اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus در برابر انکر Motion Boom؛ کدام مدل بهتر است؟

در این ویدیو قصد داریم به طور مفصل دو اسپیکر میان‌رده از برند انکر را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus و انکر Motion Boom هر دو قیمت مشابهی دارند ولی از نظر اندازه و کاربرد متفاوت هستند. بنابراین این دو اسپیکر برای دو گروه از کاربران متفاوت ساخته شده‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب هر دو اسپیکر آشنا شوید.

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل انکر مدل SoundCore Motion Plus
اسپیکر بلوتوثی قابل حمل انکر مدل Motion Boom A3118

ابتدا با بررسی حجم صدا این بررسی را آغاز می‌کنیم. اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus حجم صدای ۳۰ وات در اختیار شما قرار می‌دهد که این حجم صدا برای محیط ۶۰ متری هم می‌تواند کافی باشد. در مورد Motion Boom رسما عدد مربوط به حجم صدا اعلام نشده ولی طبق بررسی‌های صورت گرفته، به نظر می‌رسد می‌تواند خروجی ۴۰ وات در اختیار کاربران قرار دهد. در کنار حجم صدای بیشتر، بیس‌های عمیق‌تر و بهتری هم ارائه می‌دهد. بنابراین فرکانس‌های پایین به صورت تقویت شده به گوش شما می‌رسند.

در مورد کیفیت صدا باید بگوییم که اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus صدای شفافی پخش می‌کند. از نظر پخش صدا در محیط هم عملکرد بهتری نسبت به رقیب خود ارائه می‌دهد. در کل تمرکز اصلی اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus معطوف به کیفیت صدا شده و بنابراین برای این اسپیکر، بلندی صدا در اولویت اول قرار ندارد. اما صدای دریافتی از انکر Motion Boom به اندازه‌ی رقیب خود شفاف نیست و در عوض بلندی صدای بیشتری ارائه می‌کند که برخی کاربران این رویکرد را دوست دارند.

حتی اگر صدای اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus را تا آخر افزایش دهید، فرکانس‌ها دچار در هم آمیختگی نمی‌شوند. اما رقیب این اسپیکر زمانی که بلندی صدا از ۸۰ درصد عبور می‌کند، کیفیت صدا تا حدی افت پیدا می‌کند. البته باید بگوییم که کیفیت صدای انکر Motion Boom اصلا بد نیست و حجم صدای اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus هم به هیچ عنوان پایین محسوب نمی‌شود. اما در مقایسه‌ی این دو مدل با یکدیگر، چنین ویژگی‌هایی بیشتر به چشم می‌آیند.

اسپیکر بلوتوثی‌ انکر Motion Plus از بدنه‌ی پلاستیکی کمی نرم بهره می‌برد و کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد. انکر Motion Boom دارای پلاستیک خشک است ولی این مدل هم کیفیت ساخت خوبی دارد و حس خیلی خوبی به کاربر منتقل می‌کند. انکر Motion Boom در کل ابعاد بزرگ‌تری دارد و همچنین از یک دسته‌ی بزرگ هم بهره می‌برد که این یعنی به راحتی می‌توانید آن را در دست خود بگیرید. هر دو اسپیکر دارای گواهی IPX7 هستند و بنابراین تا عمق ۱ متری می‌توانند به مدت ۳۰ دقیقه در برابر نفوذ آب از خود مقاومت نشان بدهند.

حالا باید به باتری هر دو اسپیکر بپردازیم. اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus با هر بار شارژ می‌تواند به مدت ۱۲ ساعت انجام وظیفه کند. این در حالی است که اسپیکر Motion Boom می‌تواند با هر بار شارژ حدود ۲۴ ساعت کار کند. یکی از مزیت‌های اسپیکر بلوتوثی‌ انکر Motion Plus این است که از جک هدفون بهره می‌برد و بنابراین می‌توانید کابل AUX را به آن وصل کنید. در ضمن نباید بهره‌گیری این هدفون از تکنولوژی aptX کوالکام را از قلم بیندازیم که این یعنی تاخیر صدای پایینی دارد.

در نهایت باید بگوییم که اگر حجم صدا و بیس برای شما اهمیت زیادی دارد، پس انکر Motion Boom برای شما گزینه‌ی بهتری است. اما اگر می‌خواهید یک اسپیکر با کیفیت صدای خیلی خوب خریداری کنید، خرید اسپیکر بلوتوثی انکر Motion Plus احتمالا برای شما بهتر است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما