دایناسور خوب: زیباترین انیمیشن پیکسار

۳۱ تیر ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

پیکسار امسال هم با انیمیشن دیگری به نام Inside Out که حدودا یک ماه پیش در ایالات متحده اکران شد، گل کاشته است.

انیمیشن دایناسور خوب یکی از زیباترین فیلم‌های سینمایی استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار به شمار می‌رود.

 البته تا چهار ماه دیگر طرف‌داران پیسکار چشم انتظار انیمیشن تازه‌ای از این شرکت به نام «دایناسور خوب» (The Good Dinosaur) هستند. در حال حاضر تریلر رسمی این انیمیشن منتشر شده که گرافیک های کامپیوتری آن بسیاری واقعی خلق شده و شبیه‌سازی آن بی‌نظیر است. دایناسور خوب می‌تواند از نظر بصری زیباترین و واقع‌گرایانه‌ترین انیمیشن‌های پیکسار به حساب آید.

tgd-2

موضوع اصلی انیمیشن دایناسور خوب این است که اگر شهاب‌ سنگی که ۶۵ میلیون سال پیش دایناسورها را از صفحه‌ی روزگار محو کرد، به زمین نمی‌خورد چه می‌شد؟ چه اتفاقی می‌افتاد اگر انسان‌ها و دایناسورها در کنار یک‌دیگر تکامل می‌یافتند. ماجرای این فیلم حول یک آپاتوزوروس به نام «آرلو» (Arlo) می‌چرخد که از خانواده‌اش جدا شده و با انسانی به نام «اسپات» (Spot) دوست می‌شود. دایناسور خوب از همان سبک و سیاق فیلم‌های پیکسار- «پسر و دایناسور خانگی‌اش»- پیروی می‌کند، با این تفاوت که این ایده در انیمشین مورد بحث وارونه شده و این بار انسان است که حیوان خانگی دایناسور می‌شود.
استودیوی انیمیشن ‌سازی پیکسار مکان‌های واقعی را برای محیط این فیلم انتخاب کرده تا بتواند به این حد از جلوه‌های گرافیکی واقع‌گرایانه دست یابد. این فیلم سینمایی دیالوگ کمی دارد، اما جلوه‌های بصری خیره کننده ی آن باعث می‌شود کمبود دیالوگ کاملا فراموش شود.

tgd-1-a

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه