قابلیت واترمارک دوربین در One UI 5.0 به گوشی‌های سامسونگ می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ واترمارک

اینطور که به نظر می‌رسد، در آپدیت رابط کاربری One UI 5.0 قرار است قابلیت واترمارک به اپلیکیشن دوربین گوشی‌های سامسونگ اضافه شود.

در حال حاضر وقتی با بسیاری از گوشی‌های اندرویدی عکاسی کنید، می‌بینید که واترمارک هم به گوشه‌ی تصویر اضافه می‌شود. سامسونگ هم چند سال قبل این قابلیت را به گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده‌اش اضافه کرد اما هیچوقت شاهد عرضه‌ی آن برای گوشی‌های پرچم‌دار شرکت نبوده‌ایم. اما اینطور که به نظر می‌رسد، با رابط کاربری One UI 5.0 قرار است این اتفاق رخ دهد.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که سامسونگ امکان اضافه کردن واترمارک به تصاویر را از چندین سال قبل به گوشی‌هایش اضافه کرده اما در گوشی‌های پرچم‌دار، فقط می‌شود از طریق اپلیکیشن photo editor، آن هم بعد از ثبت یک تصویر این کار را انجام داد. در رابط کاربری جدید اما واترمارک به صورت خودکار و بلافاصله بعد از ثبت هر تصویر روی آن قرار داده می‌شود.

اگرچه به صورت کلی اضافه شدن واترمارک قابلیتی نیست که تجربه‌ی کاربری را متحول کند اما جز معدود قابلیت‌هایی به حساب می‌آید که قرار است از گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده به گوشی‌های پرچم‌دار راه پیدا کند. اتفاقی که معمولا هیچوقت شاهد رخ دادن آن نیستیم.

سامسونگ واترمارک

البته این قابلیت جدید در One UI 5.0 کاملا قابل شخصی‌سازی خواهد بود. این یعنی شما می‌توانید انتخاب کنید آیا در درجه‌ی نخست می‌خواهید واترمارک به نمایش در بیاید یا خیر. اگر بله، حتی می‌توانید متن و محل قرارگیری آن را هم شخصی‌سازی کنید. نکته‌ی جالب‌تر اینجاست که حتی می‌توانید از لیستی که سامسونگ برای شما در نظر گرفته، نوع فونت نوشته‌های واترمارک را هم انتخاب کنید.

اینطور که به نظر می‌رسد، تمام گوشی‌های سامسونگ که واجد شرایط دریافت One UI 5.0 هستند، این قابلیت جدید را دریافت خواهند کرد. گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده هم که پیش از این قابلیت یادشده را در خود داشته‌اند، امکانات شخصی‌سازی جدید را دریافت خواهند کرد. البته عرضه‌ی این قابلیت برای همه‌ی گوشی‌های سامسونگ فعلا در حد یک شایعه است و باید منتظر بمانیم ببینیم خود شرکت چه خبری را در رابطه با این موضوع منتشر می‌کند.

منبع: SamMobileبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. اهورا

    من تو اندروید ۱۱ این واتر مارک رو دارم ولی فقط متنش قابل تغییر هستش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما