سهم بازار آیفون در آمریکا ۵ درصد افزایش یافت

۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۰ ۲۷ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون

یک گزارش جدید نشان می‌دهد سهم اپل از بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده آمریکا در سال میلادی ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

واضح است که در زمینه سیستم عامل گوشی‌های هوشمند اندروید به جایگاه بسیار قدرتمندی دست پیدا کرده و در عمل رقابت با آن حتی برای اپل هم بسیار دشوار است. دلیل تسلط اندروید بر این بازار تعداد زیاد گوشی‌های هوشمند اندرویدی است که در این سال‌ها توسط تعداد بسیاری از سازندگان روانه بازار شده است. با این وجود اپل تنها تولیدکننده است که نرم‌افزار و سخت‌افزار گوشی‌های خود را تولید می‌کند و از این جهت با باقی رقبا متمایز است.

ظاهرا این افزایش سهم بازار به دلیل معرفی پرچم‌داران جدید این شرکت یعنی آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X بوده است.

حال در یک گزارش جدید مشخص شده که سهم بازار آیفون در ایالات متحده آمریکا افزایشی ۵ درصدی داشته است. در فصل چهارم سال ۲۰۱۶ سهم بازار این شرکت در آمریکا ۳۴ درصد بوده و این رقم در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ به ۳۹ درصد رسیده است.

ظاهرا این افزایش به دلیل معرفی پرچم‌داران جدید این شرکت یعنی آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X بوده است؛ گوشی‌هایی که در اواخر سال ۲۰۱۷ معرفی شدند.

اپل در سال‌های اخیر در بازارهای بیرون ایالات متحده هم عملکرد خوبی داشته. برای مثال آیفون ۷ پلاس پرفروش‌ترین گوشی این شرکت در چین و دومین گوشی پرفروش در کل چین بوده است.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما