شیائومی برای تولید خودروهای برقی با شرکت BAIC مذاکره می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
خودروهای برقی شیائومی

برنامه‌های بلند مدت شیائومی برای تبدیل شدن به یک شرکت تولیدکننده‌ی خودروهای برقی تا سال ۲۰۲۴ اخیراً با موانعی روبرو شده است. با این حال، این شرکت ممکن است دوباره اهداف جاه‌طلبانه‌ی خود را از سر بگیرد، زیرا گفته می‌شود که شیائومی در حال مذاکره با شرکت گروه خودروسازی پکن یعنی BAIC برای تولید نسل اول خودروهای الکترونیکی خود است.

شیائومی قبلاً اعلام کرده بود که تصمیم دارد خودروهای برقی را به اکوسیستم محصولات خود اضافه کند. این شرکت در ابتدا قصد داشت که این خودروها را به تنهایی بسازد و برای انجام این کار از مقامات چینی درخواست‌هایی نیز کرده بود. اما در شرایط فعلی برای دریافت مجوز ساخت خودرو‌های برقی خود با موانع نظارتی سخت و غیرمنتظره‌ای مواجه شده است.

با این حال اما این شرکت بزرگ فناوری چینی همچنان تصمیم دارد نسل اول خودروهای برقی خود را تا سال ۲۰۲۴ روانه‌ی بازار کند و حتی اگر نتواند به تنهایی از پس این کار بر بیاد، با دیگر شرکت‌های ساخت خودروهای برقی برای رسیدن به این هدف همکاری خواهد کرد. در همین راستا و طبق گزارش بلومبرگ، شیائومی اکنون مشغول مذاکره با گروه BAIC برای تولید خودروهای الکتریکی به طور مشترک است.

این شرکت ساخت خودروهای برقی پیشنهادات متعددی را در اختیار شیائومی قرار داده که از جمله‌ی آن می‌توان به خرید سهام در کارخانه شماره ۲ هیوندای اشاره کرد که مجوز ساخت خودرو در چین را دارد و در سال ۲۰۰۸ نیز افتتاح شد. البته باید اشاره کنیم که طبق اعلام یکی از سخنگویان هیوندای، ادعا‌های گزارش شده درباره مشارکت با این دو شرکت چینی در زمینه‌ی خودرو‌های برقی صحت ندارد!

خودروهای برقی شیائومی

طبق گزارش‌های منتشر شده، این همکاری احتمالی منجر به تولید خودروهای برقی آینده با نام تجاری شیائومی و همچنین BluePark New Energy (یکی از شرکت‌های تابعه BAIC) خواهد شد. به نظر می‌رسد که تولید خودروهای برقی شیائومی، در واقع جاه‌طلبی‌های مد نظر این شرکت را محقق خواهد کرد، البته نه به روشی که مدیرعامل آن «لی جون» ممکن است تصور کرده باشد. شرکت هیوندای پکن، که محصول همکاری مشترک بین شرکت هیوندای موتور و شرکت چینی بایک است، سه کارخانه تولیدی در پکن دارد. البته کارخانه دوم هیوندای پکن بسیار قدیمی است و آماده‌سازی‌‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف باید برای تولید خودروهای برقی در این کارخانه صورت بگیرد.

شرکت BAIC که در سال ۱۹۵۸ تأسیس شد، شرکت‌ها و مؤسسات تحقیقاتی و توسعه‌ای مشهوری نظیر بایک موتور، چانگه اتومبیل، بایک نیو انرژی، هیوندای پکن و بنز پکن را در اختیار دارد. در مورد محصولات این خودروساز چینی نیز باید اشاره کرد که نسخه‌ی HI خودروی Polar Fox Alpha S مجهز به فناوری خودران شرکت هواوی فروردین ماه گذشته روانه‌ی بازار شده است. باید دید در ماه‌های آتی چه اخبار دیگری در این مورد منتشر می‌شود.

منبع: Notebookcheckبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما