انواع لنز؛ ویژگی‌ها و کاربردها

اگر به خاطر داشته باشید در سه ویدیوی قبلی به بحث صدای حرفه‌ای در استودیوی خانگی پرداختیم و از نورهای مناسب برای استودیو گفتیم و در نهایت با انواع دوربین‌های موجود در بازار و ویژگی‌های بارز هر کدام آشنا شدیم. اما حالا و در ویدیوی چهارم، نوبت آن رسیده که با انواع لنزها و تأثیر آن‌ها بر عکاسی و فیلمبرداری آشنا شویم و کاربردهای هر یک در موقعیت‌های خاص را یاد بگیریم.

لنزها مجموعه‌ای از عدسی‌ها هستند که به کمک آن‌ها می‌توانیم روی سنسور یا فیلمی که داریم، تصاویر واضحی را تشکیل دهیم. انواع لنزها به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند: لنزهای پرایم که فاصله‌ی کانونی ثابتی دارند، و لنزهای زوم که فاصله‌ی کانونی‌شان متغیر است.

اما فاصله کانونی‌ هم به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود. فاصله کانونی نرمال ۵۰ میلی‌متری، و سپس Telephoto که بالاتر از پنجاه میلی‌متر هستند و  Wide ها که مقادیر کمتر از ۵۰ میلی‌متر را تشکیل می‌دهند. در این ویدیو به طور کامل کارکرد لنزها و فواصل کانونی و هر مسئله‌ی دیگری که لازم است در مورد لنزهای عکاسی و فیلمبرداری بدانید را برایتان توضیح داده‌ایم.

پس از شما دعوت می‌کنیم که به تماشای این ویدیوی آموزشی بنشینید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سحهر

    استاد نکات کنکوری رو بصورت فلش کارتی گفتی. چند نمونه تست هم بده.

    خیلی عالی بود
    مرسی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما