بازیگران و شخصیت‌های چرخ زمان؛ سریال فانتزی-حماسی آمازون

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
چرخ زمان

حماسه فانتزی عظیم رابرت جردن، چرخ زمان در پرایم ویدیو منتشر خواهد شد و لیست بازیگران و شخصیت‌های آن به اندازه دنیایی که در آن زندگی می‌کنند گسترده است. سری رمان جردن در سال ۱۹۹۰ با نام چشم جهان و قبل از حماسه‌های فانتزی مدرنی مانند سری بازی تاج و تخت جورج مارتین و فیلم سه‌گانه تاثیرگذار تالکین، ارباب حلقه‌ها منتشر شد. چرخ زمان داستان یک آئس سدای به نام مورین دامودرد را روایت می‌کند که برای یافتن اژدهای دوباره متولد شده به سفری چالشی می‌رود.

چند سال پیش، جف بزوس، مدیر عامل سابق آمازون، از پرایم ویدیو درخواست کرد تا اثر بعدی و مشابه با بازی تاج و تخت را بسازند و در اکتبر ۲۰۱۸ این سرویس پخش اعلام کرد که اقتباسی از حماسه چرخ زمان را تولید خواهد کرد. فیلمبرداری این سریال در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد تا این که در مارس ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا متوقف شد. در آوریل ۲۰۲۱ روند تولید دوباره شروع شد و یک ماه بعد، پرایم ویدیو فاش کرد که فصل دوم چرخ زمان نیز در حال توسعه است.

اکنون، این مجموعه قرار است سه قسمت اول خود را در پرایم ویدیو نمایش دهد و تریلرهای چرخ زمان نشان از مجموعه‌ای حماسی و گسترده دارند‌. رمان‌های جردن به دلیل جهان‌سازی خاص و سیستم جادویی پیچیده‌شان که با تالکین و دیگر بزرگان مقایسه می‌شوند، مورد ستایش قرار گرفته‌اند. بازیگران و شخصیت‌های چرخ زمان بسیار گسترده هستند. پس با هم به بررسی این شخصیت‌ها و افرادی که نقش آن‌ها را بازی می‌کنند می‌پردازیم.

۱. مویرین دامودرد، آئس سدای – روزاموند پایک

چرخ زمان

روزماند پایک در نقش مویرین دامودرد و با نام مستعار مویرین سدای، عضوی از انجمن کاملا زنانه آئس سدای است و می‌تواند قدرت واحد را که نوعی جادو در چرخ زمان است، به کار بگیرد. مویرین شخصی است که وقایع سریال را آغاز می‌کند. او و نگهبانش، لن، به دنبال اژدهای متولد شده می‌گردند. آن‌ها به اموندز فیلد می‌روند که روستای کوچکی است که از سایر نقاط جهان جدا شده است. از آن‌جا به بعد، مویرین مسئولیت سفری را بر عهده می‌گیرد که زندگی تمام افراد را تغییر می‌دهد. روزماند پایک قبل از جستجوی اژدهای دوباره متولد شده، بیشتر به خاطر بازی در نقش امی دان در فیلم دختر گمشده اثر دیوید فینچر شناخته می‌شد اما او اخیرا در فیلم‌هایی مانند جنگ خصوصی و من خیلی مراقب هستم نیز ظاهر شده است.

۲. ال لن ماندراگوران – دنیل هنی

چرخ زمان

دنیل هنی نقش ال لن ماندراگوران را بازی می‌کند که معمولا با نام لن، نگهبان مویرین سدای شناخته می‌شود. یک نگهبان و آئس سدای پیوند خاصی با هم دارند و نگهبانان به هر قیمتی از جان افراد آئس سدای محافظت می‌کنند. رابطه مویرین و لن عمیق‌تر از بسیاری از افراد و عشقشان به یکدیگر واضح است. لن به عنوان یک جنگجو، مسیریاب و جنگنده بسیار ماهر، فردی مناسب برای کمک به مویرین در ماموریتش است و جهان و اساطیر چرخ زمان را به خوبی می‌شناسد. خود هنی نیز در چندین فیلم برجسته از جمله مردان ایکس: ریشه‌های ولورین و ۶ قهرمان بزرگ ظاهر شده است.

۳. رند ال ثور – جاشوا استرادوفسکی 

چرخ زمان

رند ال ثور با بازی جاشوا استرادوفسکی یکی از افرادی است که می‌تواند اژدهای دوباره متولد شده باشد و همین موضوع او را در تیررس مویرین قرار می‌دهد. رند از یک زندگی ساده و گله‌داری گوسفندان با پدرش، تام، به سفری حماسی با دوستان دوران کودکی‌اش، مت و پرین می‌رود. او در این سفر پرمخاطره، در کنار عشقش، اگوین خواهد بود. استرادوفسکی تا به حال در چندین فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است اما چرخ زمان بزرگ‌ترین هنرنمایی او خواهد بود.

۴. مت کاتون – بارنی هریس

چرخ زمان

بارنی هریس در فصل ۱ نقش مت کاتون را بازی می‌کند اما در فصل دوم چرخ زمان، دونال فین، نقش این شخصیت را ایفا خواهد کرد. دونال فین بیشتر به خاطر نقش‌هایش در سریال نفرین‌شده (با بازی کاترین لنگفورد) و یکی دیگر از سریال‌های فانتزی مهم، ویچر، شناخته می‌شود که هر دو مجموعه در نتفلیکس در دسترس هستند. مت دوست دوران کودکی پرین و رند است و او نیز در سفر آن‌ها با مویرین حضور خواهد داشت. او که به جوکر دهکده معروف است، معمولا کمی شیطنت دارد. هریس را قبلا در فیلم‌هایی مانند پیاده‌روی طولانی بیلی لین بین دو نیمه و روایت بریکستون دیده‌ایم.

۵. پرین آیبارا – مارکوس رادرفورد 

چرخ زمان

پرین آیبارا با بازی مارکوس رادرفورد، یکی از سه تاورنی است که مویرین در اموندز فیلد به دنبال آنان می‌گردد. پرین، آهنگر است و به دلیل مسن‌تر بودن شخصیت‌های سریال چرخ زمان نسبت به منبع اصلی، داستان را به عنوان فردی متاهل آغاز می‌کند. البته او نیز باید به همراه مت و سایر دوستانشان، اموندز فیلد را ترک کند. رادرفورد قبل از چرخ زمان، سال گذشته در سریال تلویزیونی ضدگلوله بازی کرد.

۶. اگوین ال ور – مدلین مدن

چرخ زمان

مدلین مدن در قالب شخصیت اگوین ال ور، دختر متصدی اموندز فیلد، ایفای نقش می‌کند. با توجه به سن اگوین در سریال، او در شرف پیوستن به شورای زنان روستای خود است و آن‌ها در برنامه‌های مویرین برای یافتن اژدهای دوباره متولد شده جای می‌گیرند. مدن قبلا در سریال‌هایی مانند پیکنیک در شهر معلق و دورا و شهر گمشده طلا، بازی کرده است.

۷. ناینیو ال میرا – زویی رابینز

چرخ زمان

زویی رابینز در نقش ناینیو ال میرا، فرد خردمند روستای اموندز فیلد است که با قدرت واحد یا همان سیستم جادویی چرخ زمان، ارتباط دارد. ناینیو شدیدا از دوستانش محافظت می‌کند و وقتی آن‌ها با مویرین و لن از دهکده خارج می‌شوند تعقیبشان می‌کند. رابینز قبلا در فیلم کریسمس سیاه در سال ۲۰۱۹ و سریال تکاوران نینجا بازی کرده است.

۸. شخصیت‌های مکمل چرخ زمان 

چرخ زمان

آلوارو مورته در نقش لوگین آبلار: لوگین مردی است که می‌تواند قدرت واحد را مهار کند و خود را به عنوان اژدهای دوباره متولد شده معرفی می‌نماید و همین ادعا او را مورد هدف انجمن آئس سدای قرار خواهد داد.

مایکل مک‌الهاتون در نقش تام الثور: مک‌الهاتون از بازی تاج و تخت به چرخ زمان می‌آید و نقش پدر رند و مردی را بازی می‌کند که بیشتر از آن‌چه که می‌گوید، از گذشته پسرش آگاه است. او همچنین شمشیر هرون مارک را به رند هدیه می‌دهد که در سرتاسر سریال، نقش مهمی خواهد داشت.

کیت فلیت وود در نقش لیاندرین گویرال: لیاندرین سدای، یکی از اعضای گروه آجای قرمز و یک ضدقهرمان محوری است. آجای قرمز فرقه‌ای جادویی از آئس سدای است که مردانی را که می‌توانند قدرت واحد را هدایت کنند، پیدا کرده و تربیت می‌کند و از این طریق، مرز بین خیر و شر را تعیین می‌نماید.

الکساندر ویلوم در نقش تام مریلین: تام مسافری است که از روستایی به روستای دیگر می‌رود و آهنگ‌ها و ترفندهایی خاص اجرا می‌کند تا مسافران مسافرخانه‌ها را سرگرم کند. او درگیر ماجراهای اموندز فیلد و مویرین دامودرد خواهد شد.

یوهان مایرز در نقش پادان فین: پادان فین یک تاجر دوره‌گرد است که در شب‌های زمستانی به اموندز فیلد می‌آید. او هم با سه تاورن در دو رودخانه مرتبط است و به یک چهره کلیدی در مبارزه آن‌ها با دارک‌وان تبدیل خواهد شد.

عبدالسالس در نقش ایمون والدا: ایمون یک سفیدپوش و عضوی از فرزندان نور است. سفیدپوش‌ها به دلیل نفرت از آئس سدای و روش های وحشیانه شکنجه‌شان، معروف هستند.

استوارت گراهام در نقش جئوفرام بورنهالد: جئوفرام بورنهالد یک فرمانده سفیدپوش است که در طول سریال با رند و دوستانش که با مویرین سفر می‌کنند، درگیر می‌شود.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما