تاکسی‌های هیبریدی ۶۰ میلیون تومان گران می‌شوند

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تاکسی هیبریدی

احتمالا در جریان افزایش تعرفه‌های قیمت خودرو هستید. در همین میان امیدوار بودیم که تعرفه خودروهای هیبریدی افزایش پیدا نکند که خبر گرانی ۱۰۰۰ درصدی تعرفه واردات این اتومبیل‌ها را شنیدیم. امروز گزارشی منتشر شده که از گرانی ۶۰ میلیون تومانی تاکسی‌های هیبریدی خبر می‌دهد.

مدیرعامل یک شرکت واردکننده خودروهای هیبریدی، رشد ۹ برابری تعرفه واردات این خودروها را ناشی از فشار مافیای فعال در زمینه افزایش مصرف بنزین دانست و گفت: اعمال تعرفه‌های جدید، قیمت تاکسی‌های هیبریدی را ۶۰ میلیون تومان افزایش می‌دهد.

محمدجواد محمدی زاده در یک نشست خبری با انتقاد از افزایش چشمگیر تعرفه واردات خودروهای هیبریدی به کشور در مصوبه اخیر دولت اظهار داشت: طبق این مصوبه، تعرفه واردات خودروهای بنزینی با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌‌سی که قبلاً ۳۲ تا ۳۵ درصد بود، ۲.۵ برابر شده و به عدد ۷۵ درصد رسیده است. اما تعرفه خودروهای هیبریدی با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی که قبلاً ۵ درصد بود، حالا ۴۵ درصد شده و در واقع ۹ برابر رشد داشته است.

او با بیان اینکه ۹۵ درصد بازار خودرو کشور به خودروهای داخلی اختصاص دارد، گفت: شرکت‌های داخلی طی ۶ ماه اخیر با شرکت‌های رنو، سیتروئن و پژو قرارداد بسته‌اند و در قرارداد آنها نیز فقط تولید خودروهای بنزینی مدنظر قرار گرفته است. در نتیجه خودروسازان داخلی عملاً به سمت تولید خودروهای بنزینی و دوری از خودروهای هیبریدی حرکت می‌کنند.

محمدزاده تصریح کرد: ۲۰ سال پیش سیاست‌گذاری‌ صورت گرفت که بر اساس آن، سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی در شهر تهران باید به ۷۵ درصد برسد، اما هم‌اکنون این رقم کمتر از ۵۰ درصد است.

خودروهای هیبریدی به عنوان ناجی جدید برای جلوگیری از آلودگی، حفظ هوای پاک و محیط زیست شناخته می‌شوند؛ علی الخصوص برای شهر آلوده‌ای مثل تهران که هر راهکار درست می‌تواند دریچه‌ی امیدی را به رویمان باز کند. سوالی که مطرح می‌شود این است که با افزایش نجومی تعرفه خودروهای هیبریدی، گرانی تاکسی‌های پاک و کم‌رنگ شدن نقش این ناجی‌های تازه‌وارد، چه راهکاری برای کمک به هوای شهر، حفظ محیط زیست و سلامتی شهروندان درنظر گرفته می‌شود؟


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar احسان

  راهکارهای نخ نمایی مثل زوج و فرد از درب منازل!!!!
  تعطیلی مدارس!!!!
  افزایش قیمت سوخت!!!!

  کلا کمیته اضطرار آلودگی هوا تنها چیزایی که بلد هستن همیناس. و نه بیشتر

 2. Avatar کاوه

  یه طرح خوب تو سیاست خودروی این کشور بود که اون رو هم نابود کردن. تنها انگیزه مردم برای خرید این خودرو ها قیمت اولیه پایینشون بود که با این تعرفه و با هزینه های بالای خودروهای هیبریدی هیچ کس سمتشون نخواهد رفت.

 3. Avatar حسین عسکرپور

  سلام.نمیدونم چی بگم .جزء افسوس و افسوس و…

 4. Avatar محمد

  واقعا متاسفم که برای این گرانی ها تنها کاری که میکنیم اینکه خبرشو میذارمیم. فقط همین

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه