمتی نیستند و به همین خاطر طبیعتا دوست داریم تا سال‌های سال از لپ‌تاپ خود استفاده کنیم. در این میان، عمر باتری یکی از ویژگی‌های بسیار مهم لپ‌تاپ‌ها محسوب می‌شود و در صورتیکه به خوبی از باتری لپ‌تاپ خود مراقبت کنید، می‌توانید عمر آن را افزایش دهید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

برخی از نرم‌افزارها بلافاصله بعد از روشن شدن لپ‌تاپ، در پس‌زمینه‌ی سیستم فعال می‌شوند و انرژی باتری را مصرف می‌کنند. اما با مراجعه به تنظیمات این برنامه‌ها، معمولا می‌توانید گزینه‌‌ای را برای غیرفعال کردن این مشخصه پیدا کنید.

برای راهکار دوم باید به اهمیت خنک نگه داشتن سیستم اشاره کنیم. به طور کلی گرما و حرارت مهم‌ترین دشمن باتری انواع دستگاه‌ها محسوب می‌شود و عمر آن‌ها را کاهش می‌دهد. بنابراین بهتر است از یک کول‌پد برای لپ‌تاپ خود استفاده کنید. اگرچه برخی کارشناسان بر این باور هستند که کول‌پد هم نمی‌تواند به طور محسوسی دمای بدنه را کاهش دهد، اما در هر صورت نمی‌توانیم تاثیرگذاری آن‌ها را کتمان کنیم.

اگر از جمله کاربرانی هستید که در جای ثابت از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، پس در بیشتر شرایط به باتری نیاز ندارید. در این صورت بهتر است شارژ باتری را به حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد برسانید و سپس آن را از بدنه بیرون بیاورید. البته این موضوع برای لپ‌تاپ‌هایی صدق می‌کند که از باتری‌های جدا شونده بهره می‌برند. بعد از انجام این کار، هر چند هفته یک بار باتری را به شارژر متصل کنید تا عمر آن کاهش پیدا نکند.

البته در نهایت باید بگوییم که باتری لپ‌تاپ مانند دیگر باتری‌های مشابه عمر محدودی دارد. بنابراین هرچقدر هم از آن مراقبت کنید، در نهایت عمر آن کاهش پیدا می‌کند و در نهایت می‌توانید با تعویض باتری، مشکلات موردنظر را برطرف کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهدی

    با توجه به غیر قابل تعمیر بودن باتری هندزفری های بیسیم برای این ها هم راهنمای افزایش طول عمر باتری و اپ مدیریت باتری رو معرفی کنید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه