واتساپ به‌زودی اجازه می‌دهد مدیر گروه‌ هر پیامی را حذف کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

پیام‌رسان واتساپ در ادامه‌ی روند افزودن قابلیت‌های جدید به پلتفرم خود، این بار تلاش دارد تا امکانات و قابلیت‌های بیشتری را در اختیار مدیرگروه‌ها قرار دهد. طبق آخرین گزارش‌ها و شایعه‌ها، واتساپ به‌زودی به مدیران گروه‌ها (ادمین‌ها) این اجازه را می‌دهد تا هر پیامی که توسط دیگر اعضای گروه فرستاده شد را حذف کنند و کنترل بیشتری بر اتفاقات گروه خود داشته باشند.

این قابلیت که اکنون در حال توسعه است، توسط WABetaInfo در آخرین به‌روزرسانی واتساپ برای اندروید ۲.۲.۲۲.۱.۱ کشف شده است. اما در این قابلیت جدید یه نکته وجود دارد و آن هم این است که هنگامی مدیر گروهی پیامی از کاربران را حذف کند، یادداشت پاک شدن آن باقی می‌ماند تا نشان دهد که این عمل را مدیر گروه انجام داده‌ است.

در حالی که در آخرین نسخه‌ی بتای واتساپ این قابلیت وجود دارد، اما گویا مخفی است و کاربران به آن دسترسی ندارند. به نظر می‌رسد که واتساپ هنوز روی این ویژگی کار می‌کند و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی آن را برای کاربرانش در سراسر جهان منتشر خواهد کرد.

گفتنی است که این پلتفرم محبوب در ماه‌های اخیر ویژگی‌های زیادی را برای کاربران خود ارائه کرده تا با این اقدامات محبوبیت خود را در بین پیام‌رسان‌های رقیب مانند تلگرام افزایش دهد. در یک قابلیت امنیتی، واتساپ تغییر جدیدی را ارائه کرده که با این قابلیت، کاربران غریبه برای چک کردن شما کار سخت‌تری را در پیش خواهند داشت و وضعیت آخرین بازدید و آنلاین بودن شما برای آن‌ها نشان داده نخواهد شد.

طبق گزارش منابع موثق، تنظیمات حریم خصوصی آخرین بازدید واتساپ اکنون به طور پیش‌فرض در گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفون روی گزینه‌ی «مخاطبین من» تنظیم شده، این به این معنی است که تنها مخاطبین شما قادر خواهند بود تا از وضعیت آخرین بازدید و آنلاین بودن شما مطلع شوند.

قبل از ارائه‌ی این به‌روزرسانی، تنظیمات حریم خصوصی واتساپ به طور پیش‌فرض روی گزینه‌ی «همه‌ی کاربران» تنظیم شده بود که به کاربران غریبه امکان می‌داد آخرین وضعیت بازدید و آنلاین بودن مخاطبین خود را مشاهده و ثبت کنند. به‌تازگی واتساپ با انتشار یک به‌روزرسانی برای کاربران نسخه‌ی بتا، قابلیت مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن، اطلاعات آخرین بازدید و عکس‌های پروفایل را برای آن‌ها ارائه کرده و حالا هم قصد دارد تا ویژگی جدید پنهان کردن آنلاین بودن از غریبه‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

برخی از کاربران نسخه‌ی بتای این پیام‌رسان به‌تازگی از تغییر شکل پیام‌های صوتی خود خبر دادند. گفته می‌شود این قابلیت برای تعدادی از کاربران این نسخه ارائه شده و این یعنی در مراحل اولیه‌ی آزمایش قرار دارد. باید خاطرنشان کنیم واتساپ حدود ۶ ماه قبل هم روند آزمایش تغییر ظاهر پیام‌های صوتی را آغاز کرد اما مدتی بعد این ویژگی از نسخه‌ی بتا حذف شد.

اگر واتساپ این قابلیت را برای اکانت شما فعال کرده باشد، پیام‌های صوتی ارسال شده را می‌توانید با این ظاهر جدید مشاهده کنید. اما اگر طرف مقابل این قابلیت را نداشته باشد یا پیام صوتی از طرف نسخه‌های قدیمی واتساپ رسیده باشد، با این شکل و شمایل روبه‌رو نخواهید شد.

به گزارش برخی از منابع آگاه، این پلتفرم متعلق به متا در حال کار روی ویژگی هست که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا فرایند ضبط صدا را متوقف کرده و بعد از مدتی آن را دوباره از سر بگیرند. چنین ویژگی را ما در اپلیکیشن‌های کمی شاهد هستیم، اما اگر واتساپ بتواند این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار دهد، مطمئنا این یک پیشرفت چشمگیر برای این پیام‌رسان خواهد بود.

پیش از این واتساپ را به‌عنوان اپلیکیشنی می‌شناختیم که از رقبای خود قابلیت‌های بسیار کمتری دارد اما به نظر می‌رسد این رویه در حال تغییر باشد چرا که در حال حاضر این اپلیکیشن به‌سرعت در حال دریافت قابلیت‌های جدید و جذاب است. در جدیدترین به‌روزرسانی، واتساپ امکان پیش‌نمایش و بررسی پیام‌های صوتی را برای کاربرانش فراهم کرده است. با این قابلیت بسیار کاربردی، افراد می‌توانند قبل از ارسال پبام‌های صوتی به دیگر کاربران آن را گوش دهند و در صورت تأیید آن را ارسال کنند.

همچنین این شرکت طبق شایعه‌ها در حال توسعه‌ی یک پلیر برای پلتفرم خود است که اگر صحت داشته باشد، نظر بسیاری از کاربران را درباره‌ی خود تغییر خواهد داد. باید دید در روز‌های آینده، چه اخبار دیگری از قابلیت‌های جدید واتساپ در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

منبع: mspoweruser

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما