در هم تنیدگی کوانتومی؛ جهان اسرارآمیز ارتباط ذرات با یکدیگر

دنیای کوانتوم، پر از پدیده‌های عجیب و باورنکردنی است که احتمالا با منطق ما هم‌خوانی ندارد، اما وجود دارند. در این ویدیو به طور مختصر به توضیح یکی از پدیده‌های دنیای کوانتوم به نام «درهم‌تنیدگی کوانتوم» می‌پردازیم.

وقتی انیشتن متوجه شد که بر اساس نظریه کوانتوم باید بین ذراتی که برهمکنش داشتند، نوعی ارتباط اسرارآمیز درونی وجود داشته باشد، نمی‌توانست آن را بپذیرد. او دید که حالت کوانتومی هیچ کدام از ذرات درون یک گروه را نمی‌توان به طور مستقل از سایر ذرات گروه توصیف نمود. برای مثال در یک انفجار ابر نواختری ۲ فوتون نور که از هم جدا می‌شوند و میلیاردها سال نوری از هم فاصله می‌گیرند، هنوز با یکدیگر ارتباط دارند. این فوتون‌ها ممکن است برخی ویژگی‌های مشترک یا حتی ویژگی‌های کاملا متضاد با هم داشته باشند. با وجود این ویژگی ما با مشاهده و بررسی یکی از این ذرات می‌توانیم اطلاعاتی در مورد ذره‌ی دیگر هم به دست بیاوریم که این بسیار شگفت‌انگیز است.

در این ویدیو با ما همراه باشید تا به این دنیای عجیب سفر کنیم و بیشتر در مورد درهم‌تنیدگی کوانتوم بدانیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. سیمین

  بخواه تا به تو داده شود پذیرا باش یعنی قضاوت نکن چه ادم ها چه خلقت جهان هستی رو دانشمند خوب یعنی همین یعنی پذیرنده و قضاوت کننده نبودن ولی خداییش انیشتین اخرش به خودش شک کرده بوده من دیوونه شدم یا جهان دیوونه شده

 2. امیرحسین

  یعنی میشه برای ایندگان پیام ارسال کرد؟؟
  چه جالب

 3. رامین

  هنوز جااااااا داره تا ما جهان هستیو بشناسیم …اما چیزی که ب اون ایمان دارم ،مغز انسانه که کاعنات هرچقدرم نا شناخته باشن اما مغز انسان ظرفیت پذیرششو داره ….لبریز شدن مغز انسان توی قرررررنهای اینده یعنی رسیدن به …؟؟

 4. رضا

  عالی ،ممنون

 5. sara

  مغزم 😐

 6. امین پوراباذری

  مثل همیشه عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما