بیگ‌بنگ برخاسته از هیچ

۲۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰ ۲ مرداد ۱۴۰۰

مسأله‌ی “آغاز” یکی از بنیادی‌ترین چالش‌های علمی در جهان بوده و است. جهانی که امروز می‌شناسیم در ابتدا به چه شکل بوده یا چگونه متولد شده؟ در حال حاضر “مهبانگ” یا “بیگ‌بنگ”، بهترین پاسخ ممکن به این پرسش اساسی است.

ما در این ویدیو با زبانی ساده‌تر از همیشه به چهار پرسش پاسخ می‌دهیم:

 • نظریه‌ی بیگ‌بنگ از کجا شروع شد؟
 • چطور از کشف انبساط به بیگ‌بنگ رسیدیم؟
 • چطور فهمیدیم کهکشان‌ها از هم دور می‌شوند؟
 • واژه بیگ‌بنگ از کجا آمده است؟

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۲ دیدگاه
 1. Avatar جواد مقدم

  شاید اصلا انفجاری در کار نبوده باشد ، باید دید این همه گاز در پیدایش جهان از کجا آمده شاسد ماده تاریک قبل از باز شدن درون خودش جمع کرده باشد باید دید ماده تاریک از کجا آمده ، یک چیز مسلم است و آن این است که ما به پرسش هایمان جواب نخواهیم یافت .

 2. Avatar محمد سبزواری - رهجو

  فرض براینکه که نظریه آغاز فیزیکی ( ماّدی ) جهان را بشناسیم . آیا نظریه ای بر آغاز ( فر ا مادی ) یا همون متافیزیک را می‌شناسیم؟

 3. Avatar احمدحسینی

  با سلام خدمت دوستان.
  اینها همه نظریه است و کسی ثابت نکرده،
  ولی همه‌ی جهان هستی از نشانهای وجود یک نظم و یک ناظم دَم میزنه اینها همه با زبان بی زبانی از آفریننده‌ای حرف میزنن که قدرتش کل عالم هستی و آسمانهارو دربر گرفته‌ست.
  خداوندبلندمرتبه در قرآن میفرمایید:من خواستم و به وجود آمد.
  اوست مالک زمین و آسمانها ، هرگاه تصمیم‌به چیزی میگیرد فقط میگوید باش و آن بی‌درنگ به وجود می‌آید.

 4. Avatar مهران

  ممنون خیلی عالی بود ، اما سوالی که داشتم اینه در اغاز تشکیل کیهان که به صورت یک انرژی فشرده شده بود و بعدش انفجار عظیم یا همون بیگ بنگ رخ داد ، این انرژی فشرده شده در یک فضایی بوده که انفجار رخ داده اون فضا چی بوده ؟

 5. Avatar سلام

  نظریه بینگ بنگ از سخنان حضرت علی شروع شد و این خارجیها به اسم خودشان زدند. آنوقت یه مشت شیعه بی تفاوت هم حرفهای اونها رو تایید میکنند و بزرگشون میکنند و اصلا حواسشون نیست که دارند چکار میکنند. همه چیز را از ما گرفتند و به اسم خودشان زدند. ما هم نشستیم برایشان کف زدیم. وای بر ما. هر چه به سرمان می‌آید حقمان است..

 6. Avatar کاربر

  کلیپ و محتوا عالی بود، دمتون گرم، بازم بسازید از این محتواها
  ولی پلیرتون یه کم ضعیفه متاسفانه

 7. Avatar علی

  در کتاب نهج البلاغه گفته شده است. جهان دو انفجار گونه ى متفاوت را تجربه كرده است. انفجار نخست فضا و زمان و ماده را بوجود آورده است و انفجار دوم در ظرف فضا صورت گرفته و ماده را تحريك نموده است. سپس حباب ها بر خواسته و هفت آسمان را بوجود آورده اند. البته نظریه علمی به این جهت حرکت کرده است.

  1. Avatar منظومه شمسی

   سلام
   اگر ناراحت نمیشید میتونم عرض کنم که کتاب های مثل نهج البلاغه و قرآن، پیدایش انسان و چگونگی ساخت جهان رو چگونه بیان میکنه؟
   چیزهایی مثل آدم و حوا یا ساخت جهان در 6روز؟
   ولی علم فکر کنم به چیزایی متفاوتی رسیده

  2. Avatar علی

   عالی

 8. Avatar احسان

  وافا دمتون گرم ممنون خیلی عالی بود

 9. Avatar محمد حسین

  سلام عالی برای دفعه بعد در مورد سفر در زمان و یا نظریه های عجیب و جالب دانشمندان صحبت کنید .

 10. Avatar sara

  دانشمندی مثل اینشتین به اشتباهات خودش اعتراف میکنه ،واقعا این خیلی درس بزرگیه