نخستین تریلر فیلم تل‌ماسه با بازی تیموتی شالامه و جیسون موموآ را تماشا کنید

کمپانی برادران وارنر پیش از نمایش فیلم «تل‌ماسه» (Dune) در جشنواره ونیز، تریلر هیجان‌انگیزی از این فیلم منتشر کرده است.

تل‌ماسه یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های علمی تخیلی چند سال اخیر است. اقتباسی جالب توجه از رمان محبوب فرانک هربرت با همین نام به کارگردانی دنی ویلنوو که بالاخره در بخش خارج از مسابقه‌ی جشنواره‌ی ونیز ۲۰۲۱ از آن رونمایی خواهد شد. داستان فیلم در آینده‌ای دور و در سیاره‌ای به نام آراکیس رقم می‌خورد که به خاطر طبیعت بیابانی خود به تل‌ماسه مشهور شده است. این سیاره که تنها منبع ماده‌ای ارزشمند است، به آوردگاهی برای نزاع چندین نژاد مختلف برای دسترسی به آن ماده‌ی مهم تبدیل می‌شود.

نخستین تریلر تل‌ماسه پر از صحنه‌های اکشن و شلوغ است که به خوبی نشان می‌دهند چرا ساخت این فیلم چند سال طول کشیده است. در اکثر دقایق این تریلر شاهد حضور پاول اتردایس، با بازی تیموتی شالامه هستیم که سرنوشتش فراتر از درک اوست و باید برای اطمینان از حفظ سلامت خانواده و جامعه‌اش به خطرناک‌ترین سیاره جهان سفر کند. همچنین در این ویدیو ۳ دقیقه‌ای لیدی جسیکا با بازی ربکا فرگوسن، دانکن آیداهو با بازی جیسون موموآ و دوکل لتو اتردایس با نقش‌آفرینی اسکار آیزاک را هم می‌بینیم.

فیلم تل‌ماسه برای اکران در سالن‌های سینما و پخش همزمان از طریق سرویس آنلاین HBO Max در ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) برنامه‌ریزی شده است. این فیلم به چند دلیل یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ است. نخست به این خاطر که با آن شاهد قدم گذاشتن دوباره‌ی رمان محبوب و پرفروش علمی و تخیلی تل‌ماسه به سینما هستیم و دوم اینکه پس از فیلم موفق بلید رانر ۲۰۴۹ در سال ۲۰۱۷، شاهد اثر جدیدی از دنی ویلنوو خواهیم بود. همچنین تیم بازیگری سرشناس این اثر هم در افزایش محبوبیت آن بی‌تأثیر نیستند که از میان آن‌ها می‌توان به تیموتی شالامه، استلان اسکارشگورد، ربکا فرگوسن، اسکار آیزاک، جاش برولین و خاویر باردم اشاره کرد.

شایان ذکر است دنی ویلنوو از چندی قبل کار روی پروژه‌ی کوچکی با نقش‌آفرینی جیک جیلنهال را آغاز کرده که بنا بر صحبت‌های چند ماه قبل جیلنهال، فیلم جدید او نه تنها از تل‌ماسه، بلکه از «ورود» و «بلید رانر ۲۰۴۹» هم کوچک‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود. ویلوو و جیلنهال پیش از این در سال ۲۰۱۳ با دو فیلم «زندانیان» و «دشمن» با یکدیگر همکاری کرده‌اند که هر دوی آن‌ها را می‌توان آثار موفق و درخور توجه‌ای دانست.

منبع: IndieWireبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما