Zootopia رکورد انیمیشن‌های دیزنی را شکست

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

«زوتوپیا» Zootopia، جدیدترین انیمیشن دیزنی در نخستین هفته‌ی اکران‌اش رکورد شکست‌. به‌نظر می‌رسد با توجه به عدم وجود رقیبی جدی در جدول باکس‌ آفیس، این فیلم می‌تواند به موفقیت‌های بزرگ‌تری هم دست پیدا کند.

جدیدترین انیمیشن دیزنی که افتتاحیه‌ی اکران‌اش را در جمعه‌ی هفته‌ی پیش پشت سر گذاشته است، ‌موفق شد در سالن‌های سینمای ایالات متحده، ۷۳٫۷ میلیون دلار ‌بفروشد.

Zootopia داستان یک خرگوش پلیس، همراهی‌اش با یک روباه خلافکار و درگیری آن دو در افشای یک توطئه را روایت می‌کند. فیلمی که خرگوش و روباه، شکار و شکارچی معروف قصه‌ها را این بار در شمایلی دیگر و مناسباتی جدید کنار هم قرار داده و از این طریق بر جذابیت داستان افزوده است. جذابیت Zootopia باعث شده این انیمیشن رکورد «یخ زده» (Frozen)، دیگر ساخته‌ی این شرکت را که در اولین هفته‌ی اکران‌اش در سال ۲۰۱۳، معادل ۶۷٫۴ میلیون دلار فروخته بود هم بشکند. با این حال باید این نکته را در نظر داشت که فروش این انیمیشن صرفا رکورد جدیدی در میان انیمیشن‌های شرکت دیزنی محسوب می‌‌‌‌‌‌شود؛ اما برای انیمیشین‌هایی که شرکت و استودیوهای پیکسار ساخته، رخداد جدیدی نیست.

Zootopia1

در حال حاضر Zootopia در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ جدول باکس آفیس رتبه‌ی چهارم‌ را در اختیار دارد. Zootopia در شرایطی اکران شده که احتمالا در ادامه‌ی کار هم در فروش موفق خواهد بود؛ چرا که فیلم بزرگ خانوادگی دیگری تا زمان اکران فیلم «کتاب جنگل» (انیمیشن دیگری از دیزنی) در ماه آوریل اکران نخواهد شد. «دیو هالیس» از شرکت دیزنی در این خصوص می‌گوید: “فیلم، رقیبی ندارد و در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم یک موفقیت بسیار بزرگ به دست آوریم.”

زوتوپیا پیش از این، سه هفته هم به شکل بین‌المللی اکران شده و این هفته ۶۳٫۴ میلیون دیگر فروش خارجی داشته است تا فروش جهانی فیلم را به ۲۳۲٫۵ میلیون دلار برساند. گرچه دیزنی میزان بوجه‌ی ساخت این فیلم را آشکار نکرده اما خبرگزاری «ورایتی» این بودجه را بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، اعلام کرده است.

منبع: GameSpot

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar mehdiborshedi

    ممنون از گزارش خوبتون
    چرا دیگه خبری از گزارش باکس آفیس نیست

    1. Avatar داود

      سلام چرا از باکس آفیس خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟