رزیدنت اویل ۲ دومین موفقیت بزرگ کپ‌کام در استیم را رقم زد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Resident Evil 2

هنوز از انتشار رزیدنت اویل ۲ یک هفته نگذشته است که نسخه‌ی رایانه شخصی آن در عرض چند ساعت تبدیل به یکی از پر طرفدارترین بازی‌های کپ‌کام در استیم شد. در همان شب انتشار تعداد بازی‌کننده‌های رزیدنت اویل ۲ روی استیم به ۵۵ هزار نفر رسید و این روند افزایش تا صبح فردای عرضه‌ی بازی هم ادامه داشت.

با توجه به خود آمار استیم، شب عرضه‌ی رزیدنت اویل ۲ این بازی با بیش از ۵۵ هزار بازی‌کننده، نهمین بازی پر طرفدار استیم بعد از Team Fortress 2 بود. بازی Team Fortress 2 با وجود انتشار در ده سال پیش هنوز ۶۰ هزار بازی‌کننده‌ی همزمان دارد.

در زمان نوشتن این مقاله تعداد بازی‌کننده‌های همزمان رزیدنت اویل ۲ در حد ۴۰ هزار نفر است و انتظار می‌رود با رسیدن به تعطیلات آخر هفته این رقم بالاتر هم برود. جالب است که با این ارقام رزیدنت اویل ۲ دومین بازی موفق کپ‌کام در استیم و یکی از موفق‌ترین بازی‌های ژاپن بعد از مجموعه‌های متال‌گیر سالید و دارک سولز است.

بازی Resident Evil 2

بازی شکارچی هیولا جدید یعنی Monster Hunter: World که سال پیش توانست به رکورد ۳۲۹ هزار بازیکن همزمان برسد و اغلب روزها هم بیش از ۵۰ هزار بازی‌کننده‌ی همزمان در استیم داشت، هنوز هم لقب موفق‌ترین بازی کپ‌کام را در استیم دارد. البته بدون شک باید به ساختار آنلاین بازی Monster Hunter: World اشاره کنیم که در تقابل با رزیدنت اویل ۲ به عنوان یک بازی کاملا تک نفره است. با توجه به بقیه بازی‌های سری رزیدنت اویل، این بازی موفقیتی چشمگیر داشته و حتی رزیدنت اویل ۷ را هم پشت سر گذاشته است.

موفقیت رزیدنت اویل ۲ فقط به فروش محدود نبوده و بسیاری از منتقدان هم آن را ستوده‌اند.

بسیاری امیدوار هستند که با چنین موفقیت‌هایی کپ‌کام ترغیب شود بقیه بازی‌های سری مثل رزیدنت اویل ۳ را هم بازسازی کند.

منبع: PCGamesN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. arash

    رزیدن ایول درست هست .. اویل تلفظ غلطی هست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما