ویندوز ۱۰ روی ۷۵ میلیون دستگاه نصب شده است

۵ شهریور ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را دقیقا چهار هفته‌ی پیش منتشر کرد و اکنون این شرکت آمار و ارقام تازه‌ای از جدیدترین ویندوزاش ارایه داده است.

براساس آخرین آمار رسمی منتشر شده از سوی مایکروسافت، ویندوز ۱۰ تنها پس از یک ماه روی ۷۵ میلیون دستگاه نصب شده است.

ظرف ۲۴ ساعت از زمان انتشار این سیستم عامل، تعداد ۱۴ میلیون دستگاه به ویندوز ۱۰ ارتقا یافته بودند. حالا پس از چهار هفته این رقم به ۷۵ میلیون افزایش یافته است. مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به صورت رایگان در اختیار کاربران قانونی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ قرار داد. ارایه‌ی مقایسه‌ی دقیق از آمار ویندوز ۱۰ و ۸ کار دشواری است، اما با این حال بد نیست بدانید که یک ماه پس از انتشار ویندوز ۸، ۴۰ میلیون نسخه از این ویندوز به فروش رفته بود. برای مایکروسافت شش ماه طول کشید تا ۱۰۰ میلیون نسخه از ویندوز ۸ را به فروش برساند. کاملا مشخص است که رایگان بودن ویندوز ۱۰ برای بسیاری از کاربران در افزایش آمار نصب آن تاثیر داشته است.

ویندوز 10

یوسف مهدی، مدیر بازرگانی مایکروسافت ویندوز، آمار دقیق و جالبی درباره‌ی جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت ارایه داده است. براساس این آمار، بیش از ۹۰ هزار دستگاه کامپیوتر شخصی یا مدل‌های تبلت در ۱۹۲ کشور به این سیستم عامل مجهز شده‌اند. دارندگان کنسول بازی ایکس باکس وان نزدیک به ۱۲۲ سال روند بازی به کامپیوترهایشان استریم کرده‌اند. از همه مهم‌تر، مهدی نشان داد که این ویندوز به ازای هر دستگاه شش برابر بیشتر از ویندوز ۸ دانلود شده است.
اگر هنوز جدیدترین ویندوز مایکروسافت را روی سیستم خود نصب نکرده‌اید، می‌توانید قبل از نصب آن در این صفحه نگاه دقیق‌تری به ویژگی‌های آن داشته باشید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه