[اینفوگرافیک] چقدر طول می‌کشد زباله‌ها در اقیانوس تجزیه شود؟

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
زباله

تابستان فصل گردش و طبیعت‌گردی است. فصلی که بیش از پیش ما را به یاد محیط زیستمان می‌اندازد و حفاظت از آن معنای مهم‌تری در ذهن ما پیدا می‌کند. تقریبا همه‌ی ما از دیدن صحنه‌ی زباله‌ها در ساحل یا جنگل و دامنه‌ کوه‌ها آزرده شده‌ایم.

تولید و بازیافت «زباله» از چالش‌های زیست محیطی دنیای امروز است. زباله‌های مختلف در زندگی شهرنشینی ما مشکلات زیادی را ایجاد کرده اما از طرفی دیگر بشر به جایی رسیده است که به زباله لقب «طلای کثیف» داده است.
تولید زباله‌های شهری هرروز بیشتر می‌شود و مشکلات ناشی از دفن یا سوزاندن زباله و روش‌هایی مثل آن، دنیای امروز را از یک سو به کاهش میزان زباله های تولیدی و از سوی دیگر به صرفه جویی در منابع طبیعی تجدیدناپذیر سوق می‌دهد.

هشدارهای محیط زیستی و آلودگی‌های گریزناپذیر دنیای ماشینی باعث می‌شود اهمیت بازیافت‌ها در زندگی لحظه به لحظه پر رنگ‌تر شود که به همت ما انسان‌ها نیاز دارد. مسئولیت امروز ما در قبال محیط زیستمان جداسازی زباله‌ها و تولید کمتر آن‌هاست.

این اینفوگرافیک عمر زباله‌ها در اقیانوس را نشان می‌دهد. به یاد داشته باشید خیلی از این زباله‌ها در خشکی از این هم بیشتر دوام می‌آورند و دیرتر تجزیه می‌شوند. به آینده‌ی فرزندانمان بیاندیشیم.

زباله‌ها

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar رضا

    عالی بود خسته نباشید.