چگونه با ویرایش عکس روی گوشی موبایل تصاویر زیباتر بسازیم؟ (لذت عکاسی – قسمت ۷)

۱۱ اسفند ۱۴۰۰

حسام خامنه‌زاده در قسمت هفتم از مجموعه‌ی لذت عکاسی دو عکس مختلف را انتخاب و با گوشی موبایل ادیت کرده است تا شما با مهم‌ترین روش‌های ویرایش عکس روی گوشی موبایل آشنا شوید.

عکاسی یک روند خلاقانه است؛ از لحظه‌ی ترکیب‌بندی تا چکاندن شاتر دوربین، از لحظه‌ی شروع روند ویرایش عکس تا انتشار و گاهی اوقات چاپ آن. خوشبختانه با وجود گوشی‌های هوشمند امروزی و امکانات بی‌شمار برای عکاسی، ویرایش عکس از همیشه ساده‌تر شده است. دسترسی گسترده به چنین قابلیت‌هایی باعث پیدایش زمینه‌ی رشد خلاقانه‌ی عکاسان شده است. آشنایی با روش‌های ویرایش عکس می‌تواند منجر به خلق عکس‌هایی بسیار گیرا شود.

می‌توان با استفاده از ویرایش عکس روی گوشی موبایل منظره‌ای را به بهشت تبدیل کرد یا آن را خیلی سرد و خشن نشان داد. هدف از ویرایش عکس مشخص است و الزاما نمی‌توان آن را تقلب تلقی کرد. امکان تغییر عکس‌های دیجیتال و اضافه کردن حس و حال عکس‌های آنالوگ ویژگی جالبی است که به واسطه ادیت می‌توان به آن دست یافت. دوربین به خودی خود درکی از صحنه ندارد و پس از عکاسی و ویرایش عکس است که می‌توان آن را به تصویر دلخواه نزدیک کرد. برای داشتن بهترین نتیجه بهتر است هنگام عکاسی از فیلتر ها و افکت‌های دوربین گوشی استفاده نشود و روند ویرایش بعد از عکاسی روی عکس اعمال شود.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه