مسدود شدن ادوبی‌فلش در گوگل‌کروم تا پایان امسال

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

گوگل در گذشته‌های دور ادوبی‌فلش را تحسین می‌کرد و آن را از بنیادها و بخش‌های اصلی اینترنت می‌دانست. حال اوضاع خیلی فرق کرده و این شرکت اینترنتی هر روز نسبت به استفاده از فلش بی‌میل‌تر شده است. البته این بی‌میلی و تلاش برای جایگزین کردن HTML5 به جای ادوبی‌فلش صرفا به گوگل محدود نمی‌شود و بسیاری از شرکت‌های دیگر فعال در حوزه اینترنت هم به دلیل مشکلات ادوبی‌فلش تلاش می‌کنند آن را هر چه زودتر بازنشسته کنند.

شرکت اینترنتی گوگل هم می‌خواهد تا پایان سال میلادی جاری اغلب محتواهای فلش را مسدود کند. به این شکل تقریبا هر سایتی که محتوای فلش داشته باشد مسدود خواهد شد البته کاربران امکان فعال کردن محتوای فلش را دارند اما باید به طور خاص آن را برای هر سایتی که مورد نظرشان است فعال کنند. به این ترتیب گوگل به شکل پیش فرض به جای ادوبی فلش از HTML5 استفاده خواهد کرد. در این شرایط صرفا ۱۰ سایت به شکل پیش فرض از فلش پشتیبانی خواهند کرد. در میان این سایت‌ها می‌توان به یوتیوب، فیسبوک، یاهو، توییچ و آمازون اشاره کرد. البته معافیت برای این ۱۰ سایت هم موقتی است و به مدت یک سال خواهد بود. پس از گذشت این یک سال محتوای فلش این سایت‌ها هم مثل باقی سایت‌ها به صورت پیش فرض مسدود خواهند شد.

گوگل پیش از این هم در جهت مسدود کردن تبلیغات فلش تلاش کرده بود. ادوبی‌فلش مشکلات زیادی دارد که کاهش سرعت، مصرف باتری زیاد و حفره‌های امنیتی فقط بخشی از آن هستند.

منبع: Engadget
‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه