عکاسی با فلاش (لذت عکاسی – قسمت ۶)

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۵ ۲۷ آذر ۱۳۹۹

نور مهم‌ترین عنصر تشکیل دهنده هر تصویر به شمار می‌آید. به وسیله نور است که هر صحنه‌ای بعد و رنگ پیدا می‌کند و تصویر تشکیل می‌شود. فلاش ها از دیرباز به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای تامین کننده نور در عکاسی به شمار می‌روند. در قسمت ششم از سری لذت عکاسی با حسام خامنه زاده همراه خواهیم شد تا با موضوع عکاسی با فلاش در گوشی‌های همراه آشنا شویم.

فلاش‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند، امکانی هستند که برندهای مختلف با اضافه کردن دوربین به تلفن‌های همراه، در آن‌ها تعبیه نمودند. این فلاش‌ها در ابتدا به صورت زنون بودند که مکانیزمی شبیه به فلاش‌های سرخود روی دوربین‌های عکاسی یا فلاش‌های قدیمی داشتند. فلاش‌های زنونی علاوه بر مصرف زیاد انرژی، از لحاظ ساخت مقرون به صرفه نبودند، بنابراین برندهای گوشی‌های هوشمند از نسل جدید فلاش‌هایی تحت عنوان فلاش‌های LED در طراحی گوشی‌های هوشمند استفاده نمودند که به صورت تک‌گانه، دوگانه و حتی در بعضی از گوشی‌ها چهارگانه بودند.

استفاده از فلاش محدودیت‌های خاص خود را به همراه دارد که تنها با مقایسه عکس‌های گرفته شده در نور طبیعی با عکس‌های گرفته شده با فلاش می‌توان آن را درک نمود. نمی‌توان انتظار داشت که یک منبع نور کوچک در کیفیت عکاسی با تلفن‌های هوشمند تاثیر شگرفی ایجاد کند. ولی می‌توان با شناخت درست از ویژگی‌های فلاش در گوشی‌های امروزی، به عکس‌هایی بهتر در شرایط نوری بد دست یافت.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما