کتاب دکتر اعصاب؛ چرا نباید از بیماری‌های روانی بترسیم؟

۳۱ شهریور ۱۴۰۰

این ویدیو نقد و بررسی کتاب «دکترهای اعصاب؛ داستان‌های ناگفته‌ی روانپزشکی» است که جفری لیبرمن آن را نوشته است. کتابی که به شما می‌گوید بیماری‌های مربوط به اعصاب و روان مثل بقیه‌ی بیماری‌ها هستند و این را با روایت‌هایی از پشت صحنه‌ی اتفاقات مطب‌های روانپزشکان به شما ثابت می‌کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

جفری لیبرمن روانشناس آمریکایی متولد ۱۹۴۸ است که به خصوص در زمینه‌ی بیماری‌های اسکیزوفرنی و دارو درمانی تخصص دارد. او بیش از ۷۰۰ مقاله نوشته و نامش روی جلد ۱۷ کتاب به چشم می‌خورد که بعضی از آن‌ها را خودش نوشته و در برخی دیگر جزو گروه نویسندگان بوده است.  کتاب «دکترهای اعصاب» را نشر نو منتشر کرده است و درباره‌ی ریشه‌ی دیدگاه‌های منفی نسبت به بیماری‌های اعصاب و روان است. لیبرمن می‌گوید: «تا زمانی که خود روانپزشک‌ها اشتباهاتشان را قبول نکرده و سعی در جبران‌شان نکنند ممکن است هرگز نتوان نگاه منفی نسبت به بیماری‌های اعصاب و روان را از بین برد و مشکلات زیادی برای بیماری‌های روان به وجود می‌آید».

طبق چیزی که در کتاب «دکترهای اعصاب» نوشته شده اکثر مردم معتقدند بیماری‌های مربوط به جسم پذیرفته‌شده‌تر از بیماری‌های مربوط به روان هستند و به همین دلیل راحت‌تر به بیماری‌های جسمی خودشان اعتراف می‌کنند تا اینکه بگویند دچار روانپریشی یا هر کدام از بیماری‌های مربوط به روان هستند. البته تقصیری هم ندارند. تا سالیان سال روانپزشک‌ها برخورد درستی با بیماران نداشتند. تا قبل از قرن نوزدهم درباره‌ی روش‌های درمان بیماری‌های روانی اطلاعات کمی در دسترس بود و اصولا علم روانپزشکی در قرن بیستم شکل امروزی و علمی خودش را پیدا کرد. بیمارهای روانی در قرن نوزدهم عملا مورد بدرفتاری قرار می‌گرفتند. یکی از کسانی که کمک زیادی به پیشرفت روانپزشکی کرد زیگموند فروید بود که اساس بیماری‌های روانی را غرایز جنسی می‌دانست و حرف‌های او به مدت ۱۰۰ سال اساس علم روانپزشکی بود. حرف‌هایی که ممکن بود باعث نگاهی نادرست به بیمار و حتی خانواده‌اش بشود.

خوشبختانه این کتاب توضیح می‌دهد که حالا با تکیه بر علم روانپزشکی نوین راحت‌تر می‌توانیم به مشکلات روحی‌مان اعتراف کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه