رونمایی از بوگاتی کایرون در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۶

زهرا غلامی ۱ دی ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۵ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کایرون

شرکت خودروسازی فرانسوی بوگاتی با خودروی «ویرون» (Veyron) با موفقیت زیادی مواجه شده است. این وسیله‌ی نقلیه نه تنها جزو سریع‌ترین خودروهای سوپراسپورت شهری در جهان به حساب می‌آید، بلکه جزو گران‌ترین خودروها هم هست. طبیعتا این سوال ایجاد می‌شود که پس از موفقیت زیاد ویرون، بوگاتی چه خودرویی را معرفی خواهد کرد. ظاهرا بوگاتی «کایرون» (Chiron) جواب این سوال است. این شرکت تایید کرده که می‌خواهد از کایرون در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۶ رونمایی کند.

این شرکت در ابتدا، تنها تعداد ۵۰۰ دستگاه از این مدل را تولید خواهد کرد.

بوگاتی درباره‌ی کایرون کاملا سکوت کرده و تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی از آن به بیرون نداده است. طراحی آن را هم هنوز برای عموم به نمایش نگذاشته و در مورد قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن هم چیزی نگفته است. اگر چه باور عموم بر این است که کایرون لقب سریع‌ترین اتومبیل در جهان را از ویرون گرفته و از آن خود خواهد کرد.

کارت بوگاتی

این شرکت طرح مفهومی خودروی Vision GT را اوایل سال میلادی جاری به نمایش گذاشت. این طرح مفهومی تصویری از شکل و شمایل خودروی بعدی ارایه داد. اما در هر صورت، طرفداران دوست دارند بدانند اتومبیل واقعی چه شکلی است. بوگاتی کارت رسمی کریسمسش را منتشر کرده که در آن رونمایی از کایرون در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ تایید شده است. همچنین، روی این کارت یک کایرون پوشیده شده را می‌بینیم.

یک نکته‌ی جالب درباره‌ی کایرون این است که نام آن از «لوییس الکساندر کایرون» گرفته شده، کسی که در تولید سری خودروهای لوکس بوگاتی نقش مهمی داشت. گفته می‌شود که امضای لوییس روی تکیه‌گاه‌های سر این دستگاه حک خواهد شد.

براساس شایعات، این شرکت در ابتدا، تنها تعداد ۵۰۰ دستگاه از این مدل را تولید خواهد کرد. بنابراین، نه تنها کایرون بسیار گران خواهد بود، بلکه حتی در صورت داشتن پول کافی، به سختی می‌توان آن را تهیه کرد.

اخبار مرتبط: بوگاتی قایق ۲٫۲ میلیون دلاری می‌سازد

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar امين

  سلام.
  ديجيکالا، ببينم چيکار ميکني؟ ميتوني اينو زودتر از نمايشگاه ژنو ۲۰۱۶ بياري براي فروش بذاري روشون رو کم کني؟
  فقط اگه آوردي، حتماً بذارش توي پيشنهاد شگفت انگيز.
  راستي حواستون هم باشه بيشتر از ۵۰۰ تا سفارش قبول نکنيد. ديديد که، شرکتش گفته فقط ۵۰۰ تا توليد ميکنه. بعد نگيد حواسمون نبود سفارش زياد گرفتيم، شرمنده مشترياتون بشيد.

 2. Avatar همایون

  تلفظ درستش شیقون ه

  1. Avatar اسحاق

   تلفظ درست چی؟!!!
   میگم اگه دیجیکالا اینو بزاره فروش شگفت انگیز من خودم ۱۰ تا خریدارمD;

 3. Avatar علیرضا

  دیجی جون اینو بیار بزار تو پیشنهاد شگفت انگیز ????

 4. Avatar پیمان

  عااااا…تورور خدا موجودش کنید…

 5. Avatar علیرضا پورجبار

  وای منتظر این خرس هستم.
  چه شود باز بوگاتی پس از سال ها یه پرچم دار داره میده و کل ماشین سازان اسپرت میفتن به فکر ساخت خودرویی که با بوگاتی رقابت کنن.