چه زمانی باید با فلاش دوربین گوشی عکاسی کنیم؟ (لذت عکاسی – قسمت ۶)

نور عنصر اصلی تشکیل‌دهنده‌ی تصویر در عکاسی است. به وسیله‌ی نور است که هر صحنه‌ای بعد و رنگ پیدا می‌کند و تصویر تشکیل می‌شود. فلاش ها از دیرباز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای تأمین‌کننده‌ی نور در عکاسی به شمار می‌رفته‌اند. اما اگر شما هم تجربه‌ی عکاسی با فلاش دوربین گوشی موبایل را داشته باشید می‌دانید که در بسیاری از مواقع نتیجه چیزی نیست که انتظارش را دارید. در قسمت ششم از سری لذت عکاسی با حسام خامنه زاده همراه خواهیم شد تا به این سؤال پاسخ دهیم که چه زمانی باید و چه زمانی نباید با فلاش دوربین گوشی عکاسی کنیم.

فلاش‌های استفاده‌شده در گوشی‌های هوشمند، امکانی هستند که برندهای مختلف با اضافه کردن دوربین به تلفن‌های همراه، در آن‌ها تعبیه نمودند. این فلاش‌ها در ابتدا به صورت زنون بودند که مکانیزمی شبیه به فلاش‌های سرخود روی دوربین‌های عکاسی یا فلاش‌های قدیمی داشتند. فلاش‌های زنونی علاوه بر مصرف زیاد انرژی، از لحاظ ساخت مقرون‌به‌صرفه نبودند، بنابراین برندهای گوشی‌های هوشمند از نسل جدید فلاش‌هایی تحت عنوان فلاش‌های LED در طراحی گوشی‌های هوشمند استفاده نمودند که به صورت تک‌گانه، دوگانه و حتی در بعضی از گوشی‌ها چهارگانه بودند.

استفاده از فلاش محدودیت‌های خاص خود را به همراه دارد که تنها با مقایسه عکس‌های گرفته شده در نور طبیعی با عکس‌های گرفته شده با فلاش می‌توان آن را درک نمود. نمی‌توان انتظار داشت که یک منبع نور کوچک در کیفیت عکاسی با تلفن‌های هوشمند تأثیر شگرفی ایجاد کند. ولی می‌توان با شناخت درست از ویژگی‌های فلاش در گوشی‌های امروزی، به عکس‌هایی بهتر در شرایط نوری بد دست یافت.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما