چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول‌شونده نشان نمی‌دهد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ رول‌شونده

سامسونگ اگرچه در ساخت گوشی‌های تاشو فعالیت زیادی دارد اما هنوز به تولید گوشی‌های رول‌شونده هیچ تمایل خاصی نشان نداده است.

در بازار گوشی‌های هوشمند، سامسونگ بدون شک در حال حاضر بهترین شرکت فعال در این زمینه است. هیچ شرکتی حتی نزدیک به سامسونگ هم نیست اما در بازار گوشی‌های رول‌شونده اوضاع فرق دارد. هیچ شرکتی در این بخش فعالیت ندارد ولی با توجه به اینکه گفته می‌شود سال آینده قرار است دوران شکوفایی گوشی‌هایی با نمایشگر منعطف باشد، انتظار داشتیم یک سری از شرکت‌ها حداقل تلاشی در این زمینه انجام دهند که در کمال تعجب سامسونگ اصلا حرکت خاصی انجام نداده است.

از آن‌جایی که سامسونگ طی یکی دو سال اخیر از نمایشگرهای منعطف زیادی رونمایی کرده، انتظار می‌رفت استراتژی بعدی شرکت تولید گوشی‌های رول‌شونده باشد. اما یکی از تحلیلگران مؤسسه‌ی تحقیقاتی UBI Research معتقد است از آن‌جایی که گوشی‌های رول‌شونده (اسلایدی) در صورتی هم که راهی بازار شوند با گوشی‌های تاشو در یک دسته قرار می‌گیرند و نه در دسته‌ای جدا، بعید است سامسونگ تمرکز خود را روی آن‌ها منعطف کند. به‌جای این کار، این شرکت کره‌ای به احتمال زیاد به ساخت همان گوشی‌های تاشو ادامه خواهد داد.

اما این کار احتمالا باعث می‌شود شرکت‌های دیگر از خلا به وجود آمده استفاده کرده و گوشی‌های رول‌شونده‌ی خود را راهی بازار کنند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اوپو، ویوو، شیائومی و لنوو اشاره کرد. تحلیلگر یادشده می‌گوید چون این شرکت‌ها نمی‌توانند در بازار گوشی‌های تاشو با گلکسی زد فولد و زد فلیپ رقابت کنند به احتمال زیاد به سراغ تولید گوشی‌های اسلایدی یا همان رول‌شونده خواهند رفت تا بدین ترتیب بتوانند با سامسونگ و گوشی‌های تاشوی قدرتمندش رقابت کنند.

ماه گذشته بود که موتورولا در رویداد لنوو Tech World از یک گوشی رول‌شونده (طرح مفهومی) رونمایی کرد که امکان افزایش اندازه از ۴ تا ۶٫۵ اینچ را داشت. این یعنی شرکت‌های چینی در تلاش هستند تا با تولید گوشی‌های رول‌شونده خود را از سامسونگ متمایز کنند. حال باید دید برنامه‌ی سامسونگ برای سال آینده و به طور کلی گوشی‌های منعطف چیست و آیا شرکت‌های چینی با ساخت گوشی‌های رول‌شونده می‌توانند این شرکت کره‌ای و گوشی‌های تاشویش را به چالش بکشند یا خیر.

منبع: Android Authority

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما