واتساپ به‌زودی اجازه می‌دهد پیام‌های صوتی را در پس‌زمینه گوش دهید

۲۲ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

واتساپ طی چند ماه گذشته در حال کار بر روی افزودن قابلیت‌های جدید به پیام‌های صوتی خود بوده است. در آوریل سال گذشته (فروردین ماه)، این پیام‌رسان قابلیت تغییر سرعت پخش پیام‌های صوتی را در اختیار کاربران قرار داد. سپس در ماه سپتامبر (شهریور ماه)، متوجه شدیم که در حال کار بر روی افزودن ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های صوتی را رونویسی کنند و آن را به شکل متن دربیاورند. ماه گذشته، واتساپ ویژگی جدید دیگری را ارائه کرد که به شما امکان می‌دهد قبل از ارسال پیام‌های صوتی، پیش‌نمایش آن‌ها را گوش کنید. اکنون آخرین به‌روزرسانی بتا واتساپ، تغییر دیگری را به ارمغان می‌آورد که به شما امکان می‌دهد به پیام‌های صوتی در پس‌زمینه گوش بدهید.

در حال حاضر، اگر یک پیام صوتی را در واتساپ پخش کنید و به صفحه‌ی چت دیگری بروید، پخش آن متوقف می‌شود. اما WABetaInfo یک پلیر صوتی جدید را در آخرین نسخه‌ی آزمایشی واتساپ برای اندروید (نسخه ۲.۲۲.۳.۱) پیدا کرده است که به شما امکان می‌دهد پیام‌‌های صوتی را در پس زمینه پخش کنید و برای گوش کردن آن نیازی به ماندن در آن صفحه ندارید. بعد از اینکه شما یک پیام صوتی را پخش کردید و به صفحه اصلی این اپلیکیشن یا یک چت دیگر رفتید، پلیر صوتی جدید در بالای برنامه به شکل یک نوار ظاهر می‌شود. این نوار شامل گزینه‌هایی است که به شما امکان می‌دهد پیام صوتی را متوقف، حذف یا دوباره به آن گوش کنید.

در حال حاضر، این ویژگی در دست توسعه است و در آخرین نسخه‌ی بتا واتساپ برای کاربران بتا در دسترس نیست. پلتفرم واتساپ هنوز هیچ اطلاعات رسمی درباره‌ی این تغییر منتشر نکرده، بنابراین نمی‌دانیم چه زمانی این قابلیت برای کاربران منتشر خواهد شد. شایان ذکر است که این اپلیکیشن محبوب مدتی است که روی این پلیر صوتی کار می‌کند. WABetaInfo اولین بار در اکتبر سال گذشته آن را در نسخه آزمایشی واتساپ برای iOS مشاهده کرد، اما برای کاربران iOS هم منتشر نشده است.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید پیام‌رسان واتساپ به‌تازگی به دلیل ارائه‌ی قابلیت‌های کاربردی، مخاطبان بیشتری را جذب کرده و همچنین می‌کوشد تا این روند خوب خود را با انتشار ویژگی‌های بهتر حفظ کند. در همین راستا، این شرکت به سراغ بخش تماس‌های صوتی رفته و قصد دارد تا طراحی آن را دستخوش تغییراتی نماید. واتساپ در حال طراحی مجدد رابط کاربری بخش تماس‌های صوتی پلتفرم خود است تا آن را جمع و جورتر و مدرن‌تر کند و فضای موجود در آن را برای کاربران بهینه‌ سازد. این طراحی جدید به‌ویژه هنگام برقراری تماس‌های صوتی گروهی زیبایی‌های خود را بیشتر نشان می‌دهد.

این پلتفرم محبوب همچنین چند ماهی است که قابلیت واکنش‌ سریع به پیام را گسترش داده و که همان‌طور که از نامش مشخص است، به کاربران اجازه می‌دهد تا به پیام‌ها واکنش سریع (Reaction) نشان دهند همان‌گونه که به پست‌ها و نظرات در اپلیکیشن فیسبوک واکنش نشان می‌دهند. به گفته‌ی یک منبع معتبر، قابلیت اعلان‌ واکنش نسبت به پیام‌ها قرار است طی یک به‌روزرسانی برای همه‌ی کاربران منتشر شود. علاوه بر این مشخص نیست که واتساپ چه زمانی ویژگی اعلان واکنش‌ پیام را برای کاربران سراسر جهان منتشر کند.

منبع: Xda-developers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه