اولین هدست واقعیت مجازی لنوو معرفی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت لنوو در نمایشگاه CES امسال از اولین هدست واقعیت مجازی خودش رونمایی کرد. این هدست واقعیت مجازی از پلتفرم Windows Holographic مایکروسافت هم پشتیبانی می‌کند و می‌خواهد به عنوان رقیبی برای Oculus Rift، HTC Vive و سایر هدست‌های واقعیت مجازی باشد. محصول جدید لنوو تنها ۳۵۰ گرم وزن دارد و این درحالی است که وزن HTC Vive به ۵۵۵ گرم می‌رسد. این هدست طراحی خوبی دارد و خیلی راحت‌ روی سر قرار می‌گیرد. البته نباید این موضوع را نادیده بگیریم که در طراحی این محصول از هدست واقعیت مجازی PlayStation VR الگو برداری شده است.

dscf8942

لنوو روی هدست خودش یک صفحه نمایش OLED با دقت تصویر ۱۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل را قرار داده که کیفیتی بیشتر از Vive و Rift را پیش روی کاربران قرار می‌دهد. برای استفاده از این محصول نیاز به هیچ‌گونه دوربین خارجی نخواهید داشت و خود این هدست متوجه موقعیتی که در آن قرار دارد می‌شود. البته لنوو برای این هدست واقعیت مجازی کنترلر طراحی نکرده و گفته که هر کنترلر دیگری را می‌توان به این محصول متصل کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده اکثر برنامه‌یی که روی فروشگاه ویندوز قرار دارند با این هدست کار می‌کنند. حتی برخی از برنامه‌های Hololens را هم می‌شود با این محصول اجرا کرد. جلوی هدست واقعیت مجازی لنوو یک دوربین قرار گرفته که به معنای پشتیبانی از مضامین واقعیت افزوده است. شاید این محصول بتواند کارهایی مانند Hololens هم انجام بدهد.

DSCF8946

به احتمال زیاد قیمت هدست واقعیت مجازی لنوو بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهد بود. هنوز تاریخ عرضه‌ی آن مشخص نشده است.

منبع: The Verge

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما