ویندوز ۱۰ خانه‌ها را تصرف می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

همین چند روز پیش بود که شایعات به این موضوع اشاره می‌کردند که مایکروسافت قصد دارد وسیله‌ای به نام Home Hub را برای رقابت با الکسا شرکت آمازون و Google Home شرکت گوگل راهی بازار کند. دستگاهی که با استفاده از دستیار صوتی کورتانا کار می‌کند و به فرمان‌های مختلف کاربران پاسخ خواهد داد؛ اما اطلاعات جدیدتر به این موضوع اشاره می‌کنند پروژه‌ی مایکروسافت بزرگ‌تر از چیزی خواهد بود که فکر می‌کردیم. به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد از ویندوز ۱۰ به عنوان همان سیستم عامل مخصوص اینترنت اشیا استفاده کند.

مایکروسافت پس از اینکه اعلام کرد سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی پردازنده‌های ARM‌ هم کار می‌کند، قصد دارد  در حوزه‌هایی وارد شود که قبلا در آن‌ها ضعیف بود. شایعات می‌گویند که این شرکت در آینده محصولاتی به عنوان رقیب کروم‌بوک‌های گوگل راهی بازار خواهد کرد. حتی این سیستم عامل برای استفاده در حوزه‌ی اینترنت اشیا هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

براساس اطلاعات منتشر شده از مراسم WinHEC در کشور چین، مایکروسافت خودش را برای استفاده از ویندوز ۱۰ در حوزه‌ی اینترنت اشیا آماده می‌کند. این شرکت حتی در این مراسم نشان داد که ویندوز ۱۰ با کورتانا به چه صورت روی یخچال، ترموستات و وسایل دیگر کار می‌کند.

cortanadevices

مایکروسافت قصد دارد کورتانا را روی وسیله‌های متفاوت قرار دهد. حتی گفته شده که به‌روزرسان Windows 10 Creator’s Update بسیاری از قابلیت‌های اینترنت اشیا را معرفی می‌کند. کاملا مشخص است که مایکروسافت با ویندوز ۱۰ قصد دارد به تمام حوزه‌ها وارد شود. این سیستم عامل قرار است روی گوشی‌ها، کامپیوترهای مختلف و لوازم خانگی استفاده شود.

منبع: Zdnet

‌‌‌‌

 

telegram_ad2_1

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. قاسم

    بحث امنیت و ویروس چی میشه؟
    فکرش و کنید یک روزی میگیم پیف پیف یخچالمون ویروس گرفته باید ویندوزش و عوض کنیم 🙂
    ولی ایده خیلی خوبیه
    فکر کنم فایلهای سیستمی امکان دستکاری نداشته باشتن برای امنیت بیشتر

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما