نخستین تریلر فیلم کوچه‌ی کابوس گیرمو دل تورو را ببینید؛ فانتزی، معمایی و هیجان‌انگیز

نخستین تریلر فیلم «کوچه‌ی کابوس» (Nightmare Alley‎) به کارگردانی گیرمو دل تورو با بازی بردلی کوپر، ویلم دفو و کیت بلانشت منتشر شد.

اینطور که پیداست فیلم جدید گیرمو دل تورو خشن‌تر و معمایی‌تر از اغلب آثار او خواهد بود. اولین تریلر کوچه‌ی کابوس نشان می‌دهد این فیلم در ابتدا شروعی آرام خواهد داشت، اما رفته رفته ماجرا رنگ و بوی جنایی و تاریکی به خود می‌گیرد و در انتها شاهد قتل و خشونت خواهیم بود. به گفته‌ی دل تورو این فیلم هیچ عنصر ماوراءالطبیعی ندارد و او سال ۲۰۱۹ در گفت‌وگویی با کلایدر بیان کرده بود: «این اولین فرصتی است که من می‌توانم یک فیلم را در اجتماع و محیطی واقعی [و نه خیالی] پیش ببرم. در این فیلم هیچ عامل فراطبیعی وجود نخواهد داشت.» همچنین این کارگردان تایید کرده که کوچه‌ی کابوس با درجه سنی بزرگسالان (R) ساخته و اکران خواهد شد.

فیلم کوچه‌ی کابوس یازدهمین ساخته‌ی دل تورو است که در آن بردلی کوپر در نقش استَنتون «استن» کارلایل، مرد جوان جاه‌طلبی ظاهر می‌شود که به‌خوبی می‌داند چگونه مردم را تحت تأثیر قرار دهد. کارلایل با یک روانپزشک با بازی کیت بلانشت آشنا می‌شود که در سوءاستفاده کردن و تحت تأثیر قراردادن افراد متفاوت از او هم توانمندتر است.

در کنار کوپر، بلانشت و دفو از میان بازیگران سرشناس کوچه کابوس می‌توان به تونی کولت، ران پرلمن، رونی مارا، دیوید استراترن و ریچارد جنکینز اشاره کرد. این فیلم بر اساس کتابی با همین نام اثر ویلیام لیندزی گرشام ساخته شده و وظیفه‌ی نوشتن فیلم‌نامه‌ی آن بر عهده‌ی گی‌یرمو دل تورو و کیم مورگان بوده است.

گیرمو دل تورو در سال ۲۰۱۷ با فیلم «شکل آب» توانست شیر طلایی جشنواره ونیز را از آن خود کند و در مراسم‌های اسکار، گلدن گلوب و بفتا هم خوش بدرخشد. شکل آب تحسین گسترده‌ی سینمادوستان را در پی داشت و منتقدان داستان فیلم، کارگردانی، موسیقی، جلوه‌های ویژه و بازی سالی هاوکینز در نقش الیسا اسپوزیتو را ستودند. به همین دلایل بازگشت دل تورو با کوچه کابوس به سینماها پس از چهار سال بسیار کنجکاوی برانگیز است.

فیلم کوچه‌ی کابوس برای اکران در تاریخ ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است.

منبع: Varietyبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما