کتاب مرگ تخصص؛ چگونه همه‌ی ما یک‌شبه متخصص شدیم؟

در این قسمت از نقد و بررسی کتاب سراغ اثری رفته‌ایم که به یک معضل جهانی می‌پردازد. اینکه بیشتر مردم خودشان را متخصص در امور مختلف می‌دانند. تام نیکولز نویسنده‌ی کتاب «مرگ تخصص» در این کتاب عنوان می‌کند که چطور بین متخصصان و عامه‌ی مردم شکاف ایجاد شده و گاهی جهل و خرافه جای واقعیت‌های تخصصی و علمی را گرفته است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

این کتاب هم برای آن دسته از کسانی است که از متخصصان گریزانند و هم متخصصانی که از اینکه صدایشان به گوش نمی‌رسد خسته شده‌اند. تام نیکولز نویسنده‌ی آمریکایی و تحلیلگر سیاسی است. نیکولز ابراز نگرانی می‌کند که مردم به متخصصان اعتماد نمی‌کنند و از آن‌ها خوششان نمی‌آید. اتفاقی که باعث می‌شود به جای مسیر درست علمی راه‌های دیگری در پیش بگیرند که گاهی باعث خسارت‌های مالی و گاهی حتی ضررهای جانی شده است.

مسائلی که در کتاب مطرح شده جهان‌شمول هستند. از جمله اینکه احتمالا وقتی دستتان می‌شکند همچنان پیش پزشک می‌روید اما مرگ تخصص به این معناست که بعد از رفتن پیش پزشک آن‌طور که باید و شاید به توصیه‌های او گوش نمی‌دهید. درنتیجه جایگاه متخصص در جامعه متزلزل شده است. مثال خیلی بارزش این روزها مخالفت با واکسن است که در آن به عقاید متخصصان بی‌توجهی می‌شود.

کتاب «مرگ تخصص» توسط نشر آموخته به بازار عرضه شده است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد

    موفق باشد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما