چگونه در یک دقیقه برنامه‌ی روزانه‌ی مفید و کاربردی بنویسیم؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

برنامه‌ریزی اولین قدم برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ است اما گاهی همین برنامه‌ریزی مانع بزرگی برای شروع یا ادامه‌ی مسیر می‌شود. اگر شما از آن دسته افراد کمال‌گرا هستید احتمالا هیچ وقت هیچ برنامه‌ای را تنظیم نمی‌کنید یا اگر هم تنظیم کنید شروع نمی‌کنید. چون همیشه باید همه چیز در بهترین حالت خود باشد تا بتوانید کار را شروع کنید.

اگر از دسته افرادی هستید که برای رسیدن به هدف، خود را فراموش می‌کنید هم حتما از طرفداران برنامه‌ریزی نیستید. چون هر دفعه که برنامه‌ای ریخته‌اید آنقدر فشرده و پراسترس بوده که در زمان کوتاهی باعث خستگی شما شده است. در نتیجه بعد از مدتی آن را رها کرده‌اید و دوباره مثل قبل کارها را انجام داده‌اید. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ و با این ویدیو قرار است یاد بگیرید چطور یک برنامه‌ی کاربردی بنویسید که بدون ایجاد فشار و خستگی تا مدت‌ها قابل استفاده باشد. این کار چند مرحله‌ی ساده دارد:

  • ابتدا کارهای اصلی که نمی‌توانید آن‌ها را ترک کنید بنویسید. کارهایی مثل ساعت خوابیدن و بیدار شدن، روز و ساعت جلسه‌ی گروهی ساختمان و کارهایی شبیه به این. مطمئن شوید که ساعت خواب و بیداری‌تان را به شکلی تنظیم کرده‌اید که بین ۷ تا ۹ ساعت زمان استراحت دارید.
  • حالا زمانی را برای ورزش روزانه تعیین کنید. اگر به باشگاه نمی‌روید و اگر حوصله‌ی پیاده‌روی هم ندارید حتما ساعتی را به انجام تمرینات ورزشی در خانه اختصاص دهید و به آن پایبند باشید. این کار علاوه بر اینکه سلامتی شما را تامین می‌کند، انگیزه و انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه را هم در شما ایجاد می‌کند.
  • در مرحله‌ی بعد ساعت غذا خوردن را به برنامه اضافه کنید. این ساعت برای هر فرد متفاوت است پس اگر تمایل دارید ناهار خود را به جای ساعت ۱۲ در ساعت ۵ عصر بخورید هیچ ایرادی ندارد. فقط توجه داشته باشید که ساعت غذا خوردن نباید به ساعت خواب نزدیک باشد چون در فرآیند خواب اختلال ایجاد می‌کند.
  • ساعت کارهایی مثل انجام پروژه یا حضور در شرکت را هم به برنامه اضافه کنید و در آخر زمان‌های استراحت را بنویسید.

برنامه‌ی روزانه نباید آنقدر فشرده باشد که شما را خسته و آزرده کند. اگر نیاز دارید زمان‌هایی در طول روز را چرت بزنید یا از هیچ کاری نکردن لذت ببرید حتما در برنامه‌تان آن را بنویسید. به همین سادگی یک برنامه‌ی منظم، کاربردی و دوست داشتنی نوشتید که می‌توانید ماه‌ها طبق آن پیش بروید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه