پژو ۲۰۸ جایزه بهترین خودرو سال ۲۰۲۰ را به دست آورد

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پژو 208

پژو ۲۰۸ با اختلاف نسبت به تسلا مدل ۳ جایزه بهترین خودرو سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد. این سوپرمینی فرانسوی طی مراسمی در مرکز همایش‌های پال‌اکسپو برنده این جایزه شد، جایی که قرار بود نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰ برگزار شود، اما برگزاری آن به دلیل شیوع کرونا لغو شد.

چهار خودرو برتر در مراسم امسال یا خودروهای کاملا الکتریکی یا نسخه‌های الکتریکی از خودروهایی با پیشرانه‌های دیگر بودند.

پژو ۲۰۸ که با موتورهای احتراق داخلی و پیشرانه‌های الکتریکی عرضه می‌شود، با اختلاف بسیار زیادی برنده این رقابت شد. ۲۰۸ با ۲۸۱ رای در مقابل دو خودرو کاملا الکتریکی یعنی تسلا مدل ۳ با ۲۴۲ و پورشه تایکان با ۲۲۲ رای برنده شد.

رنو کلیو رقیب مستقیم ۲۰۸ هم که با موتورهای بنزینی و پیشرانه‌های کاملا الکتریکی عرضه می‌شود در جایگاه چهارم این رده‌بندی قرار گرفت. فورد پوما، تویوتا کرولا و بی ‌ام ‌و سری ۱ در جایگاه پنجم تا هفتم قرار گرفتند.

ژان فیلیپ ایمپراتو رئیس پژو گفته این جایزه افتخار بزرگی برای شرکت محسوب می‌شود. او در ادامه گفته: ما عاشق خودروها هستیم و می‌دانیم داوران جایزه بهترین خودرو سال از متخصصان این حوزه تشکیل می‌شوند، پس به خاطر بردن این جایزه بسیار مفتخریم. این سورپرایز خیلی بزرگی برای ماست.

پژو 208

از پژو ۵۰۴ تا پژو ۲۰۸

طی چند سال گذشته پژو موفقیت‌های زیادی در زمینه بهترین خودرو سال به دست آورده، جایی که در سال ۲۰۱۴ پژو ۳۰۸ و در سال ۲۰۱۷ پژو ۳۰۰۸ برنده این جایزه شدند.

این شرکت فرانسوی تاکنون شش بار برنده این جایزه شده است: پژو ۵۰۴ در سال ۱۹۶۹، پژو ۴۰۵ در سال ۱۹۸۸ و پژو ۳۰۷ در سال ۲۰۰۲ دیگر برندگان این جایزه برای پژو بودند.

برندگان جایزه بهترین خودرو سال توسط سه نشریه معتبر اروپایی انتخاب می‌شوند. هیئت داوران این مراسم شامل ۶۰ داور از ۲۳ کشور مختلف است.

اولین دوره از مراسم بهترین خودرو سال در ۱۹۶۴ برگزار شد که روور ۲۰۰۰ برنده جایزه آن سال شد. سال گذشته هم جگوار I-PACE این جایزه را از آن خود کرد.

منبع: autocar

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar محمدروشن رخ

    سلام. کلا محصولات پژو محصولات مزخرفی هستندآنهایی هم که رای به ۲۰۸ دادند واقعا عقب مونده اند

  2. Avatar Ali

    پژو ۴۰۵ در سال ۱۹۸۸

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه