دور پنجم دیجی‌کالا کاپ؛ رقابتی از راه دور، همچنان در سایه کرونا

۱۶ خرداد ۱۴۰۰

رقابت دیجی‌کالا کاپ (Digikala Cup) رقابتی در حوزه تکنولوژی است که به صورت فصلی برگزار می‌شود. دور پنجم رقابت «دیجی‌کالا کاپ» با محوریت سوالاتی در زمینه‌ی الگوریتم و دیتابیس است و روز ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ با هدف جذب استعدادهای برتر در حوزه‌ی Software Engineering برگزار می‌شود. این دوره از مسابقات با توجه به شرایط ویژه ناشی از بحران کرونا به صورت آنلاین و از راه دور و با همکاری مجموعه کوئرا (جامعه توسعه‌دهندگان ایران) برگزار می‌شود.

تیم تکنولوژی دیجی‌کالا به واسطه رشد سریع این کسب‌وکار و ماهیت عرصه تجارت الکترونیک در ایران و جهان، همواره با چالش‌ها و مسائل منحصر به فردی روبروست، چرا که بیشتر پروژه‌های دیجی‌کالا در حوزه تکنولوژی برای اولین مرتبه تجربه می‌شوند، راه حل از پیش تعیین شده‌ای ندارند و نیاز به آزمون و خطا و پیاده‌سازی در ابعاد وسیع دارند.

دور پنجم رقابت‌های دیجی‌کالا کاپ با موضوع الگوریتم‌ها و پایگاه‌های داده برگزار می‌شود. اهمیت الگوریتم‌ها در دنیای مهندسی به اندازه‌ای‌ست که شناخت و پیشرفت در آنها نه تنها به فهم عملکرد مثبت و منفی یک تصمیم یا تغییر کوچک در فرایندها کمک می‌کند، بلکه می‌تواند پتانسیل ساخت و طراحی الگوریتم‌های جدید را هم ایجاد کند.

این دوره از رقابت‌ها نیز مانند فصل‌های گذشته، به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و از راه دور برگزار می‌شود. شرکت کنندگان پس از پایان مسابقه تا یک هفته فرصت دارند سوالات این مسابقه را حل کنند و نکات آن را بیاموزند. در این مدت راهنمایی‌ها و راه‌حل‌ها هم به سوالات افزوده می‌شود و امکان ارتباط با تیم پشتیبانی نیز وجود دارد.

بعد از پایان رقابت با توجه به امتیازهای کسب‌شده، دیجی‌کالا از نفرات برتر دعوت به مصاحبه و همکاری با تیم برنامه‌نویسی دیجی‌کالا می‌کند. در حال حاضر همه مصاحبه‌های دیجی‌کالا در حوزه تکنولوژی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

جایزه نفر اول این مسابقات پنج میلیون تومان، نفر دوم سه میلیون تومان و نفر سوم دو میلیون تومان خواهد بود.

برای ثبت‌نام در این مسابقه از طریق لینک زیر وارد شوید:

دیجی‌کالا کاپ software engineering
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه