راهنمای خرید آبگرمکن مخزنی و دیواری؛ انواع، نکات مهم پیش از خرید و بهترین‌ها

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
راهنمای خرید آبگرمکن دیواری و مخزنی

شاید پس از یک روز سخت کاری، هیچ چیزی مانند دوش آب گرم، خستگی شما را برطرف نکند، اما این حس مطبوع می‌تواند کاملا برعکس شود، اگر ناگهان آب گرم قطع شود و شما مجبور شوید تنها به آب سرد بسنده کنید! بنابراین اگر آبگرمکن شما به پایان عمر مفید خود نزدیک شده است بهتر است به فکر تعویض آن قبل از وقوع فاجعه باشید.

به طور معمول، صاحبان خانه‌های قدیمی از آبگرمکن‌های مخزنی و قدیمی استفاده می‌کنند، البته تغییر از یک آبگرمکن مخزن‌دار به مدلی دیواری و بدون مخزن می‌تواند گران تمام شود، چراکه علاوه بر هزینه‌ی خود آبگرمکن، موارد دیگری شامل لوله‌کشی و احتمالاً سیستم الکتریکی مخصوص به منظور حفظ ایمنی دستگاه هم به هزینه‌های شما اضافه می‌شود. اما جدا از این مورد اگر در حال ساختن یک خانه‌ی جدید هستید، توصیه می‌کنیم که نصب یک آبگرمکن بدون مخزن را در نظر داشته باشید، چراکه انتخاب این مدل‌ها می‌تواند مزایای جالب‌توجهی را برای شما فراهم کند. البته انواع مختلفی از آبگرمکن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، که در این مقاله از سری راهنماهای خرید دیجی‌کالا مگ به آن خواهیم پرداخت.

نکاتی در انتخاب ظرفیت مخرن آبگرمکن با توجه به میزان مصرف آب گرم خانواده

آشنایی با انواع آبگرمکن و مزایا و معایب هر کدام

به طور کلی آبگرمکن‌های مخزنی موجود در بازار معمولاً ظرفیتی به اندازه‌ی ۴۰، ۵۰ یا ۵۵ گالن یا بیشتر دارند. طبیعتا انتخاب ظرفیت آبگرمکنی که خریداری می‌کنید وابسته به تعداد افرادی است که در خانه زندگی می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است در خانواده‌ای چهار نفره، تک تک افراد هر روز دوش بگیرند، ماشین ظرفشویی را روشن کنند و یک الی دو بار در روز لباس بشویند که در مجموع حدودا به ۱۰۰ گالن آب گرم یا بیشتر نیاز دارند؛ اما باید در نظر داشته باشید که این میزان از مصرف آب گرم بدان معنا نیست که چنین خانواده‌ای به آبگرمکنی با مخزن ذخیره ۱۰۰ گالنی نیاز دارد!

پارامتر FHR تخمینی از حداکثر حجم آب گرم بر حسب گالن است که یک آبگرمکن مخزن‌دار می‌تواند ظرف یک ساعت تامین کند. رتبه‌بندی مدل‌های دیواری بر اساس گالن در دقیقه (GPM) است. به طور کلی این عدد در مدل‌های دیواری نشان می‌دهد که در یک بازه‌ی زمانی معین چقدر آب گرم به شما تحویل داده می‌شود. هر چه GPM بالاتر باشد، آبگرمکن دیواری می‌تواند آب گرم بیشتری تهیه کند.

در بررسی ظرفیت آبگرمکن‌های مخزن‌دار رتبه‌ی کارکرد کالا در یک ساعت اول (First Hour Rating) مهم است، چراکه این پارامتر می‌تواند اطلاعاتی در مورد تعداد گالن آب گرمی که یک مدل مخزن‌دار می‌تواند در یک ساعت اول پس از شروع کار به شما ارائه کند را به شما دهد. این پارامتر با حروف اختصاری «FHR» مشخص می‌شود. به بیان دیگر FHR تخمینی از حداکثر حجم آب گرم بر حسب گالن است که یک آبگرمکن مخزن‌دار می‌تواند ظرف یک ساعت تامین کند.

از طرفی لازم به ذکر است که آبگرمکن‌های بدون مخزن یا همان دیواری، آب زیادی در خود نگه نمی‌دارند، بنابراین عددی که باید به دنبال آن باشید پارامتر FHR نیست، بلکه رتبه‌بندی آن بر اساس گالن در دقیقه (GPM) است. به طور کلی این عدد در مدل‌های دیواری نشان می‌دهد که در یک بازه‌ی زمانی معین چقدر آب گرم به شما تحویل داده می‌شود. هر چه GPM بالاتر باشد، آبگرمکن دیواری می‌تواند آب گرم بیشتری تحویل دهد.

اگر خانواده‌ای پرجمعیت و با نرخ بالای حمام دارید، توصیه می‌شود که از یک آبگرمکن بدون مخزن با GPM بالا استفاده کنید. به منظور فهم بهتر این پارامتر در نظر داشته باشید که ماشین‌لباسشویی‌های جدید حدودا ۷ گالن آب گرم و مدل‌های قدیمی‌تر تا تا ۱۹ گالن را در هر شست‌وشو استفاده می‌کنند. بنابراین در هر دو مدل آبگرمکن توجه به نیازهای خانواده و سبک زندگی نقش مهمی در تعیین GPM و FHR دارد.

نکات خرید آبگرمکن

ظرفیت مخزن آبگرمکن دیواری با توجه به سبک زندگی و میزان مصرف آب گرم شما در روز قابل تعیین است.

انواع آبگرمکن و مزایا و معایب هر کدام

بسته به میزان آب گرم مصرفی و نحوه گرم کردن آب به وسیله‌ی گاز یا برق، چندین گزینه‌ی مختلف برای خرید آبگرمکن وجود دارد. برخی از مدل‌های این کالا ادعا دارند که در مصرف انرژی کم‌مصرف هستند و برخی دیگر بهره‌وری بالا بدون صرف زمانی زیاد را مزیت خود می‌دانند. با توجه به همین ادعاها هم در این قسمت از این راهنما به سراغ انواع آبگرمکن‌های موجود در بازار می‌رویم تا شما را با مزایا و معایب هر یک به خوبی آشنا کنیم.

آبگرمکن ایستاده مخزن‌دار (Storage Tank Water Heater)

یکی از رایج‌ترین مدل‌های آبگرمکن به‌ویژه در ساختمان‌های قدیمی، مدل‌های مخزن‌دار هستند. این نوع آبگرمکن‌ها از یک مخزن عایق تشکیل شده‌اند که آب در درون آن گرم شده و در آن ذخیره می‌شود، سپس با استفاده‌ی کاربر آب از لوله‌ای در بالای آبگرمکن خارج می‌شود. همچنین یک شیر کاهش دما و فشار هم در ساختار آن وجود دارد که در صورت تجاوز از سطح تعیین شده برای دما و فشار به طور خودکار باز می‌شود. آبگرمکن‌های مخزن‌دار و گازی معمولاً نسبت به آبگرمکن‌های برقی انرژی کمتری مصرف می‌کنند و هزینه کارکرد کمتری (تقریباً نصف قبلی) دارند، اگرچه باید توجه داشته باشید که مدل‌های گازی اغلب گران‌تر از آبگرمکن‌های مخزن‌دار گازی هستند.

آبگرمکن بدون مخزن یا دیواری (Tankless (On-Demand) Water Heater)

راهنمای خرید آبگرمکن مخزنی و دیواری؛ انواع، نکات مهم پیش از خرید و بهترین‌ها

آبگرمکن‌های دیواری یا بدون مخزن به جای ذخیره آب، از کویل‌های گرمایشی‌ای در ساختار خود استفاده می‌کنند که به منظور گرم کردن آب در صورت نیاز استفاده می‌شود. این مدل‌ها نسبت به گزینه‌های مخزنی کم‌مصرف‌تر هستند و از لحاظ ذخیره‌سازی در فضا کارآمداند و جای زیادی را نمی‌گیرند. جالب است بدانید که به طور معمول این نوع آبگرمکن‌ها می‌توانند ۳.۵ گالن آب را بسته به دمای ورودی در دقیقه گرم کنند.

آبگرمکن بدون مخزن یا دیواری برای افرادی که معمولاً بیش از یک بار در روز دوش نمی‌گیرند و از ماشین ظرفشویی استفاده نمی‌کنند، گزینه‌ای ایدئال است. البته شایان ذکر است که در صورتی که در ناحیه‌ای با آب بسیار سخت زندگی می‌کنید احتمال گرفتگی کویل‌های آبگرمکن دیواری وجود دارد و در مواردی لازمی است هر ۶ الی ۸ ماه یک‌بار آن را سرویس کنید.

آبگرمکن‌های مخزن‌دار و گازی معمولاً نسبت به آبگرمکن‌های برقی انرژی کمتری مصرف می‌کنند و هزینه کارکرد کمتری (تقریباً نصف قبلی) دارند، اگرچه باید توجه داشته باشید که مدل‌های گازی اغلب گران‌تر از آبگرمکن‌های مخزن‌دار گازی هستند.

آبگرمکن‌های هیبریدی (Heat Pump (Hybrid) Water Heater)

به طور کلی این دسته از محصولات می‌توانند گرما را از هوا گرفته و به آب منتقل کنند، به این ترتیب حدود ۶۰ درصد انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن‌های برقی استاندارد مصرف می‌کنند، در حالی که قیمت این مدل‌ها بیشتر از مدل‌های ایستاده‌ی برقی است. البته لازم به تاکید است که آبگرمکن‌های هیبریدی در فضاهای خیلی سرد به خوبی کار نمی‌کنند و عملا باید در مناطقی قرار گیرند که حدود ۴۰ درجه فارنهایت تا ۹۰ درجه فارنهایت (حدودا ۴ الی ۳۲ سانتی‌گراد) دما داشته باشد.

از آنجایی که پمپ حرارتی آین نوع آبگرمکن در بالای آن قرار دارد، به منظور قرارگیری در محیط به ۷ فوت (حدودا ۲۱۳ سانتی‌متر) فاصله از کف زمین تا سقف نیاز دارد. همچنین فضای اطراف این محصول باید حدودا با ۱۰۰۰ فوت مکعب (۲۸۳۱۶ لیتر) فضای سرد پوشیده شده باشد تا گرمای کافی را از هوا بگیرد و به منظور تخلیه میعانات فضای مخصوصی برای آن در نظر گرفته شود.

آبگرم‌کن‌های برقی

همانطور که از نام این محصولات مشخص است، آبگرمکن برقی از جریان برق برای گرم‌ کردن آب استفاده می‌کند. این مدل‌ها معمولا نسبت به آبگرمکن گازی قیمت کمتری دارند، ولی هزینه‌های مصرف انرژی آن‌ها به مراتب بالاتر از مدل‌های گازی است. از طرفی آبگرمکن برقی به سیستم تخلیه نیاز ندارد و آب‌گرم فوری برای شما فراهم می‌کند.

آبگرمکن خورشیدی (Solar Water Heater)

آبگرمکن‌های خورشیدی محصولاتی هستند که از سلول‌های خورشیدی‌ای بر روی سقف تشکیل شده‌اند که گرمای خورشید را جذب می‌کنند و آن را به یک مایع ضدیخ مانندی، در یک سیستم بسته که به مخزن آب می‌رسد، منتقل می‌کنند. آبگرمکن‌های خورشیدی بهترین گزینه برای مناطق گرم و آفتابی است، اما باید بدانید که در روزهای سرد و ابری احتمالا خبری از آب گرم مطبوع نیست!

آبگرمکن‌های چگالشی (Condensing Water Heater)

آبگرمکن‌های چگالشی مخزنی به ظرفیت بیش از ۵۵ گالن دارند و کاملا مشابه با مدل‌های معمولی و مخزن‌دار هستند با این تفاوت که گازهای خروجی‌ای را که معمولاً از دودکش خارج و باعث هدر رفتن انرژی می‌شوند را به شکلی بهینه جذب می‌کند. این گازها از طریق یک سیم پیچ در پایه‌ی دستگاه جذب می‌شوند و بخشی که آب سرد ورودی از آنجا وارد می‌شود را گرم می‌کننند تا آب بتواند به شکلی بهینه گرما را جذب کند.

۶ نکته‌ی کلیدی پیش از خرید انواع آبگرمکن

راهنمای خرید آبگرمکن

همچون هر کالای دیگری خرید آبگرمکن هم باید با ملاحظاتی همراه باشد تا بتوانید انتخابی ماندگار و باکیفیت داشته باشید و از خرید خود پشیمان نشوید.

۱. گارانتی در خرید آبگرمکن حرف اول را می‌زند

اغلب آبگرمکن‌ها معمولاً ۳ تا ۱۲ سال کار می‌کنند، اگرچه معمولاً مدل‌هایی با گارانتی طولانی‌تر طول عمر بیشتری هم دارند. همچنین گفته می‌شود که طول عمر یک آبگرمکن با کیفیت مخزن دار تقریبا ده سال است، درحالی که مدل‌های آبگرمکن دیواری تا دو برابر این مدت عمر می‌کنند. در هر حال مدل‌هایی با مشعل‌های بزرگ‌تر که می‌توانند گرمایش آب را سرعت ببخشند و عایق ضخیم‌تری برای جلوگیری از تلفات حرارتی دارند، بادوام‌تراند و تحت پوشش گارانتی‌های طولانی‌تری هم هستند.

در صورتی که در ناحیه‌ای با آب بسیار سخت زندگی می‌کنید احتمال گرفتگی کویل‌های آبگرمکن دیواری وجود دارد و در مواردی لازمی است هر ۶ الی ۸ ماه یک‌بار آن را سرویس کنید.

۲. به فاکتور انرژی توجه کنید ولی آبگرمکن برقی نخرید!

کارایی کالا یکی از فاکتورهایی است که یک آبگرمکن ساده را به بهترین آبگرمکن برای خرید خانگی تبدیل می‌کند. در همین راستا به منظور تشخیص میزان کارایی دستگاه در هنگام خرید آبگرمکن باید به فاکتوری به نام EF یا همان فاکتور انرژی توجه داشته باشید. هرچه فاکتور انرژی آبگرم‌کن بالاتر باشد میزان کارایی آن هم بیشتر است. آبگرمکن‌های برقی مقدار EF بین ۰.۷ تا ۰.۹ دارند در حالی که مدل‌های گازی فاکتور انرژی‌ای بین ۰.۵ تا ۰.۶ را پوشش می‌دهند. البته اگرچه فاکتور انرژی مدل‌های برقی آبگرم‌کن بالاتر از نمونه‌های گازی است اما باید بدانید که مصرف برق این کالاها به شکلی سرسام‌آور بالاست و عملا ارزش خرید برای محیط‌هایی با گازکشی شهری ندارد.

اگر در زمان خرید آبگرمکن مخزن‌دار با مخازنی همراه با پوششی شیشه‌ای مواجه شدید، بهتر است آن را را خریداری کنید؛ چراکه این نوع از مخزن‌ها به منظور جلوگیری از خوردگی طراحی شده‌اند

۳. به ویژگی‌های فانتزی توجه نکنید!

برخی از برندها قابلیت ضدرسوب بودن محصولات خود را تبلیغ می‌کنند که با چرخاندن آب، احتمال رسوب گیری کف مخزن را کاهش می‌دهند. در حالت کلی اگرچه رسوبات آب مب‌توانند عمر المنت‌های گرمایشی آبگرمکن را کوتاه کنند، اما باید به خاطر داشته باشید که با خرید مدلی بادوام نیاز به این ویژگی‌های فانتزی ندارید. بنابراین فقط و فقط به دنبال کالایی با ضمانت ۱۲ ساله باشید که معمولاً شامل المنت‌های حرارتی ضخیم‌تر و با کیفیت‌تر  در مدل‌های دیواری می‌شود.

۴. به دنبال محصولی با شیر تخلیه‌ی برنجی و ترموستات باشید

شیر تخلیه در ساختار آبگرمکن‌ها به تخلیه‌ی بخار دستگاه در زمان افزایش فشار کمک می‌کند. در همین راستا توصیه می‌شود که به دنبال آبگرمکنی با شیر تخلیه‌ی برنجی باشد. همچنین اگر با مخازنی همراه با پوششی شیشه‌ای مواجه شدید، بهتر است آن را را خریداری کنید؛ چراکه این نوع از مخزن‌ها به منظور جلوگیری از خوردگی طراحی شده‌اند. لازم به ذکر است که اگر آبگرم‌کن مجهز به ترموستات باشد، به‌معنی آن است که می‌توانید میزان دمای آن را بطور موثری کنترل کنید.

۵. نمایشگرهای دیجیتال کار با آبگرمکن را راحت‌تر می‌کند!

6 نکته‌ی کلیدی پیش از خرید انواع آبگرمکن

این نمایشگرها به شما در نظارت بر سطوح فشار و دما و سفارشی کردن عملکرد دستگاه کمک می‌کنند. برخی از آبگرمکن‌های هیبریدی یا برقی به شما این امکان را می‌دهند که دستگاه را در زمان عدم استفاده روی حالت استندبای قرار دهید، بنابراین انتخاب مدل‌های دارای نمایشگر می‌تواند در راستای بهبود عملکرد آبگرم‌کن بسیار موثر باشد.

۶. آبگرمکنی با سیستم جرقه‌زنی خودکار خریداری کنید

به طور کلی همه‌ی ما با آبگرمکن‌های شمعک‌دار آشنا هستیم، زیرا این مدل‌ها جزو نمونه‌های قدیمی بازار محسوب می‌شوند، اما وجود این بخش در دستگاه به شکلی که همواره روشن است می‌تواند هزینه‌ی مصرف گاز را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. در عین حال امروزه محصولاتی وارد بازار شده‌اند که بدون شمعک کار می‌کنند و به چیزی به نام سیستم جرقه زن خودکار آیونایز وابسته هستند. مکانیزم عملکرد این سیستم به گونه‌ای است که در حالت عادی، دستگاه کاملا خاموش است، ولی به محض باز کردن شیر آب‌گرم، سیستم جرقه زن خودکار آبگرمکن را روشن می‌کند و شما می‌توانید از آب گرم فوری استفاده کنید.

پرفروش‌ترین مدل‌های آبگرمکن برقی و گازی

در کنار جزئیات و نکات اساسی‌ مطرح شده در این مقاله لازم است تا با مدل‌های محبوب این کالا در سایت دیجی‌کالا هم آشنا شوید، تا خرید بهتری را تجربه کنید.

آبگرمکن دیواری جی اچ ام مدل G2116

آبگرمکن دیواری جی اچ ام مدل G2116 گزینه‌ای پرفروش در بین مدل‌های گازی آبگرمکن دیواری است که دارای مشخصات ویژه‌ای همچون مخزن ۵ لیتری، بدون نیاز به سرویس دوره‌ای کوتاه مدت، دارای شیر اطمینان ۲ حالته، قابلیت کار با فشاری در حدود ۱۳ بار، بدنه‌ای از جنس ورق مسی ۰.۴ میلیمتری، دارای ورق مبدل ۲.۵ میلی‌متری و وزن ۲۴ کیلوگرم است. این نوع محصول گرمایش آب از جمله نمونه‌هایی است که بنابر گفته‌ی خریداران با فشار کم آب هم پاسخگوی نیازهای شماست و با توجه به ابعادی که دارد به‌راحتی در فضاهای کوچک و جمع‌وجور آشپزخانه‌های امروزی قرار می‌گیرد.

آبگرمکن دیواری جی اچ ام مدل G2116

آبگرمکن گازی ایران شرق مدل ۲۰۰ ورق ۴

یکی از مدل‌های مخزن‌دار آبگرمکن در سایت دیجی‌کالا که قابلیت تنظیم دما هم دارد آبگرمکن گازی ایران شرق مدل ۲۰۰ ورق ۴ است. این نوع محصول تولیدکننده‌ی آب‌گرم، مخزنی با ضخامت ۴ میلی‌متر دارد که همین مساله هم به طول عمر بالای این کالا کمک شایانی می‌کند. از طرفی حجم منبع آن به ۲۰۰ لیتر می‌رسد که برای خانواده‌های پرجمعیت گزینه‌ای معقول به شمار می‌رود. از دیگر مشخصات این نوع آبگرمکن ایستاده می‌توان به مواردی همچون بدنه‌ای با رنگ پودری و از نوع الکترواستاتیک، وزن ۱۱۹ کیلوگرمی، توان ۷ واتی، ارتفاع ۱۸۶ سانتی‌متری و دودکش دار با قطر ۱۰ سانتی‌متر اشاره کرد که همین موارد هم این نوع آبگرمکن را به گزینه‌ای ایدئال برای خرید تبدیل کرده است.

آبگرمکن گازی ایران شرق مدل 200 ورق 4

آبگرمکن گازی سپهر الکتریک مدل SE7170

یکی دیگر از مدل‌های مخزن‌دار و پرفروش بازار آبگرمکن گازی سپهر الکتریک مدل SE7170 است که دارای مشخصاتی شامل مخزن ورق روغنی از نوع EK2 با ضخامت ۳ میلی‌متر، حجم مخزن ۱۶۰ لیتری، ضد بخار و ضد مواد قلیایی، مجهز به رگلاتور، گاورنردار با قابلیت کنترل اتوماتیک دمای مخزن، دارای شیر اطمینان و شیر تخلیه‌ی برنجی و دوگانه‌سوز (گاز مایع و گاز شهری) است. وزن این کالا حدودا ۶۰ کیلوگرم است و ارتفاع آن به ۱۶۰ سانتی‌متر می‌رسد؛ همچنین توان این نوع آبگرمکن در حدود ۹۰ وات است که جزو محصولاتی با قدرت متوسط به شمار می‌رود.

آبگرمکن گازی سپهر الکتریک مدل SE7170

آبگرمکن برقی مدل آراتا ۱۱۰۶

یکی از گزینه‌های برقی پرفروش و البته با قیمت بسیار کم بازار آبگرمکن برقی مدل آراتا ۱۱۰۶ است که دارای مشخصه‌هایی همچون قابلیت تنظیم دما، مجهز به مخزن ۶ لیتری، توان ۲۰۰۰ وات و با قابلیت نصب شیر مخلوط به طور مستقیم روی بدنه است. آبگرمکن برقی مدل آراتا ۱۱۰۶ امکان نصب به شکل دیواری و ایستاده را دارد و گزینه‌ای ایدئال برای مصارف پائین آب گرم مانند استفاده در روشوئی یا سرویس حیاط (برای تامین آب حمام گزینه‌ای مناسب نیست!) است. لازم به ذکر است که کارکرد این محصول به فشار و دبی آب ورودی وابسته نیست و حتی با کمترین فشار آب هم کار می‌کند.

آبگرمکن برقی مدل آراتا 1106

آبگرمکن برقی برفاب مدل ۳۵EW

بدنه‌‌ای از جنس استیل ضدزنگ، قابلیت تنظیم دما، جذابیت بصری، توان ۲۰۰۰ واتی، مجهز به ترموستات و حجم مخزن ۳۵ لیتری تنها بخشی از مشخصات آبگرمکن برقی برفاب مدل ۳۵EW است. این کالای پرفروش دارای یک المنت حرارتی است و می‌توان آب گرم با دمای ۳۰ الی ۹۰ درجه‌ی سیلسیوس را برای شما تامین کند. البته لازم به ذکر است که آبگرمکن برقی برفاب مدل ۳۵EW به منظور استفاده در محیط‌ها و فضاهایی مانند کافی‌شاپ‌ها و آرایشگاه‌ها گزینه‌ای کارآمد محسوب می‌شود. وزن این محصول ۲۵.۵ کیلوگرم است و به همین دلیل هم قابلیت حمل و جابه‌جایی آبگرمکن را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند.

آبگرمکن برقی برفاب مدل 35EW

آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل ۳۰۲۰

آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل ۳۰۲۰ یکی از محصولات باکیفیت برند معتبر ایران شرق است که با وجود سیستم قطع خودکار، ترموستان و شیر اطمینان می‌تواند امنیت و آرامش را در محیط شما پدید آورد. البته در کنار مساله ایمنی جالب است بدانید که این مدل آبگرمکن قابلیت کار با آب فشار کم (حداقل فشار آب برای راه‌اندازی دستگاه ۰.۲ بار) را دارد و ظرفیت حرارتی آن به ۱۸۰۰۰ می‌رسد. آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل ۳۰۲۰ مجهز به کنترل هوشمند شعله است و شمعک آن از نوع دائمی است. همچنین حجم منبع آن ۳۳ لیتر است که برای خانواده‌های کم‌جمعیت انتخابی مناسب است.

آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل 3020

آبگرمکن برقی مدل SL-X2-55

یکی از مدل‌های لمسی بازار که با وجود نمایشگر واضحی که دارد می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد، آبگرمکن برقی مدل SL-X2-55 است. این کالا در عین حال که قیمت مناسبی دارد، دارای امکان تنظیم قدرت گرمایی و درجه‌ی آب خروجی، بدنه‌ای از جنس فولاد ضد زنگ با توان ۵۵۰۰ وات است. به طور کلی ولتـاژ ورودی َاین نوع آبگرمکن برقی ۲۲۰ ولت است و می‌تواند آب را تا دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد داغ کند. حجم مخزن این کالای دیواری ۰.۲۸ لیتر است و برای تامین آب گرم برای حمام مناسب گزینه‌ای با ارزش خرید بالاست.

آبگرمکن برقی مدل SL-X2-55

آبگرمکن برقی مدل جنرال ۲۰ لیتری

بدنه‌ی آهنی، قابلیت تنظیم دما، وزن ۲۰ کیلوگرمی، مجهز به ترموستات، حجم مخزن ۳۰ لیتری و ارتفاع ۷۰ سانتی‌متری تنها بخشی از ویژگی‌های آبگرمکن برقی مدل جنرال ۲۰ لیتری است. این مدل آبگرمکن با استفاده از برق شهری کار می‌کند و با سایز متوسط و توان بالای خود می‌تواند نیاز به آب گرم در منازل کوچک و فضاهای اداری را به خوبی پاسخ دهد. به منظور رفع نگرانی شما از بابت زنگ‌زدگی و خوردگی منبع این کالا لازم است بدانید که مخزن این محصول گالوانیزه است و برای پوشش بدنه‌ی آن از رنگ اپوکسی پلی‌استر استفاده شده است.

آبگرمکن برقی مدل جنرال 20 لیتری

آبگرمکن گازی جنرال مدل TK-50

آبگرمکن گازی جنرال مدل TK-50 یکی دیگر از مدل‌های مخزن‌دار و ایستاده‌ی بازار است که به شکل دوگانه‌سوز یعنی هم با گاز شهری و هم مایع کار می‌کند. این نوع آبگرمکن گازی توانی در حدود ۲۰۰۰ وات دارد و وجود ترموستات در ساختار آن عملکرد بی‌نقص آن را تضمین می‌شکند. لازم به ذکر است که بدنه‌ این محصول آرگونومیک و از جنس استیل ضدزنگ است و نسبت به مدل‌های ایستاده‌ی دیگر فضای کمتری را اشغال می‌کند.

آبگرمکن گازی جنرال مدل TK-50

آبگرمکن گازی جنرال مدل TK-50

۱۳ %
۵,۳۰۰,۰۰۰
۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

آبگرمکن دیواری لرد مدل TK-50

امکان تنظیم دبی آب، بدنه‌ای از جنس استیل، کنترل هوشمند بدون شمعک و دارای سیستم جرقه زن خودکار از مشخصه‌های اساسی و جالب توجه آبگرمکن دیواری لرد مدل TK-50 است. این نوع آبگرمکن ۳۳ کیلوگرم وزن دارد و ظرفیت حرارتی آن به ۴۰۰۰۰ وات می‌رسد. این کالای گرمایشی استانداردهای داخلی و استاندارد کیفیت اروپا CE را دریافت کرده است و راندمان آن به بالای ۷۸ درصد می‌رسد. همچنین امکان تنظیم شعله به صورت ولومی و پیوسته در کنار کلید حرارتی روی مبدل و کلاهک تعدیل کنترل هوشمند شعله و فن تخلیه آلاینده‌ها ارزش خرید این آبگرمکن را چندین برابر کرده است. لازم به ذکر است که حجم مخزن این دستگاه ۵۰ لیتر است و ارتفاع آن به ۱۱۰ سانتی‌متر می‌رسد.

آبگرمکن دیواری لرد مدل TK-50

آبگرمکن گازی ایران شرق مدل دیواری لاله ظرفیت ۵۰ لیتر

آبگرمکن گازی ایران شرق مدل دیواری لاله کالایی با ظرفیت ۵۰ لیتر است که در کنار آن دارای مشخصه‌هایی همچون امکان تنظیم شعله، مخزنی به ضخامت ۲.۶ میلی‌متر، وزن ۵۴ کیلوگرمی، توان ۲۲ وات، مجهز به فشارشکن خودکار، شیر کنترل در قسمت جلویی و قطر دودکشی به اندازه‌ی ۱۰ سانتی‌متر است، البته وجود دودکش و کلاهک تعدیل نباید شما را از نقطه نظر زیبایی‌شناسی نگران کند چراکه کلاهک آبگرمکن به منظور حفظ زیبایی این محصول در داخل بدنه‌ی دستگاه قرار گرفته است.

آبگرمکن گازی ایران شرق مدل دیواری لاله ظرفیت 50 لیتر

کلام پایانی

در پایان این راهنمای خرید باید خاطر نشان کرد که خرید یک آبگرمکن دیواری با تولید آب گرمِ بدون محدودیت همراه است، این در حالی است که آبگرمکن‌های مخزنی حد مشخصی برای تولید جریان آب گرم دارند. همچنین مدل‌های دیواری قابلیت ذخیره‌سازی در محیط‌های کوچک را دارند و به هیچ‌وجه دکوراسیون آشپزخانه را تحت شعاع قرار نمی‌دهند. البته در کنار این مزایا که باید در نظر داشته باشید که یکی از شایع‌ترین معایب گزینه‌های دیواری، قیمت بالای آن نسبت به نمونه‌های مخزن‌دار و هزینه‌های بالای نصب (با در نظر گرفتن لوله‌کشی مخصوص) آن است. در کنار این موارد صرف زمان طولانی‌تر در گرم کردن آب، از معایب بزرگ آبگرمکن‌های دیواری به شمار می‌رود، در حالی که آبگرمکن‌های مخزنی آب گرم را از قبل در منبع خود آماده کرده‌اند و همزمان با باز کردن شیر آب، گرمای آن را حس خواهید کرد.

منبع: CR

کندوکاو بیشتر
بهترین برند آبگرمکن دیواری چیست؟
یکی از محبوب‌ترین برندهای آبگرمکن دیواری در بین مردم ایران شرق و بوتان است که به گفته‌ی برخی افراد پس از ۱۸ سال همچنان به‌خوبی کار می‌کند.
FHR در آبگرمکن به چه معناست؟
FHR یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در تعیین ظرفیت‌ مناسب‌ آبگرمکن موثر است. این پارامتر میزان آبی‌ که در یک ساعت توسط دستگاه گرم می‌شود را نشان می‌دهد.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar کاربر 1

    صحبت در مورد آبگرمکن بوتان که یکی از برندهای قدیمی و دوست داشتنی است، در این متن واقعا خالی بود.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه