نخستین تریلر فیلم «من فروغ هستم» با بازی باران کوثری را تماشا کنید

۵ آذر ۱۴۰۲

بعد از مدت‌ها انتظار بالاخره نخستین تریلر فیلم «من فروغ هستم» با نقش‌آفرینی باران کوثری به کارگردانی جهانگیر کوثری منتشر شد. چند ماه قبل نخستین تصاویر کوثری در نقش فروغ فرخزاد منتشر شد که واکنش‌های ضدونقیض بسیاری را در پی داشت. برخی چهره و فیزیک او را اصلا مناسب ایفای نقش فروغ فرخزاد نمی‌دانستند، اما عده‌ای از سینمادوستان نیز گریم و ظاهر کوثری را برای جان بخشیدن به پرتره این شاعر نامدار بر پرده سینماها مناسب دیدند.

حالا به مناسبت نمایش فیلم من فروغ هستم در جشنواره فیلم‌های مستقل تورنتو، اولین تریلر دومین ساخته جهانگیر کوثری در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته که در بالا می‌توانید آن را تماشا کنید.

کتاب اولین تپش های عاشقانه قلبم اثر فروغ فرخزاد

فرخزاد از عامه‌ترین جلوه‌های فرهنگی فمینیسم در تاریخ ایران به‌شمار می‌رود. شعرها و نظرات او در گفت‌وگوهایش او طی زندگی کوتاه هنری‌اش همواره مورد تحسین منتقدان بود و محبوبیت فراوانی نزد مردم و ادبیات‌دوستان پیدا کرد. فروغ پس از آشنایی با ابراهیم گلستان به دنیای فیلمسازی نیز وارد شد و مستند «خانه سیاه است» را ساخت که در سال‌های اخیر مورد توجه جشنواره‌های بین‌المللی قرار گرفته و حتی نسخه ترمیم شده و باکیفیت این مستند در هفتاد و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد. فرخزاد کمی پس از ساخت این مستند و در ۳۲ سالگی بر اثر واژگونی خودرو درگذشت.

در توضیح اکران من فروغ هستم در کانادا آمده است: «این فیلمِ درام مستند، خوانشی از زندگی روشنفکرانه فروغ فرخزاد از آغاز تا بلوغ کامل ارائه می‌دهد. فرخزاد نام‌آورترین شاعر زن ایران و یکی از برجسته‌ترین روشنفکران این کشور در قرن بیستم محسوب می‌شود. باران کوثری ایفای نقش فروغ را برعهده گرفته تا شجاعت یک زن در بیان خواسته‌های زنانه در شعرش و تمرین آزادی در زندگی عمومی و خصوصی به بهای از دست دادن فرزند و زندگی زناشویی راحت‌اش را تصویرگری نماید.»

در کنار باران کوثری، ستاره پسیانی، بابک کریمی، فاطمه نقی و ناصر خدایاری دیگر بازیگران این فیلم هستند. همچنین محمود کلاری فیلمبرداری این اثر را برعهده دارد تا بتوانیم بگوییم من فروغ هستم از تیم تولید چشمگیری برخوردار بوده و باید منتظر واکنش‌ها سینمادوستان ایرانی حاضر در کانادا به اولین نمایش عمومی آن باشیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar موسوی

    واقعا خانم باران کوثری بازی بسیار ضعیفی از شحصیت فروغ را به نمایش گذاشته به نظرم خانم کوثری با این اضافه وزن بیشتر شبیه پروین اعتصامی است تا فروغ فرحزاد کاش بازیگر دیگری انتخاب میکردند البته کارگردان این فیلم جهانگیر کوثری است و ایفای نقش باران برای فیلم پدرش کاملا طبیعی است!! کلا روابط خانوادگی و فامیل بازی در مملکت ما یک امر مرسوم و جاافتاده است و ما دیگر به آن عادت کرده ایم!

  2. Avatar Benyamin td

    فقط باید امیدوار بود خانواده فرخزاد جلوی اکران این فاجعه سینمایی رو بگیرن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه