کتاب هنر شفاف اندیشیدن؛ شناخت خطاهای ذهنی و پرهیز از آن‌ها

در دومین قسمت از ویدیوهای بررسی کتاب به سراغ کتاب معروف هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی (Rolf Dobelli) رفتیم. کتابی که در سال ۲۰۱۳ به چاپ رسید و خیلی سریع در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفت.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۵۰ هزار سال پیش را در نظر بگیرید؛ در آن زمان پیروی از گروه یکی از عوامل بقای انسان‌ها بوده. همین موضوع نسل به نسل از اجدادمان به ما هم رسیده و تمایل به بودن در جمع و پیروی از آن را در ما زنده نگه داشته است. ما از نظر روحی نیاز داریم که به گروه‌ها تعلق داشته باشیم و این به اشکال متنوع در ما بروز می‌کند. بسیاری از دیگر تاثیرات باقی مانده از اجدادمان به همین شکل و اکثر مواقع بدون اینکه حتی خودمان از آن آگاه باشیم، روی تصمیمات و قضاوت‌های ما تاثیر گذاشته‌اند.

رولف دوبلی در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نام این تاثیرات منفی را خطاهای ذهنی گذاشته و سعی کرده آن‌ها را به ما معرفی کند تا بهتر بتوانیم آسیب‌های ناشی از آن‌ها را کنترل کنیم. کتاب دیگری از همین نویسنده با نام «هنر خوب زندگی کردن» و کتاب «نابخردی‌های پیش‌بینی پذیر» اثر دن ایرلی (Dan Ariely) هم به چاپ رسیده‌اند که خواندن آن‌ها در کنار این کتاب بسیار توصیه می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با محتوای کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. رضا

    سلام با تشکر از خانم ثمیلا قاسمی که با معرفی کتابهای خوب و زیبا با کلیپ زیبا و قشنگ به معرفی کتاب پرداختند و به نظر شخصی من بهترین کلیپ ساخته شده توی تلنت متعلق به خانم قاسمی و گروهش هستش انشاله موفق باشند

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما