نخستین تریلر فیلم تراژدی مکبث جوئل کوئن را ببینید؛ پیچیده، مرموز و جاه‌طلبانه

اولین تریلر فیلم «تراژدی مکبث» (The Tragedy of MacBeth) به کارگردانی و نویسندگی جوئل کوئن خیره کننده به نظر می‌رسد.

تراژدی مکبث نخستین فیلمی است که جوئل کوئن بدون حضور برادرش ایتن کوئن جلوی دوربین برده است. این دو برادر در تمام دوران فعالیت‌شان به‌طور مشترک فیلم‌های‌شان را کارگردانی و نویسندگی کرده‌اند و به همین خاطر تراژدی مکبث فیلم کنجکاوی برانگیزی است؛ زیرا بسیاری از سینمادوستان منتظرند تا عملکرد جوئل بدون حضور یار همیشگی‌اش را ببینند.

تریلر کوتاه بیست‌وششمین ساخته‌ی جوئل کوئن در مسند کارگردان فضا و اتمسفر جالبی دارد و نسبت تصویر ۳:۴، پوشش و رفتار بازیگران به همراه دیالوگ‌هایی که شنیده می‌شود از شکل‌گیری یک جهان خاص در این فیلم سیاه‌و‌سفید خبر می‌دهند. در یک نما ما لرد مکبث (با بازی دنزل واشینگتن) را می‌بینیم که در حال عبور از میدان‌های نبرد مه‌آلود و قلعه‌های تاریک است و در نمای بعدی بانوی مکبث (با بازی فرانسیس مک‌دورمند) را مشاهده می‌کنیم که در کنار یک پنجره ایستاده و احتمالاً نقشه‌ی قتل را طراحی می‌کند. همچنین، در تریلر سه جادوگر، به عنوان یکی از نمادین‌ترین بخش‌های نمایشنامه‌‌ی مکبث نیز به تصویر کشیده می‌شوند.

اینطور که پیداست تراژدی مکبث از طنز و شوخ‌طبعی همیشگی برادران کوئن بی‌بهره است و جوئل کوئن سعی داشته با وفاداری به اثر جاودانه‌ی ویلیام شکسپیر، فیلمی تراژیک، کنایه‌آمیز و تاحدودی نمادگرا بسازد.

در کنار مک‌دورمند و واشینگن از میان بازیگران سرشناس این فیلم می‌توان به برندن گلیسون، هری ملینگ و کوری هاکینز اشاره کرد. کمپانی A24 از ۴ دی (۲۵ دسامبر) تراژدی مکبث را در سینماهای آمریکا و اروپا روی پرده خواهد برد و از تاریخ ۲۴ دی (۱۴ ژانویه ۲۰۲۲) نیز اثر جدید جوئل کوئن در دسترس کاربران سرویس آنلاین اپل تی‌وی پلاس قرار خواهد گرفت.

مجله توتال در سال ۲۰۰۶ کوئن‌ها را به عنوان سومین فیلم‌ساز برتر مشغول به فعالیت انتخاب کرد و در فهرست بهترین فیلم‌سازان تمام دوران‌ها نیز آن‌ها را در جایگاه نوزدهم قرار داد. فیلم «تصنیف باستر اسکراگز» آخرین همکاری این دو برادر تا به امروز است که در سال ۲۰۱۸ اکران و با بازخوردهای متوسطی مواجه شد.

منبع: Polygonبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما