چگونه برای رسیدن به موفقیت زمان را درست مدیریت کنیم؟

حتما شما هم در گوشه‌وکنار شبکه‌های اجتماعی و مجلات درباره‌ی مدیریت زمان خوانده یا شنیده‌اید. افراد آشنا به این مهارت نرم ترفندها، نکات و فرمول‌های پیچیده‌ای را ارائه می‌دهند که باید برای اجرای آن‌ها دقت و وقت زیادی صرف کرد. به نظرتان این موضوع عجیب نیست که برای مدیریت زمانتان باید مقدار زیادی زمان از دست بدهید؟ در این مطلب می‌خواهیم شما را با موضوعی به نام «مدیریت موثر زمان» آشنا کنیم. روشی که به شما کمک می‌کند در جهانی که هر روز همه‌ی عناصر آن سرعت بیشتری می‌گیرند، زمانتان را به صورت جادویی مدیریت کرده و از هیچ کار و سرگرمی مورد علاقه‌تان عقب نمانید.

وقتی صحبت از موثر بودن می‌شود یعنی به کاربردی و قابل اجرا بودن آن اشاره می‌کنیم. برای داشتن یک برنامه‌ی زمانبندی شده‌ی کاربردی باید ابتدا بدانید چه چیزی می‌خواهید. یعنی بدانید که برنامه‌ی زمانبندی شما قرار است فقط روی کاغذ باشد یا می‌خواهید آن را اجرا کنید و به آن پایبند بمانید. یک برنامه‌ی مناسب و موثر برای مدیریت زمان برنامه‌ای است که در آن همه چیز از وظایف کاری تا تفریح و استراحت جای داشته باشد. سه نکته‌ی طلایی و اساسی برای مدیریت موثر زمان وجود دارد که در ویدیو هم به آن اشاره شده است:

  • زود بیدار شوید.
  • منظم باشید.
  • مدیریت زمان را به یک سرگرمی تبدیل کنید.

با زود بیدار شدن هم می‌توانید از زیبایی‌های صبح و درخشندگی طلوع آفتاب لذت ببرید هم وقت کافی برای انجام تمام کارها دارید. حتما می‌دانید که برای زود بیدار شدن لازم است که شب‌ها به موقع بخوابید تا بدنتان زمان کافی برای ۷ تا ۹ ساعت استراحت را داشته باشد.

قدم بعدی منظم بودن است. نظم و ترتیب می‌تواند به روند انجام کارها سرعت ببخشد. فرقی ندارد اطراف خود را منظم نگه می‌دارید یا یک برنامه‌ی زمانبندی شده برای انجام کارها دارید. نظم همان افسونی است که در قرن جدید به شما برای پیشرفت قدرت می‌بخشد.

در آخر باید مدیریت زمان را به یک علاقه و سرگرمی تبدیل کنید، نه اینکه کاری از روی اجبار. وقتی مدیریت زمان به یک عادت تبدیل شود به راحتی می‌توانید در هر زمان و مکانی کارهایتان را برنامه‌ریزی کنید، اولویت‌بندی کارها را تغییر دهید یا زمانی برای استراحت و وقت گذراندن با دوستان ایجاد کنید.

اگر به موضوع مدیریت زمان و تکنیک‌های آن علاقه دارید مطالعه‌ی مطالب زیر را از دست ندهید:

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما