علم چیست؟

۲۵ فروردین ۱۴۰۱

تا حالا به این فکر کرده‌اید که علم چیست؟ پاسخ می‌تواند خیلی ساده باشد: علم چیزی است که با آن دنیای اطراف و اتفاقاتش را تفسیر می‌کنیم. اما واقعیت اینجاست که وقتی از علم صحبت می‌کنیم، اکثر مواقع منظورمان علم تجربی یا همان Science است.

تعریف دقیق علم، یا همان علم تجربی، دانشی درباره‌ی مطالعه‌ی ما از جهان است که به وسیله‌ی مشاهده و آزمایش‌های مکرر به دست می‌آید و فرآیند مشخصی دارد. به این صورت که اول از همه، باید یک «سؤال» به ذهن یک دانشمند خطور کند. سپس دانشمند به کمک همکارانش و انجام آزمایشات دقیق، تلاش می‌کنند به پاسخ آن سؤال برسند.

در مرحله‌ی بعدی، نیاز است که دانشمندان مسئله‌ای که موفق به حل کردن آن شده‌اند را به طور رسمی در نشریات علمی به چاپ برسانند. این موضوع نیازمند اثبات درست بودن آزمایشات و متقاعد کردن سایر دانشمندان برای پذیرفته شدن آن کشف به عنوان یک حقیقت خواهد بود.

و به همین صورت بوده که طی هزاران سال، یا حداقل از زمانی که نوشتن و کتابت وارد جوامع بشری شده، علم روز به روز در حال پیشرفت است و پرده از مسائل ناشناخته و بغرنج انسان برمی‌دارد. اگر دوست دارید بیشتر درباره‌ی این موضوع بدانید ویدیوی ما را از دست ندهید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar siavash

  بسیار متشکرم
  متاسفانه در همین دنیای امروزی ، بسیاری از مردم درگیر خرافات و شبه علم ها هستن
  و هنوز معنی و مفهوم درست از علم و چگونگی شکل گرفتن نظریات علمی رو ندارن
  چه بسیارند افرادی که فریب مبلغین شبه‌علم ها رو میخورن و بسیار مضخک و از روی ساده لوحی منتقد شواهد علمی میشن!!!
  میگید چطور؟
  یه نمونه خیلی شایع و ساده، استقبال ساده لوحانه بسیاری مردم از شبه علم های پزشکی مثل طب های سنتی و کل‌نگر مثه سوجوک و اسلامی و هومیوپاتی و …. هست
  درصورتی شواهد علمی و تحقیقات گسترده ای در مورد نتایج این روش ها وجود نداره وبالعکس توی تحقیقات معتبر علمی ، بسیاری از نتایجشون رد شده و خطرآفرین یا بی اثر هست

 2. Avatar دانیال

  علم،چیزی هست که خدا فیلسوف اونه و ما خواهان و نیازمند اون

 3. Avatar M.Amin

  عالی بود؛ ممنون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه