ویرایش عکس با موبایل (لذت عکاسی – قسمت ۷)

۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۲ ۳ دی ۱۳۹۹

عکاسی یک روند خلاقانه است؛ از لحظه ترکیب‌بندی تا چکاندن شاتر دوربین، از لحظه شروع روند ویرایش عکس تا انتشار و گاهی اوقات چاپ آن. با وجود گوشی‌های هوشمند امروزی و امکانات بی‌شمار برای عکاسی، ویرایش عکس از همیشه ساده‌تر شده است. دسترسی گسترده به چنین قابلیت‌هایی باعث پیدایش زمینه رشد خلاقانه عکاسان شده است و آشنایی با روش‌های ویرایش عکس می‌تواند منجر به خلق عکس‌هایی بسیار گیرا شود.

حسام خامنه‌زاده در قسمت هفتم از مجموعه لذت عکاسی دو عکس مختلف را انتخاب و ویرایش کرده است تا مخاطبان این مجموعه با ابتدایی‌ترین روش‌های ویرایش عکس با موبایل آشنا شوند.

می‌توان با استفاده از قدرت ادیت در عکاسی، منظره‌ای را به بهشت تبدیل کرد یا آن را خیلی سرد و خشن نشان داد. هدف از ویرایش عکس مشخص است و الزاما نمی‌توان آن را تقلب تلقی کرد. امکان تغییر عکس‌های دیجیتال و اضافه کردن حس و حال عکس‌های آنالوگ ویژگی جالبی است که به واسطه ادیت می‌توان به آن دست یافت. دوربین به خودی خود درکی از صحنه ندارد و پس از عکاسی و ویرایش عکس است که می‌توان آن را به تصویر دلخواه نزدیک کرد. برای داشتن بهترین نتیجه بهتر است هنگام عکاسی از فیلتر ها و افکت‌های دوربین گوشی استفاده نشود و روند ویرایش بعد از عکاسی روی عکس اعمال شود.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما