از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان چه می‌دانیم؟

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در ماه میلادی سپتامبر در جنوب هند افتتاح شد. این نیروگاه ظرفیتی معادل ۶۴۸ مگاوات (MW) دارد و از ۲.۵ میلیون سلول فتوولتائیک در منطقه‌ای به وسعت ۱۰ کیلومتر مربع تشکیل شده است.  این اقدام قدم دیگری به سوی اهداف بزرگ کشور هند در حوزه انرژی تجدید‌پذیر است.

این نیروگاه که در منطقه Kamuthi در جنوب هند و در ایالت Tamil Nadu واقع است، ظرف ۸ ماه ساخته شده و مبلغی معادل ۶۶۲ میلیون دلار هم خرج ساخت آن شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد ظرفیت دو نیروگاه دیگر در آمریکا که قبلا در این زمینه حرف اول را می‌زدند شکسته است.

دولت هند برای کشور خود اهدافی را در حوزه انرژی تجدید‌پذیر تعریف کرده است. اهدافی که در سطح ایالتی و همینطور ملی تعریف شده‌اند. براساس اهداف ملی کشور هند هدف رسیدن به تولید ۲۰ گیگاوات (GW) انرژی تا سال ۲۰۲۲ است. این هدف در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۰ گیگاوات رسید. با ساخت این نیروگاه بسیار بزرگ، کشور هند پس از چین و ایالات متحده آمریکا به سومین بازار بزرگ انرژی خورشیدی در سال ۲۰۱۷ تبدیل شده است.

منبع: Newatlas

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar morteza

    طبق منبع، “هدف رسیدن به تولید ۲۰ گیگاوات (GW) انرژی تا سال ۲۰۲۲”، “بود” که بعد در ۲۰۱۵ افزایش یافته و الان هدف شده ۱۰۰ گیگاوات
    (صورت فعلی ابهام داره و تصور میشه کاهش یافته هدف اولیه)

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه