پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان کپی‌خور نشده‌اند؛ گول نخورید

مجید نوردوست ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰
کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند. تعطیل شدن مدرسه‌ها و کلی وقت فراغت باعث می‌شود که همه به فکر خرید کنسول بازی بی‌افتند. دستگاهی که دنگ و فنگ‌های کامپیوترهای شخصی را ندارد و به راحتی می‌تواند بازی‌های روز را اجرا کند. تنها کافی است دیسک بازی را داخل کنسول بگذارید و مشغول بازی کردن شوید. یکی دیگر از دلایلی هم کنسول‌های بازی در کشور ما به فروش می‌رسند، هزینه کم بازی کردن بود. در واقع بازی‌های کپی موجود در بازار باعث شده بودند هر بازی جدیدی با قیمت ۲ تا ۵ هزار تومان به فروش برسد. خیلی از ماها آرشیو‌های بزرگی از بازی‌های پلی‌استیشن ۱، پلی‌استیشن ۲، کامپیوتر و ایکس‌باکس ۳۶۰ داریم.

 

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند.

با کمی فکر کردن به این نتیجه میرسیدید که یک کنسول بازی می‌خرید و بازی‌هایش هم که هزینه‌ای ندارند و می‌شود کل تابستان را با آن‌ها سپری کرد. در واقع تا قبل از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ هر کنسولی که راهی بازار شده بود، کپی‌خور بود. یعنی می‌توانست بازی‌های کپی را اجرا کند.

بگذارید با شما رو راست باشم. دیگر آن زمانی که می‌شد با ۵ هزار تومان بازی خرید به پایان رسیده است. دیگر نمی‌توانید مثل ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳ و حتی پلی‌استیشن ۲ یک کنسول بازی بخرید و با هک و کپی‌خور کردن آن به بازی کردن مشغول شوید. در این نسل برای تجربه بازی‌های کنسولی باید حسابی پول بدهید.

کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد. حداقل تا این لحظه به جز چند ادعا مبنی بر هک پلی‌استیشن ۴ که آن‌ها هم هرگز به حقیقت تبدیل نشدند، هیچ چیزی درباره این موضوع منتشر نشده است. پس کلا بی‌خیال کپی خور کردن کنسول‌های بازی نسل فعلی شوید و مثل همه ما سعی کنید بازی ارجینال بخرید که دست دوم آن‌ها هم به راحتی با قیمتی کمتر پیدا می‌شوند. با این حالت کمتر بازی می‌خرید، اما بازی خوبی را تجربه می‌کنید و لذت بیشتری هم می‌برید. یادم نمی‌رود آن زمانی که بازی‌های کپی زیاد بودند، فله‌ای بازی می‌خریدم و خیلی از آن‌ها را هم هرگز بازی نمی‌کرد؛ اما الان همه چیز عوض شده و هر بازی جدید رو با کلی هیجان و شوق می‌خرم. در واقع از ماه‌‌ها قبل برای این موضوع برنامه‌ریزی می‌کنم.

 

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد.

حالا برای خیلی از ما‌ها که سال‌ها به تجربه بازی‌های کپی مشغول بودیم و عادت داشتیم کنسول‌های بازی خودمان را کپی‌خور کنیم، سخت است که بخواهیم برای سرگرمی دلخواهمان پول زیادی بدهیم. در واقع فکر می‌کنیم که بازی کردن باید تفریح ارزان قیمت و سر دستی باشد و ارزش ندارد که برای آن پول زیاد هزینه کنیم. همین طرز تفکر و سابقه کپی‌خور بودن کنسول‌های بازی باعث شده که یکسری فروشنده از فرصت استفاده کنند و کنسول‌های بازی را به اسم کپی‌خور بفروشند. وقتی که این دستگاه‌ها کپی‌خور نشده‌اند، ادعای این افراد چه معنایی دارد؟ در حالت کلی به راحتی می‌شود گفت که یکسری فروشنده به راحتی سر کاربران کلاه می‌گذارند.

کل داستان درباره این موضوع است که هم روی پلی‌استیشن ۴ و هم روی ایکس‌باکس وان می‌شود اکانت‌های مختلفی را فعال کرد. مثلا شما می‌خواهید اکانت خودتان را روی دستگاه دیگری هم فعال کنید تا بتوانید بازی‌هایی که روی پروفایل‌تان دارید را روی دستگاه دیگر دانلود کنید.  حالا بسیاری از فروشندگان با استفاده از همین ترفند سعی می‌کنند ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را قالب خریدار کنند.  روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد؛ اما از آنجایی که یک اکانت نمی‌تواند روی دو کنسول به صورت همزمان فعال باشد، فروشنده کنسول به شما می‌گوید که هرگز نباید دستگاه را به اینترنت متصل کنید. در ادامه هم می‌گوید که اگر کنسول را به اینترنت متصل کنید کپی خور دستگاه از بین مي‌رود و حتی ممکن است دستگاه‌تان بن شود. در واقع اگر صاحب اکانت آنلاین باشد و شما هم با اکانت او آنلاین شوید، صاحب اصلی اکانت از حساب کاربری خودش خارج می‌شود و به او گفته می‌شود که فرد دیگری از یک دستگاه دیگر وارد حساب او شده است. به همین راحتی هم صاحب اکانت اصلی رمز عبور را تغییر می‌دهد تا دیگر نتوانید وارد حساب او شوید. اینجاست که شما هم دیگر توانایی آنلاین شدن با این حساب کاربری را ندارید و پولی هم که به فروشنده کنسول داده‌اید از بین می‌رود.

 

روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد

موضوع جالب‌تر اینجاست که این کنسول به ظاهر کپی خور شده‌ با قیمتی گران‌تر هم به فروش می‌رسد. اختلاف قیمت این کنسول با مدلی که به اصطلاح کپی خور نشده به ۴۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. در حالی که هیچ اقدام سخت افزاری برای کپی‌خور کردن روی کنسول انجام نمی‌شود؛ این اختلاف قیمت واقعا زیاد است. در واقع هیچ کاری برای کپی خور شدن روی دستگاه صورت نگرفته؛ اما با هزینه گران‌تری هم به فروش می‌رسد و خریدار هم دلش خودش است که با قیمتی کمتر از خرید یک بازی اصل، کلی بازی دارد.

پس گول این حرف‌ها را نخورید. هیچ مدلی از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ کپی‌‌خور نشده. تنها فروشندگان می‌خواهند از بازار گران بازی‌های کنسولی برای خودشان بیشتر پول دربیاورند. در این میان هم خریداران را گول می‌زنند که بیایند کنسول‌های به ظاهر کپی‌خور شده را با قیمت خیلی بیشتر خریداری کنند. حالا بماند که با این کار خودتان را از تجربه آنلاین بازی‌ها و کلی سرویس دیگر محروم می‌کنید.

‌‌‌‌
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۷ دیدگاه
 1. عبود یه چشم عبود یه چشم

  منی که گیم نت دارم رو هر پی اس ۴ ۲۰ تا بازی گذاشتم با قیمت ۵۰۰ هزارتومان که اگه قرار بود برای هر بازی ۲۰۰ هزارتومان پول بدم که میشد ۴ ملیون تومان که برای گیم نام نیازی به انلاین بازی کردن نیست نخواهد بود. با این حساب ۳.۵۰۰ ملیون صرفه جویی کردم. و یه خوبی داره اینکه مدام دیسک این بازی اون بازی نمیکنی تو پی است همشون رو یه اکانت بنده خدایی رو پی اسم هست دیگه.

 2. سعید سعید

  با سلام والا من نمیدونم با چه منطقی باید برای یک بازی ۲۰۰ هزار تومن پول پرداخت شه اونهم در ایران که پایه حقوق اداره کار ۹۰۰ هزار تومنه در کشورهایه اروپایی و امریکایی و ژاپنی و توسعه یافته دستمزد اداره کار کارگر ساده ۲۰۰۰ هزار دلار میباشد پس ۴۰ دلار پول بازی برای انها هیچ به حساب نمی اید و حکم همان بازی های ۵ هزار تومنی را برای ما داردو حتی فقرایه امریکا هم به راحتی میتوانند این بازی هارا کلکسیونی کنند نویسنده هم خوب این قضیرو میدونه ولی متاسفانه اشاره ای بهش نکرده پس با این شرایط برای ما ایرانی ها با دلار ۴ هزار تومنی و پایه حقوق ۹۰۰ هزار تومنی هک کردن کنسول دزدی و حرام نیست بلکه ثواب هم هست تا بچه هایه فقیر ایران هم بی نصیب از تکنولوژی نمانند

 3. Mohsen Mohsen

  چه مال مردم خوارایی پیدا میشه!

 4. محمد محمد

  تقریباً تمام PS4 های موجود تو دیجیکالا (و کل بازار ایران) ریجن ۲ هستن.کسی اطلاع داره آیا میشه با یه کنسول ریجن ۲ از PlayStation Store آمریکای شمالی خرید کرد؟ چون قیمت بازی های یه کم قدیمی تر خیلی به صرفه تره عموماً.

  1. ملیکا ملیکا

   موقعیت استور برای هر شخص به آدرس اکانت شخص بستگی داره نه به ریجن کنسول.
   در حال حاضر روی کنسول ریجن دو با چند اکانت مختلف ما هم از استور آمریکا خرید میکنیم و هم اروپا.

 5. P.H.F P.H.F

  سلام من ایکس باکس وان دارم ۱ ترابایت وقتی رفتیم بخریم ۴۰۰ تومن گرفت۲۲ تا بازی ریخت با دوتا اکانت بعد گفت به اینترنت وصل شه همه بازی ها میپره. میخواستم بدونم اگه بازی هارو بریزم تو هارد اکسترنال بعد بشینم انلاین بازی کنم تا پسوردش عوض شه بعد یه اکانت برای خودم بسازم بعد بازی هارو از توی هارد بریزم توش میشه ایا؟لطفا جوابمو بدید ممنون.

 6. محمد قاسمی محمد قاسمی

  بابا بخدا حرومه اون بنده خداهایی ک بازیارو ساختن حمای باید بشن اگ همه جا مث ایران بود اصن صنعت گیم پیشرفت نکرده بود و نابود شده بود ولی من میگم خب درشته وضع اقتصادی بده خب برین ظرفیت ۳ قانونی بخرین یا ظرفیت۲ که بشه شریکیو قانونیم هس حالشو ببرین اصن کنسول افلاین نمیشه استفاده کرد

 7. مرصاد مرصاد

  کسی که بره کنسول بخره و حدودا دو میلیون پرداخت کنه در عوض هیچ اطلاعات در باره ی کنسولی که خریده نداشته باشه همون بهتر که سرش کلاه بره ….

 8. معین معین

  سلام و خسته نباشید;اقای نوردست.
  من قصد خرید کنسول دارم ولی هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم.نمیدونم ps4 بخرم یا ایکس باکس;چیکار کنم؟میشه شماره خودتون یا یک شرکتی جایی یا کس دیگه ای را لطف کنید تا بپرسم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. HasanMoosaee HasanMoosaee

   پلی استیشن بهتره یه کلام

 9. علي علي

  ايكس باكس وان هك شده من مطمئينم تو نت هم هست
  من خودم ps4 دارم و با اكانت هكي بازي ميكنم برا همين قيد لذت انلاين بازي كردن رو زدم و تا الان هشت تا از بازي هام كه كلي پولشونو داده بودم قفل شده اند و الان پشيمونم كه چرا ديسك نگرفتم

  1. علی علی

   من خودم اکانت هکی میگیرم یه بار مصرف بازی حدودا بین ۷ تا ۱۵ هزار تومان بعد دانلود میکنم استفاده میکنم و به هیچ مشکلی هم برنمیخوره اون هاییم که بن میشن کلا یوز طرف برا خودشون ور میدارن ولی اگر بازی هارو انتقال بدی بدون این راحت کلی بازی میکنی اونم آنلاین در واقع اگر بازی از روی کنسول حذف شود دیگر بازی نمیتوانید داشته باشید که این هم بده بنده خودم چند تا بازی فیزیکی دارم که بادوستانم قرضی به هم میدیم حالشم میکنیم من ps4 pro
   ممنون خوندید

 10. Saman Saman

  من حدودا دو سالی هست که پلی۴ رو خریدم و همون موقع خرید فروشنده گفت من ۳۰۰هزار تومن ازت میگیرم و ۱۵ تا بازی جدید تاپ برات می ریزم من هم قبول کردم و اینکار رو انجام دادم و از این کار خیلی راضی بودم و هستم و الان هم پلی استیشن پلاس نامحدود دارم و ۲۴ ساعته آنلاین بازی میکنم

 11. عباس عباس

  ما رفتیم پلی استیشن بگیریم, فروشنده شروع کرد به تعریف کردن, این مدل مال ۲۰۱۶ هست این یکی ۲۰۱۷ دویست تومن گرونتره, اگه بهت قیمت کمتر دادن مدل ۲۰۱۶ هست, تو که میخوای بخری به خاطر دویست تومن این ۲۰۱۷ رو بگیر, بعدش گفتم داداش چه فرقی دارن؟
  برمیگرده میگه این درایو uhd هست اون معمولیه!!!!
  بخش توضیحات کارتون رو نگاه کردم میبینم اصلا چنین چیزی ننوشته, توی نت سرچ کردم نبود…
  گفتم داداش ۳۰۰ تومن زیر قیمتم بدی نمیخرم ازت, خلاصه رفتم جایی دیگه خریدم.

 12. shahin shahin

  منم چون اهل انلاین بازی کردن نیستم
  زدم تو کار همین اکانت .۲۵۰ تومن دادم ۱۰بازی ریختم توش الانم دارم حالشو میبرم ????????????

  1. Mehdi.ch Mehdi.ch

   سلام داداش دستگاه خراب نشد اکانت ساختی

 13. امین امین

  من که میدونم آخرش سونی هیچ خدمات آنلاینی به ایرانی ها نمیده و آبرومون بیش از پیش تو این زمینه هم تو دنیا میره.یعنی کیفیت زندگی ما محشره.

 14. دانیال دانیال

  این توضیحات اشتباه بود در مورد اکانت هکی چون تو پلی استیشن اکانت هکی قابلیت انلاین داره
  و در واقع اکانتا ۲ ظرفیته یعنی خود سونی این قابلیت رو گذاشته و به طرف مقابل اسیبی نمیرسه
  و بعید از شما که اینو نگفتین
  به تمام کسایی که قصد خرید دارن بگم من پی اس ۴ دارم یه بازی اورجینال هم ندارم
  ولی تمام بازی های روز رو انلاین بازی میکنم ولی قیمتش یجورایی فرق نداره مثلا بازی های دسته اول مثل فیفا بتل فیلد یا کال اف قیمت اکانت هکیشون گرونه مثلا اگه یه اکانت هر ۳تایه اینا رو داشته باشه ۱۵۰ تا ۲۰۰ فروش میره
  مشکل اینجا شروع میشه که اگه شما دیسک بخرین بعدا میتونین بفروشین وقتی خسته شدین مثلا ۱۴۰ میخرین ۱۰۰ میفروشین بعدا
  یعنی سر جمع ۴۰ تومن ضرر میکنین ولی اکانت هکی هم این که ممکنه بعد ۶ ماه بپره کلا هم این که قابلیت فروش نداره بعدا
  خدایی اینو تایید کنی کلی تایپ کردم

 15. مصطفی مصطفی

  من که دو سال بیشتر هست ps4 دارم و بیشتر بازی های جدید رو هم انجام دادم ولی با هزینه کم ، با خرید بازی دست دوم و بعد از اینکه تمومش کردم با اختلاف ناچیزی میفروشم و بازی جدیدی میگیرم .

 16. مهرشاد مهرشاد

  ps4 نه ولی xbox one هک شده توسط یه تیم توی شیراز که قشنگ بازی های xbox360 هم دوش میخوره فعلا خبری رو این تیم به بیرون درز ندادن ولی از طریق یکی از دوست های مشترکم جلوی چشای خودم دیدم که بازی کپی رو اجرا میکرد
  اگه خودم نمیدیدم باور نمیکردم
  در ضمن به روش دزدین ایمیل اینا هم نبود
  صبر کنید خبرش تا مدتی دیگه میاد

  1. M M

   خب دوست عزیز شاید شما نمی دانید اما xbox one از بازی های کنسول نسل قبلش پشتیبانی میکنه،اصلا هکی درکار نیست!!!!

  2. امین امین

   دوست عزیز خود ماکروسافت این قابلیت رو گذاشته که بعضی بازی های ۳۶۰ رو وان بشه نصب کرد. دوستات سر کارت گذاشتن

  3. علی علی

   منهدم شدم :))))))))))))))))))))))))))

 17. M M

  انصافا از وقتی که مجبورم برای ps4 ام بازی اورجینال بگیرم،قبلش تحقیق میکنم،گیم پلی میبینم،نظر میپرسم و اگرم بخرم،حسابی مراقبشم،بماند که آپدیت ها و dlc ها خسته کنندگی رو از بین میبرن،،،،هرچند خرید اکانت های هکی و دزدی تو ایران فقط به ضرر اون مردم ساده‌ای تموم میشه که گول فروشنده هارو میخورن

 18. امیر اسدی امیر اسدی

  ای بابا! چه کارایی که نمیکنن این فروشنده ها، اون موقع که « بلوتوث گوشیت فعال نیست باید نرم افزار نصب کنیم تا کار بکنه » بود، الان هم این! برای کسانی هم که میگن بازی کردن با کنسول گرونه و صرف نداره، دو کلمه : «فروش تابستانه».

 19. افشین افشین

  توی کل اینترنت گشتم اما مطلبی مثل این پیدا نکردم!!! واقعا سپاسگذارم !
  مدت ها بود دنبال خرید پلی ۴ بودم اما همین مسئله خیلی درگیرم کرده بود و دو دل بودم بخرم یا نخرم ! یه چیزایی هم شنیده بودم اما دلیل اصلی ماجرا رو نمیدونستم ! خداییش بعضی از بازی هاش گرونه اونم بازی های خوبش! اما حداقل الان که میدونم این کار با دزدی فرقی نداره مجبورم هر چند گرون ولی بازی های اورجینال خودشو بخرم !

 20. شایان شایان

  سلام دقیقا درسته

  از دوستان من بازی rabbits رو برای دخترم گرفتم پلمپ هم خریدم .جدیدترین بازی حرکتی هست اما دخترم نمیتونه باهاش بازی کنه