تریلر انیمیشن «میمون‌شاه» را تماشا کنید؛ یک کمدی افسانه‌ای تماشایی

نتفلیکس هرگز ابایی از وارد شدن به عرصه فیلم‌های انیمیشن در کنار شرکت‌هایی مثل پیکسار و دریم ورکس نداشته است. یکی از جدیدترین فیلم‌های انیمیشنی این کمپانی، داستانی کمدی و ماجراجویانه با عنوان «میمون‌شاه» (The Monkey King) پا در مسیری افسانه‌ای گذاشته است. پیش از اکران در ماه آینده در پلتفرم استریم نتفلیکس، تریلر رسمی این انیمیشن امروز برای اولین بار به نمایش درآمده است و به مخاطبان این پیش‌زمینه را می‌دهد که باید از سفرِ شاید قدرتمندترین و خنده‌دارترین میمون چین باستان چه انتظاری داشته باشند.

«میمون‌شاه» به عنوان یک فیلم انیمیشن فانتزی اصیل برای نتفلیکس، اقتباسی پرانرژی از داستان حماسی قرن شانزدهم چینی با نام «سیر باختر» (Journey to the West) است. کارگردانی فیلم بر عهده آنتونی استاکی است که آخرین بار بر روی اقتباس گیرمو دل‌تورو از داستان «پینوکیو» (۲۰۲۲) کار کرده بود. از جمله نویسندگان مشترک فیلمنامه می‌توان به استیو بنچیچ و ران جی فریدمن اشاره کرد. استودیویی که به جان بخشیدن به این انیمیشن افسانه‌ای کمک کرد، استودیو پرل (Pearl Studio)، زیرمجموعه انیمیشن دریم‌ورکس مستقر در شانگهای چین است. پیلین چو و کندرا هالند تهیه‌کنندگی پروژه را برعهده دارند و استیون چاو به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در این گروه حضور دارد. خود چاو درباره انیمیشن «میمون‌شاه» می‌گوید:

میمون‌شاه با شخصیت و روحیه منحصربه‌فردش سال‌های زیادی است که به عنوان یک موجود اسطوره‌ای مورد توجه بوده. بسیار هیجان‌زده‌ام که با تونی، پیلین و دیگر اعضای گروه در نتفلیکس همکاری می‌کنم تا این داستان شاد را برای مخاطبان سراسر جهان به ارمغان بیاورم!

در میان تمام شیاطینی که میمون‌شاه باید با آن‌ها مبارزه کند، ایگو دشمن واقعی است

انیمیشن میمون‌شاه

تریلر با مقدمه‌ای باشکوه از تنها پادشاه میمون‌ها آغاز می‌شود که خود را بزرگ‌ترین و برترین میمون‌ دنیا می‌داند. بعد از اینکه میمون‌شاه تنها به خاطر تفاوت ظاهری از قبیله‌ای که با آن بزرگ شده بود تبعید می‌شود، به دنبال پیوستن به قبیله بسیار قدرتمندتر و شناخته‌شده‌ای به نام «نامیراها» است و خود را بیش از حد شایسته‌ی حضور در میان آن‌ها می‌داند. با این حال، به او گفته شده است که حتی برای جلب توجه آن‌ها، باید ۱۰۰ شیطان بزرگ را شکست دهد. او این چالش طاقت‌فرسا را می‌پذیرد و به دنبال شهرها و روستاهایی می‌رود که نیاز به نجات از هر گونه شیطان و نیروی اهریمنی دارند.

پس از غلبه بر یکی از شیاطین در روستایی کوچک، او با دختر جوانی به نام لین آشنا می‌شود که می‌خواهد به موفقیت‌های بزرگ دست یابد و متفاوت از اطرافیانش باشد. لین از میمون‌شاه می‌خواهد که او را راهنمایی کند، و میمون با اکراه موافقت می‌کند. در طول سفرشان، لین کم‌کم به یک مربی برای میمون‌شاه تبدیل می‌شود و به او توصیه می کند که شکست دادن شیاطین تنها راه حل نیست، بلکه راه حل واقعی کمک به دیگران است. میمون‌شاه کم‌کم این موضوع را درک می‌کند چون موجود خبیثی به نام اژدهاشاه سرزمین و تمام شهروندان بی‌گناه آن را تهدید می‌کند، مگر اینکه کسی بتواند او را شکست، و همه را نجات دهد.

جیمی او یانگ در نقش میمون‌شاه، نان لی در نقش چوب‌دستی مورد اعتماد او، جولی هوانگ راپاپورت در نقش لین جوان روستایی، بوون یانگ در نقش اژدهاشاه و هنرپیشه‌های دیگر بسیاری تیم صداپیشگی این انیمیشن را تشکیل می‌دهند.

انیمیشن «میمون‌شاه» ۱۸ آگوست ۲۰۲۳ در نتفلیکس به نمایش درمی‌آید. خلاصه رسمی انیمیشن به این شرح است:

«میمون‌شاه» یک کمدی خانوادگی پر از اکشن است که یک میمون سرکش و کاریزماتیک و چوب‌دستی مبارز جادویی‌اش را دنبال می‌کند که در تلاشی حماسی برای پیروزی بر ۱۰۰ شیطان، یک اژدهاشاه عجیب و غریب، و بزرگ‌ترین دشمن او، یعنی نفس خودش است! در طول این راه، یک دختر روستایی جوان نگرش خودمحور میمون را به چالش می‌کشد و به او نشان می‌دهد که حتی کوچک‌ترین سنگ‌ریزه هم می‌تواند تاثیر بزرگی بر جهان داشته باشد.

منبع: movie webبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما